iPhone 5 Batarya Sorunları ve Çözümü | iPhone 5 Batarya Değişimi ve Maliyeti

iPhone 5 batarya sorunları ile son dönemlerde ünlenmiş ve kullanıcıları tarafından her platformda batarya konusunda şikayet alan bir telefondur.

Bu telefon modelinin batarya konusunda sorun çıkarmaması günümüz şartlarında imkansızdır. Bunun nedeni ise telefonun üzerindeki yük ve buna karşılık sahip olduğu yetersiz bataryadır. Son IOS güncellemeleri ile birlikte telefonun yazılım yükü ciddi ölçüde artış göstermiştir ancak buna karşılık bataryasında da herhangi bir değişiklik gündeme gelmemiştir. Üstelik sadece IOS yani, işletim sisteminin getirdiği yük artmayıp, aynı zamanda telefonda kullanılan standart uygulamalarında ciddi bir yüke neden olduğu bilinir. Haliyle bu durumlar iPhone 5 batarya sorunlarını beraberinde getirir.

Telefonun üzerine binen bu yük, donanımların (işlemci, grafik birimi, RAM, vs.) çok daha fazla enerji tüketmelerine yol açar. Bataryanın ise bu donanımlara sağlayabileceği enerji kapasitesi bellidir. Özellikle orijinal bataryalar dahi bu yüke yeteri kadar enerji sağlayamazken, rastgele bir serviste değiştirilmiş olan bataryalar ise bu yüke hiçbir şekilde yeterlilik gösteremezler. Bu durum iPhone 5 batarya sorunlarını kaçınılmaz hale getirir.

iPhone 5 modelinin batarya sorunları ise yalnızca orijinalinden bile çok daha iyi durumda olan bir batarya ile çözülebilir. Peki, iPhone 5 batarya tavsiyesi araştırması yapıldığında hangi batarya, yaşanan sorunlara uzun soluklu çözüm getirebilir?

iPhone 5 Batarya Tavsiye

iPhone 5 batarya tavsiye araştırması yapan kullanıcıların bu konuda karşılarına çıkan ilk seçenek Rova Bilişim iPhone 5 Batarya ürünüdür.

Söz konusu ürün yaşanan batarya sorunlarını, sahip olduğu teknik özellikler vesilesiyle uzun vadeli olarak çözüme kavuşturur. iPhone 5 modeli için bu bataryanın en önemli avantajları şu şekildedir:

  • %30 Daha Güçlü ve Kapasite Olarak Daha Büyük Batarya,
  • 1 Yıl KVK Garantisi,
  • Testlerden Başarıyla Sonuç Almış Batarya Koruyucu Güvenlik Önlemleri (Yüksek Akım, Düşük Akım, Yüksek Isı vs.)
  • %97 Oranında Verimlilik,
  • 3.8V Voltaj,
  • Lityum- Iyon Pil Türü,
  • Yüksek Batarya Performansı,

Son dönemlerde yaşanan iPhone 5 modellerinin batarya sorunları yalnızca bu ürünle uzun soluklu olarak çözüme kavuşturulabilir. Söz konusu bataryanın sahip olduğu özellikler, telefonun yazılımsal yükünü taşıyabileceğinin en önemli göstergeleridir. Yazılımsal yükün hafiflemesi mümkün olmayacağı için bataryanın gücünün arttırılması bu konuda en iyi seçenek olacaktır. Batarya gücünün yeterli seviyeye çıkarılabilmesi ise yalnızca Rova iPhone 5 batarya ürünü ile mümkün olur.

Diğer bataryalar en başta daha düşük mAh değerine sahiptirler. Bu durum batarya sorununun çözülmesine değil, daha da çok artmasına yol açar. Bununla birlikte Rova Batarya’da bulunan güvenlik önlemlerinin hiçbirine sahip değillerdir. Haliyle bu durum da batarya ömrünü kısaltan önemli bir unsurdur. Ayrıca kaliteli olarak tabir edilebilecek her bataryanın en azından Li-On ile üretilmiş olması gerekir. Diğer bataryaların içerikleri bile belli olmadığı için uzun ömürlü olmaları beklenemez.

