Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

Apple Batarya | Apple Batarya Sorunlar | Apple Batarya Tavsiye

Apple batarya sorunları ve onarımı konusunda Apple marka telefon veya herhangi bir cihaz kullanıcılarının merak içerisinde oldukları birçok konu vardır. Bataryaların değişimi, değişim süreci, değişim ücretleri, değişim sonrası garantileri gibi birçok detay, özellikle Apple marka telefon kullanan her bireyin en çok merak ettiği konular arasında yer alır.

Apple batarya konusunda genel olarak olumsuz bir profil çizse de batarya sorunlarının telafisi için gerekli teknik desteği sağlar. Apple özellikle cep telefonları için 500 şarj döngüsü ve 2 yıl gibi limitler belirlemiştir ve bu limitler dahilinde batarya problemi yaşayan her kullanıcısına ücretsiz destek verir. Böylelikle yaşanan batarya problemlerine bir nebze de olsun çözüm sağlar. Bununla birlikte garanti kapsamında batarya değişimi mümkün olmayan cihazlar için de yine aynı şekilde birçok ücretli desteği mevcuttur.

Apple Batarya Değişimi

Apple batarya değişimi için yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere Apple yetkili servislerinin ücretli veya ücretsiz hizmetleri mevcuttur. Ücretsiz hizmetler için cihazın garanti şartlarını devam ettiriyor olması gerekir. Aksi takdirde cihaz modeline göre belirlenmiş olan batarya değişim ücretleri üzerinden değişim sağlanır.

Apple batarya değişimi konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise batarya değişim işlemlerinin ne şekilde ilerleyeceği veya kullanıcılar tarafından hangi seçeneklerin tercih edileceğidir. Özellikle eski Apple marka telefonlarında batarya değişim işlemi yapmak isteyen kullanıcıların ilk olarak dikkat etmeleri gereken nokta, telefonun modelidir. Eğer telefon modeli eski ise orijinal batarya değişimi batarya sorununa net bir çözüm sağlamayacaktır. Bu konuda yapılması gereken ise direkt olarak daha gelişmiş ve özellikle mAh değeri bakımından daha yüksek olan bir bataryanın kullanılmasıdır.

Apple Batarya Değişimi Fiyatları

Apple batarya değişim fiyatları, cihazın modeline göre büyük farklılık göstermektedir. Öncelikle garanti kapsamında olmayan cihazlar için değişim seçenekleri olarak iki farklı fiyat seçeneği doğmaktadır. Bunlardan birincisi 399 TL, ikincisi ise 599 TL gibi fiyatlardır. iPhone SE (2. Nesil) modeli ile iPhone 8 Plus modelleri arasında yer alan tüm cihazlar, 399 TL fiyatına tabi olarak batarya değişim işlemine alınırlar. iPhone X ile iPhone 12 mini modelleri arasında yer alan cihazların ise batarya değişim ücretleri olarak 599 TL’lik bir fiyat Apple servisleri tarafından sunulur.

Apple Batarya Garantisi

Apple batarya garantisi kavramı, bir Apple marka cep telefonunun batarya ömrü hakkındaki detayları içerir. Apple markası bu konuda öncelikle 2 yıl garanti verir ve ardından 500 şarj döngüsü şartını sunar. 2 yıl içerisinde bir Apple marka cep telefonunun 500 kereden fazla şarj edilmemesi durumunda, bataryanın Pil Sağlığı seviyesi %80’in altına geriler veya başka batarya sorunları yaşanırsa, cihazın garanti kapsamı bozulmamış ise batarya değişimi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilir.

Apple Batarya Ömrü

Apple batarya ömrü konusunda aslında resmi ya da direkt olarak Apple tarafından önerilen veriler 2 yıl olarak bilinmektedir. Ne yazık ki 2 yıl gibi bir verinin çoğu modelde geçerli olmadığı ya da Apple marka cep telefonlarının 2 yıl gibi bir sürede batarya konusunda azami dayanıklılığı göstermediklerini görmek mümkündür. Apple batarya ömrü konusunda uzun soluklu bir çözüm elde etmek isteyen kullanıcıların, çok daha güçlü ve gelişmiş batarya seçeneklerinden yararlanmaları önerilmektedir.

Apple Batarya Şişmesi

Apple batarya şişmesi, batarya konusunda Apple marka cep telefonlarının yaşadıkları en büyük ve en başlıca problemlerden birdir. Genel manada ömrünü doldurmuş ve artık değişim vakti geldiğini bu şekilde gösteren bataryalar, genel olarak böylesi durumlarda da şarj tutma özelliklerini de yitirirler. Batarya şişmesi telefonun kasa ve ekran bölgelerinde de ciddi baskılara neden olur. Her açıdan tehlike arz eden böyle bir durumda acilen batarya konusunda destek almak gerekir.

Apple Batarya Değişimi Kaç Gün Sürer?

Apple batarya değişimi kaç gün sürer?” gibi bir sorunun birçok kullanıcı tarafından sıklıkla sorulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Batarya değişimi konusunda Apple tarafından açıklanan resmi verilere göre 11 iş günü gibi bir süre belirtilmiştir. Batarya değişimi konusunda alınan destek en geç 11 iş günü sonrasında sonuçlanır.

Apple Batarya Değişimi Ücretsiz

Apple batarya değişimi ücretsiz olarak sadece garanti şartlarını karşılayan ve yukarıda da belirttiğimiz üzere 2 yıl içerisinde 500 şarj döngüsünü doldurmamasına rağmen, pil sağlığı seviyesi %80’in altına gerileyen cihazlar için geçerlidir. Aksi takdirde batarya değişim işlemleri ücretli bir şekilde yapılır.

Önceki Yazı

iPhone 8 Plus Batarya

Sonraki Yazı

iPhone 6s Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!