Tek bir sonuç gösteriliyor

General Mobile batarya performansı olarak genel anlamda tüm modelleri için tutarlı bir performans çizememiştir. Nitekim şikayet platformları veya akıllı telefon kullanıcıların çevrimiçi platformlardan yapmış oldukları geribildirimler de bu durumun en önemli göstergelerinden biridir. General Mobile batarya anlamında her ne kadar son dönemlerde dikkat çeken özellikler duyursa da ne yazık ki bataryaların kullanımda aynı çekiciliği sunmadığı görülmüştür. Bilindiği üzere General Mobile özellikle batarya konusunda mAh değerleri ile dikkat çeken bir firmadır. Yüksek mAh değerleri sunarak, potansiyel müşterilerine uzun süre şarj ihtiyacı duymadan kullanım vaat etmektedir.

General Mobile batarya özelliklerine bakıldığı zaman mAh değeri konusunda verilen vaatler gerçekleştirilmiş olsa da ne yazık ki batarya performansı konusunda General Mobile akıllı telefon kullanıcılarından ciddi şikayetler alınmıştır. Bataryanın yüksek mAh değerine sahip olmasına rağmen gün içerisinde çok hızlı bir şekilde tükenmesi, bataryanın normal bir şekilde değil de ekranın açık olması gerekliliğiyle birlikte şarj olması vb. birçok sorun kullanıcıların karşılarına çıkmıştır. Batarya sorunlarının bu denli önemli bir noktaya gelmesi durumunda ise Rova Bilişim, General Mobile akıllı telefonlarının bataryalarına özgü birtakım iyileştirmeler ve geliştirmeler yapmıştır.

Rova Bilişim General Mobile batarya ürünleri, daha kararlı çalışan ve daha iyi performans sunan ürünlerdir. Bataryanın şarj olması durumunda yüksek ısı uyarısı ile karşılaşılması veya bataryanın gün içerisinde çok hızlı bir şekilde tükenmesi gibi problemlerin yaşanması söz konusu değildir. Batarya performansı anlamında sorun teşkil etmeyen, fiyat anlamında makul ve cihazın enerji taleplerine yeterli düzeyde karşılık verebilecek bir batarya tercihi için mutlaka Rova Bilişim tarafından geliştirilen batarya çözümlerini de göz önünde bulundurmanızı önermekteyiz.

General Mobile GM 5 Plus Batarya

General Mobile GM 5 Plus batarya, cihazın son derece sık kullanılan ve büyük satış rakamları yakalanmasından ötürü de sıkça aranan bir batarya ürünüdür. Cihazın batarya performansı konusunda, tıpkı yazının da başında belirttiğimiz üzere herhangi bir şekilde kararlılık söz konusu değildir. Haliyle bu durum da cihazın büyük problemlerle karşı karşıya kalmasına ve cihazın da batarya nedeniyle verimli bir şekilde çalışamamasına yol açmaktadır. Özellikle şarj esnasında yaşanan ısınma sorunu, cihazın verimli bir şekilde şarj tutabilme kabiliyetini de ciddi ölçüde azaltmaktadır. Bununla birlikte yaşanan bu ısınma, kullanıcıların da tedirgin olmalarına yol açan bir problemdir. General Mobile GM 5 Plus batarya ürünüyle ilgili yapılacak doğru bir seçim ise tüm bu sorunların sonlanması anlamına gelir.

General Mobile GM 5 Plus batarya sorunların çözümü adına Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş yeni batarya, cihazın güncel ve gelecek dönemlerdeki batarya ihtiyaçlarının karşılanabilmesi adına tasarlanmıştır. Rova Bilişim General Mobile GM 5 batarya ürünü, kaliteli iç yapısı ve uzun ömürlü şarj tutabilme yeteneği sayesinde batarya anlamında söz konusu akıllı telefon modeli için en iyiyi hedef edinilerek tasarlanmıştır.