Rova Bilişim tarafından sunulan iPhone 5 modelinin bataryası, tüm bu detayların aksine son derece kaliteli bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle iPhone 5 modeli için batarya tavsiyesi arayan kullanıcılar, söz konusu ürünü tercih edebilirler.

iPhone 5 Batarya Değişimi ve Fiyatı

iPhone 5 Batarya Değişimi

iPhone 5 batarya değişimi ve fiyatı da kullanıcıların en çok merak ettikleri konuların başında gelir. Eğer Rova Bilişim tarafından geliştirilen üstün kalite ve gelişmiş özelliklere sahip iPhone 5 bataryasını tercih ederseniz, 109 TL’ye bu ürünü satın alabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra ise ister kendiniz isterseniz de herhangi bir teknik servisten yardım alarak batarya değişim işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Teknik servisten aldığınız yardım için sizden en fazla talep edilen değiştirme ücreti 50 TL olacaktır. Böylelikle toplamda 159 TL’ye uzun yıllar batarya sorunu yaşamayacağınız bir batarya elde edebilirsiniz.

Eğer herhangi bir teknik serviste herhangi bir batarya ile değişim işlemi yaptırırsanız, ortalama 100-120 TL gibi tutarlara bu değişim işlemini yaptırabilirsiniz. Değişim işlemi her ne kadar az maliyetli görünse de değiştirilen bataryanın yerine daha iyi bir batarya konulmayacağı için 1 yıl içerisinde tekrar batarya değişim işlemi gerekli olacaktır. Haliyle bu durum aslında yılda 2 defa batarya değişimine yol açacak tutarın 300 TL gibi seviyelere yaklaşmasına yol açacaktır.

Batarya değişimini herhangi bir Apple yetkili servisinde yaptırmaya kalkarsanız, Apple servisine bu işlem için 399 TL ödemek zorundasınız ve bu ücretin servise göre değişim göstermesi de söz konusu olabilir. Ayrıca Apple servisleri, telefonunuzda sadece batarya sorunu varsa değişim işlemini gerçekleştirirler. Telefonunuzda batarya sorunu dışında diğer sorunlar da varsa, öncelikle bu sorunların giderilmesini ve ardından batarya değişimi yapılacağını belirtirler. Böylelikle garantisi olmayan bir iPhone 5 cihazı 400 TL’den çok daha fazla tutarlarda batarya değişim işlemiyle karşı karşıya kalabilir.

iPhone 5 Batarya Kaç mAh?

iPhone 5 batarya kaç mAh?” şeklinde sorular genel olarak batarya sorunlarıyla karşı karşıya kalmış olan birçok kullanıcı tarafından sorulur.

Bu sorunun cevabı için öncelikle mAh değerinin ne olduğunu bilmek önemlidir. mAh değeri, bataryanın tek seferde içinde tutabildiği enerji tutarını ifade eden bir terimdir. mAh değeri ne kadar olursa telefonun şarjı o kadar uzun gider ve telefonun günlük şarj ömrü mAh değeri kadar sağlıklı olur. Orijinal bir iPhone 5 cihazının mAh değeri 1440 olarak bilinir.

Bu değer iPhone 5 gibi yükü fazla olan ve donanımı oldukça güçlü olan cihazlar için oldukça yetersizdir. Rova Bilişim iPhone 5 batarya ürünü ise toplamda 1800 mAh değerindedir. Bu mAh değeri, iPhone 5 cihazı için son derece yeterli, bataryasının uzun süreli olmasına olanak sağlayan ve %100 kullanıcı tatminine neden olan değerdir. Bu nedele iPhone 5 batarya tavsiye konusunda Rova Bilişimin sunmuş olduğu batarya ürünü her açıdan ve herkes tarafından fazlasıyla tavsiye edilir.

Önceki Yazı

iPhone Şarj Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Sonraki Yazı

iPhone 5s Batarya Değişimi Ne Kadar? En İyi iPhone 5s Batarya Hangisi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!