iPhone 5 SE Batarya Kaç mAh? | iPhone 5 SE Batarya Tavsiyesi

iPhone 5 SE batarya anlamında daima eleştirilerin odağında olan ancak donanım performansı konusunda her kullanıcıyı memnun eden Apple telefon modellerinden biridir.

İphone 5 SE modeli bilindiği üzere donanım özellikleri olarak 5 ve 5s modellerine göre daha gelişmiş, üst modellerin donanım özellikleriyle eşdeğer özelliklere sahip olan ancak ekran ve kasa bakımından 5s görüntüsüyle Apple telefon kullanıcılarının karşısına çıkan bir modeldir. Telefonun donanım özelliklerinin üst modellerden gelmesi ancak bataryasının ise alt modellere oranla çok daha az gelişmiş olması, alt modellerde bulunan batarya sorununun devamlılığına yol açmıştır.

iPhone 5 SE batarya anlamında ve görsel açıdan, alt modellerle aynı klasmandadır. Nasıl ki 5 SE altında bulunan modellerde batarya sorunları söz konusuysa, söz konusu telefon modelinde de birtakım batarya problemleri kullanıcılar tarafından sıklıkla dile getirilmiştir. Batarya problemleri konusunda ilk olarak dile getirilen sorun yüzde sorunu olarak bilinir.

Telefonun yüzdesel anlamda şarjının olduğu ve hatta yeterli olduğu düşünülürken, birden bire şarj seviyesinin erdiği ve hatta sıfıra indiği dahi karşılaşılan bir sorundur. Bu durum bataryanın ne denli zayıf olduğunun göstergesidir. Söz konusu sorun dışında kullanıcıların karşılaştığı birçok sorun da mevcuttur. Tüm bu sorunlar ancak daha gelişmiş özelliklere sahip olan ve orijinal bataryadan bile güçlü bir iPhone 5 SE batarya ürünü ile çözülebilir. Peki, bu sorunlara karşı kullanılabilecek en iyi batarya hangisidir?

iPhone 5 SE Batarya Tavsiye

iPhone 5 SE batarya tavsiye arayışında olan 5 SE kullanıcılarının Rova Bilişim iPhone bataryaları ile karşılaşmaları, batarya sorunlarına köklü çözümler getirmeleri demektir.

Batarya sorunlarının aşılması için değişim şarttır ve değişim konusundaki seçim ise tamamıyla kullanıcıya kalmıştır. Kullanıcı seçim hakkını doğru seçeneklerden yana kullanırsa, batarya sorununa uzun soluklu bir çözüm getirebilir. Rova Bilişim iPhone 5 SE batarya ürünü ile 5 SE batarya arayışında olan her 5 SE kullanıcısına yüksek performans ve uzun ömür gibi vaatler sunar.

Bataryanın Li-On batarya hücrelerinden üretilmesi, dayanıklılık konusundaki en önemli kanıtlarından biridir. Bununla birlikte orijinal bataryaya göre mAh değerinin yüksek olması, bataryanın performansı hakkında önemli bir ön izlenim sunar. Batarya dış etkenlere karşı korunaklı olabilmek adına şu korumalara sahiptir:

  • Yüksek Akım ve Düşük Akım Korumaları,
  • Kısa Devre Koruması,
  • Yüksek Isı Koruması,
  • Çift Katmanlı Devre,

iPhone 5 SE batarya tavsiye araştırması yapan SE kullanıcıları için bu bataryanın önerilmesindeki asıl sebeplerden biri de yukarıda yer alan korumalardır. Orijinal 5 SE bataryasında dahi bu korumalar mevcut değilken, orijinal olmayan sıradan bataryalar ise tamamen savunmasızlardır. Yapısal olarak zayıf olmaları ve tüm dış etkenlere açık olmaları, kısa süre içerisinde yapısal olarak tükenmelerine yol açar.

5 SE bataryaları içerisinde Rova Bilişim iPhone 5 SE batarya ürününün mAh değeri bakımından da orijinal bataryaya göre son derece üstün olması, tercih edilmesini sağlayan bir başka detaydır.

iPhone 5 SE Batarya Özellikleri Nelerdir? Kaç mAh?

iPhone 5 SE batarya özellikleri nelerdir? iPhone 5 SE batarya kaç mAh“? sorularının, batarya nedeniyle problem yaşayan 5 SE kullanıcılarının karşılarına çıkan sorular oldukları söylenebilir.