General Mobile Discovery Batarya

General Mobile Discovery batarya ürünü, GM 5 Plus modeli gibi en sık talep edilen bataryalardan biri olarak nitelendirilebilir. General Mobile tarafından geliştirilen bu model, dönemin en çok satılan akıllı telefonlarından biri olmuştur ancak şu an için ne yazık ki cihazın eskimesinden ötürü batarya değişim ihtiyacı da fazlasıyla ortaya çıkmıştır. Rova Bilişim tarafından bu ürün için ilerleyen günlerde bir ürün sunulabilir ancak şu an için herhangi bir model söz konusu değildir.

General Mobile GM 8 Batarya

General Mobile GM 8 batarya ürünü de söz konusu akıllı telefon markasının en çok aranan parçalarından biridir. GM 8 modeli her ne kadar batarya konusunda bu markanın en kararlı telefonlarından biri olsa da elbette ki bir müddet sonra batarya olarak kullanım ömrü dolmaktadır. Yapılan batarya değişimiyle birlikte batarya sorunu çözüme kavuşturulabilir ancak şu an için Rova Bilişim tarafından bu model için herhangi bir batarya çözümü sunulmamıştır. İlerleyen süreçte cihaz için yeni bir batarya geliştirilmesiyle birlikte, orijinal bataryaya göre kat kat daha üstün bir batarya çözümü Rova Bilişim tarafından sunulabilir.

General Mobile Batarya Kalibrasyon Kodu

General Mobile batarya kalibrasyonu kodu, herhangi bir General Mobile akıllı telefonuna yapılan batarya kalibrasyonunun hemen ardından uygulanması tavsiye edilen bir koddur. Kalibrasyon kodunun uygulanabilmesi adına da öncelikle aşağıdaki adımlar izlenerek kalibrasyon işlemleri tamamlanmalıdır:

 • Batarya değişiminden veya cihazın ilk defa kullanılmaya başlanmasının hemen ardından, batarya içerisinde var olan şarjın tamamen bitirilmesi gerekir.
 • Şarj tamamen bittikten sonra cihaz kapalı bir şekilde tam dolum olacak şekilde şarj edilmelidir.
 • Tam dolumun ardından cihaz başlatılmalı ve yine hiç şarja takmadan tamamıyla şarjı tüketilmelidir. Son bir tam dolumun gerçekleşmesiyle birlikte kalibrasyon tamamlanır ve kod uygulanır.
 • General Mobile batarya kalibrasyon kodu uygulanabilmesi için telefonun arama kısmına gelerek, *#0228# tuşlaması yapılmalıdır. Böylelikle batarya kalibrasyonu sağlanacaktır.

General Mobile batarya kalibrasyon kodu olarak belirtilen bu tuşlamanın sadece belirli cihazlarda çalışması söz konusudur.

General Mobile Batarya Sorunu

General Mobile batarya sorunu olarak model fark etmeksizin kullanıcıların karşılaşmış oldukları birçok problemin olduğunu söylemek doğru olacaktır. General Mobile cihazınızda siz de aşağıda belirtmiş olduğumuz batarya sorunlarını yaşıyorsanız, cihazınızın batarya değişim vakti veya daha kaliteli bir bataryaya geçiş vakti geldi anlamı çıkartılabilir:

 • Bataryanın şarj esnasında aşırı derecede ısınması ve cihazın da bu yüzden şarj dolum işlemini yarıda bırakması,
 • Cihazın ekranının açık olmadan şarj işleminin yapılamaması,
 • Bataryanın cihazın arka kısmında yamukluk ve ekranda baskılara sebep olacak şekilde şişmesi,
 • Bataryanın şarj tutma konusunda son derece zayıflaması,
 • Gün içerisinde cihazın 1’den fazla kez şarj edilmesi durumu,
 • Cihazın pil seviyesi yeterliyken birdenbire şarj yok uyarısıyla birlikte kapanması,
 • Bataryanın yüksek mAh değerine sahip olmasına rağmen kısa sürede şarjının tükenmesi,