5 SE modeli, gelişmiş özelliklerine karşın tam olarak 1624 mAh değerinde bir bataryaya sahiptir. Bu batarya kapasitesi bir alt modeller olarak 5 ve 5s modellerine göre çok yüksek değildir. Telefonun sahip olduğu donanımlar ise bu alt modellere göre oldukça gelişmiştir. Bu detaylardan yola çıkılarak basit bir mantık kurulduğunda batarya sorunlarının kaçınılmaz olduğu rahatlıkla fark edilebilir.

Rova Bilişim iPhone 5 SE batarya ürünü ise 2010 mAh batarya kapasitesi ile kullanıcıların karşısına çıkar. Batarya kapasitesinin büyüklüğü, sahip olduğu korumalar ve Li-On batarya hücreleri sayesinde yaşanan batarya sorunlarının kökten çözümü ziyadesiyle mümkün olur. Bu yüzden 5 SE modelinde batarya sorunu yaşamak istemiyorsanız, Rova Bilişim iPhone Batarya kategorisinde yer alan ürünlerden yararlanmanız önerilir.

iPhone 5 SE Batarya Değişimi ve Fiyatı Ne Kadar?

iPhone 5 SE batarya değişimi

iPhone 5 SE batarya değişimi ve fiyatı ne kadar?” gibi sorular nedeniyle maliyet hesaplaması yapan kullanıcıların, öncelikle en düşük maliyet yerine fiyat/performans bakımından en iyi seçeneklere yönelmeleri önerilir.

Eğer yetkili bir Apple servisine giderek, 5 SE telefonununuz için batarya değişimi yaptırmak istediğinizi söylerseniz, telefonunuzun garantisi yoksa 399 TL gibi bir fiyatla karşılaşırsınız. Telefonunuzda ekran, kasa vb. bölgelerde hasar söz konusuysa, bu hasarların da karşılanması gerektiği söylenecektir ve maliyet giderek artacaktır.

Sıradan bir telefon servisinden bu hizmeti almak isterseniz, 100 TL ile 150 TL arasında bir fiyatla karşılaşırsınız. Tek seferlik verilen bu fiyatı aslında 2 veya 3’le çarpmak gerekir. Bunun nedeni ise bu tür yerlerde yapılan değişimlerin batarya konusunda kalıcı sonuç vermemesi ve kullanıcıların bir sene içerisinde 2 veya 3 defa aynı yolla değişim yapmak zorunda kalmalarıdır.

Rova Bilişim iPhone 5 SE batarya ürünü ise tam olarak 119 TL gibi bir makul fiyata sahiptir. Üstelik bu ürün 1 yıl garantili olduğu için kullanıcılar gönül rahatlığıyla ürünü kullanıp, yaşanan batarya problemlerine de uzun süreli çözüm getirdiklerini rahatlıkla düşünebilirler.

iPhone 5 SE Batarya Sorunu

iPhone 5 SE batarya sorunu yaşayan her kullanıcının batarya konusunda karşılaştıkları problemler ortaktır. Genel anlamda batarya sorunları şu şekildedir:

  • Bataryanın şişerek kasada yamukluklara, ekranda baskı nedeniyle beyazlıklara neden olması,
  • Bataryanın şarj esnasında veya telefon kullanımı esnasında aşırı derecede ısınması,
  • Batarya yüzdelik dilimlerinin tutarsız sonuçlar vermesi, (%30 olan şarj durumunun birden bire %1-2 gibi seviyelere inmesi veya telefonun direkt olarak boş pil uyarısı nedeniyle kapanması)
  • Telefonun ayarlar menüsünde Pil>Pil Sağlığı adımlarında, pil sağlığının %90’ın altında olması
  • Telefonun şarjının 10-15 dakika gibi süreler içerisinde dolması,

iPhone 5 SE batarya sorunları yaşayan tüm kullanıcıların ortak problemleridir. Ne yazık ki batarya değişimi gerçekleşmeden, bu problemlerin de çözüme kavuşturulması mümkün olmaz. Kalite bakımından iyi, mAh değeri yüksek ve çevresel etkenlere karşı korumalı olan bir batarya tercihi, söz konusu sorunları uzun süre boyunca yaşamamanıza yol açacaktır.

iPhone 5 Batarya Tavsiyesi | Batarya Sorunları ve Çözümü | Batarya Değişimi ve Fiyatı

Önceki Yazı

iPhone 5s Batarya Değişimi Ne Kadar? En İyi iPhone 5s Batarya Hangisi?

Sonraki Yazı

iPhone 6 Plus Batarya | Kaç mAh?| En İyi Batarya Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!