General Mobile batarya sorunu yaşayan kullanıcıların genel olarak yukarıda yer alan sorunlarla karşılaştıkları bilinir. Böylesi durumlar için de yapılması gereken daha gelişmiş bir batarya tercihidir. Orijinal batarya, tekrar aynı sorunların yaşanmasına yol açacakken, orijinal bataryaya göre ve cihazın batarya problemlerine göre üretilmiş olan bir batarya da söz konusu sorunların tamamen sonlanmasına yol açacaktır. Rova Bilişim General Mobile batarya ürünleri ise tam olarak bu tanımlara uyan ve cihazın uzun süreli olarak bu batarya sorunlarından uzaklaşmasına yardımcı olacak ürünlerdir.

General Mobile Batarya Değişimi

General Mobile batarya değişimi için kullanıcıların tercih edebilecekleri birçok seçenek vardır. Batarya sorunları yaşayan kullanıcılar, cihazlarının garantileri devam ediyorsa, garanti kapsamında bataryalarını değiştirme haklarını kullanabilirler. Cihaz garantisi devam etmiyorsa da direkt olarak ücretli değişimi yetkili servislerde yapabilirler. Bu tür değişim işlemlerinin en önemli dezavantajı, yeni takılan bataryanın orijinal yani, aynı sorunları yaratan batarya olmasıdır. Haliyle kullanıcıların yeni bataryayı bir müddet sonra kullandıkları için aynı problemlerle karşılaşmaları mümkündür. General Mobile batarya değişimi için de izlenebilecek bir diğer yol ise herhangi bir Android servisinden yardım almaktır. Bu tercihte de cihaza takılacak olan bataryanın ne olduğu büyük önem taşıyan bir noktadır. Kullanıcılar mutlaka cihaz için faydalı olabilecek ve batarya sorunlarına gerçekten çözüm olabilecek bataryalar tercih etmelidirler. General Mobile batarya değişimi için maliyet konusun ön planda ise ne yazık ki Android servislerinde yeterli bir hizmet almak pek mümkün olmayacaktır.

General Mobile batarya değişimi yapabilmek adına en sağlıklı seçeneklerden biri, Rova Bilişim General Mobile batarya ürünleridir. Bireyler bataryayı sipariş etmeleri durumunda isterlerse kendileri isterlerse de Android servislerine bataryayı götürerek, bu bataryaları cihazlarında kullanabilirler. Böylelikle batarya sorunlarının kalıcı çözümü sağlanır ve orijinal bataryanın tekrar aynı sorunları ortaya çıkarma riski azalır.

Rova Bilişim General Mobile Batarya Modelleri ve Özellikleri

Rova Bilişim General Mobile batarya modelleri ve özellikleri olarak, batarya arayışı içinde olan akıllı telefon kullanıcıları için önemli çözümler sunar. Rova Bilişim General Mobile markası ve diğer telefon markaları için batarya ürünü arz edecek olduğu zaman, cihazın batarya sorunları hakkında araştırma yapar. Eğer herhangi bir modelin bataryası mAh değeri bakımından zayıf kalıyorsa, sunacağı bataryanın mAh değerini geliştirir. Eğer mAh değeri yeterli, batarya ömrü zayıf kalıyorsa daha uzun ömürlü batarya sunar. Eğer bataryanın dış etkenlerden etkilendiği tespite edilirse, bu yönde çözümler üretilir. Böylelikle Rova Bilişim General Mobile batarya modelleri ve özellikleri bakımından Android servisleri ve hatta bazen markaların yetkili servisleri tarafından önerilir.

Rova Bilişim General Mobile batarya özellikleri olarak sunmuş olduğu bataryaların, orijinal bataryalara oranla %30 daha iyi performans göstermesini amaç edinir. Ayrıca bataryanın uzun ömürlü olması adına daha iyi bir yapıda ve korumada sunulmasını hedefler. Bununla birlikte sunacağı bataryanın mAh değerlerinde iyileştirmeler yapar. Üstelik tüm bunların yanı sıra Rova Bilişim bataryaların marka fark etmeksizin 1 yıl KVK güvencesi vardır. Böylesi üstün bir batarya koşulları sağlayan Rova Bilişim’in, fiyat anlamında da en ideal seçenekleri sunduğunu da yapacağınız araştırmalar neticesinde çok rahat bir şekilde gözlemleyebilirsiniz.

General Mobile Batarya Ömrü Uzatma

General Mobile batarya ömrü uzatma konusunda ilk olarak yapılması gereken, yukarıda belirttiğimiz üzere batarya kalibrasyonudur. General Mobile cihazınız için bu işlemi tamamlamanızın hemen ardından ise cihazınızın şarj işlemlerinde biraz düzeltmeler yapabilirsiniz. Cihazın tam dolum olmadan şarjdan çıkarılmamasına dikkat edebilir veyahut cihazın şarj esnasında kullanımından kaçınabilirsiniz. Ayrıca cihazın şarj işlemleri için orijinal şarj aleti ve şarj kablosu kullanımına da özen gösterebilirsiniz. Cihazın enerjisini tüketen arka plandaki kullanılmayan uygulamaları cihazdan kaldırabilirsiniz. Tüm bu detaylar eşliğinde ise General Mobile batarya ömrü uzatma konusunda amacınıza ulaşabilirsiniz.

General Mobile Batarya Sıkça Sorulan Sorular

 1. General Mobile Batarya Kaç TL?
  General Mobile batarya fiyatları konusunda sabit bir fiyat söz konusu değildir. Rova Bilişim ve diğer çeşitli satış platformlarında cihazın bataryası için çeşitli fiyatlar alabilirsiniz.
 2. General Mobile GM 20 Batarya Kaç mAh?
  General Mobile GM 20 batarya mAh kapasitesi tam olarak 4000 mAh gibi son derece yüksek bir değere sahiptir. Batarya değişim işlemlerinde tercih edeceğiniz bataryanın da aynı mAh değerine sahip olmasına öncelik vermeniz önerilir.
 3. General Mobile GM 8 Batarya Kaç mAh?
  General Mobile GM 8 modeli için tam olarak 3075 mAh değerinde bir batarya kapasitesi sunmuştur. Tıpkı GM 20 modelinde yaptığımız uyarı gibi bu cihaz için de batarya değişim işlemlerinde yeni bataryanın bu mAh değerinin altında olmamasına dikkat etmenizi önermekteyiz.
 4. GM20 Hızlı Şarj Var mı?
  GM20 modeli için hızlı şarj özelliği söz konusudur ve bununla birlikte orijinal şarj aletiyle şarj kablosu da hızlı şarj için uygundur.
 5. General Mobile Orijinal Şarj Aleti Kullanımı Neden Önemli?
  General Mobile akıllı telefon cihazlarınız için orijinal şarj aleti kullanımı büyük önem taşır. Orijinal şarj aleti kullanılmaması durumunda ne yazık ki cihaza yeterli miktarda enerji verilemez ve bu durum bataryanın çeşitli özelliklerini kaybetmesine yol açar.
 6. General Mobile Batarya Şişerse Ne Olur?
  General Mobile marka akıllı telefonunuzun model önemli olmaksızın bataryasının şişmesi durumunda cihaza zarar vermesi söz konusu olabilir. Bataryanın şişmesi, bataryanın değişme vaktinin geldiğini ve hatta geçtiğini gösterir. Şişen bataryaların patlama riski oluşturdukları da unutulmamalı ve bu nedenle en kısa süre içerisinde değişim işlemleri yapılmalıdır.
Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!