iPhone 5s Batarya Değişimi Ne Kadar? En İyi iPhone 5s Batarya Hangisi?

iPhone 5s batarya konusunda sadece günümüzde gerçekleşen son IOS güncellemeleriyle değil, ilk üretilmesinden itibaren sürekli olarak tartışılan bir Apple telefon modelidir.

iPhone 5s üstün donanım özellikleri, hızlı çalışması ve yetenekleriyle ilk zamanlar kullanıcılarından tam not almıştır. Zaman içerisinde ise kullanıcıların telefonda yakındıkları tek sorun ise bataryası olmuştur. iPhone 5s batarya anlamında gerek mAh değeri bakımından gerekse yapısal olarak son derece zayıf bir telefondur. Telefonun sahip olduğu donanım gücü ve yeteneklerine karşın çok daha iyi bir bataryasının olması gerekir. Ayrıca IOS güncellemeleriyle birlikte telefonun donanımını yoran yazılım baskısı, sahip olduğu batarya ile ne yazık ki aşılamaz. Aşılması da mümkün değildir. Bu nedenle iPhone 5s batarya tavsiye araştırması yapılarak, kullanıcıların çok daha iyi seçeneklere yönelmeleri gerekir.

Telefona takılan yeni bataryanın yapısal anlamda güçlü olması şarttır. Kısacası, batarya kalitesinin üst düzey olması ve dayanıklı olması gerekir. Ayrıca mAh değerinin de yine orijinal bataryaya oranla çok daha fazla olması, yaşanan batarya sorunun kökten çözümüne olanak sağlayabilir. Ne yazık ki bu kriterlere ve daha fazlasına uygun nadir batarya ürünü vardır. Rova Bilişim iPhone 5s batarya ürünü de bu ender bulunan batarya ürünlerinden biridir. Peki, neden Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş olan ve iPhone 5s modeliyle uyumlu olan bu batarya tercih edilmelidir?

iPhone 5s Batarya Tavsiye

iPhone 5s batarya tavsiye araştırmalarında, tüm iPhone 5s kullanıcılarının en çok karşılaştığı ve karşılaşacağı seçeneklerine başında Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş olan 5s modeli için tamamıyla uyumlu olan batarya ürünü öne çıkar.

Rova Bilişim iPhone 5s batarya ürünü, orijinal 5s bataryasından bile üstün olan ve özellikleriyle şaşırtan bir üründür. Peki, bu ürünün temel ve orijinal bataryadan daha iyi olduğunu gösteren özellikleri nelerdir?

  • %30 Oranında Daha Fazla mAh Değeri,
  • Yüksek Akım, Düşük Akım, Kısa Devre, Yüksek Isı ve Çift Katmanlı Devre Gibi Dayanıklılığı Arttıran Sertifikalı Korumalar,
  • 1 Yıl KVK Tarafından Garantili Olması,
  • Lityum Iyon Pil Hücrelerinden Üretilmesi,
  • Yapılan Testlerde %97 Oranında Verimlilik Onayı Alması,

Rova Bilişim iPhone 5s batarya ürünün sadece temel olarak orijinal bataryaya göre fark yaratan özellikleri olarak tanımlanabilir. iPhone 5s batarya tavsiye araştırmasıyla batarya almak istiyorsanız, söz konusu batarya ile yaşanabilecek batarya sorunlarının uzun soluklu olarak önüne geçebilirsiniz.

Batarya değişimi konusunda Apple servisinden veya herhangi bir teknik servisten yardım alınabilir. Bu seçenekler çok daha uygun veya maliyetli olarak kullanıcıların karşısına çıkabilir ancak bu seçenekler her ne olursa olsun kalite anlamında söz konusu batarya ürününden daha iyi bir ürün sunmazlar. Apple yetkili servisinde takılacak olan batarya bir önceki yani, daha önce sorun yaşadığınız bataryanın aynısıdır. Sıradan teknik servislerde ise yüksek kar elde etmek amacıyla kalite anlamında çok zayıf olan bataryalar kullanılır. Bu nedenle hiçbir seçenek Rova Bilişim bataryası kadar verimli olmaz.

iPhone 5s Batarya Değişimi ve Fiyatı

iPhone 5s batarya değişimi

iPhone 5s batarya değişimi ve fiyatı hakkında bilgi almak isteyen 5s kullanıcıları, en çok Rova iPhone 5s batarya ürününün maliyetini merak ederler. Bu ürün, 109 TL gibi son derece uygun bir fiyatla kullanıcılara sunulur. Kullanıcılar bu fiyata ek olarak 30 TL ile 50 TL arasında farklılık gösterebilen değişim bedelleri ile toplamda en fazla 150 TL’ye 5s bataryalarını değiştirebilirler.

Apple servislerinde değişim yapmak istiyorlarsa orijinal batarya değişimini 399 TL gibi bir fiyat ile gerçekleştirebilirler. Eğer cihazın garantisi devam ediyorsa herhangi bir ücret ödemeden değişim sağlanabilir. Apple servislerinde genel olarak planlanan ücret 399 TL olsa da bu ücretin çok daha üst seviyelere çıkması mümkün olabilir. Telefonunuzun kasasında, ekranında veya herhangi bir yerinde ekstra sorun varsa Apple servisleri öncelikli olarak bu sorunun giderilmesi üzerinde dururlar. Ardından da batarya değişimi yapabileceklerini söylerler. Haliyle bu durumda batarya değişim ücreti çok daha fazla olabilir. iPhone 5 batarya değişimi ve fiyatı bu gibi durumlarda Apple servislerinde 1000 TL’yi ve hatta daha fazla tutarları bulabilir.

Eğer değişim işlemini herhangi bir teknik serviste yaptırmak isterseniz, daha uygun fiyat seçenekleri karşınıza çıkar. 70 TL’den başlayan seçenekler, 130 TL’ye kadar uzanabilir. Birçok kullanıcı maliyet nedeniyle bu seçenekleri tercih etseler de kullanılan ürünün zayıf olmasından ötürü aylar sonra tekrar batarya sorunlarıyla karşılaşırlar ve tekrar batarya değişimi gerekir. Bu durum bazen senede 3 defa batarya değişimine bile yol açabileceği için toplam tutar aslında 200 TL ve hatta 300 TL’yi dahi aşabilir.

Rova Bilişim iPhone 5s bataryası 109 TL gibi bir fiyatla satın alınarak, senelerce batarya değişimine gerek kalmadan kullanılabilir. Böylelikle 5s batarya değişimi ve fiyatı konusunda en mantıklı seçenek olarak kullanıcıların karşısına çıkar.

iPhone 5s Batarya Arızası Nasıl Anlaşılır?

iPhone 5s batarya arızası nasıl anlaşılır?” sorusu, aslında batarya değişiminin zamanı olup olmadığı konusunda kullanıcılara fikir veren önemli bir sorudur.

Her bataryalı cihazda olduğu gibi iPhone 5s’te de batarya sorunları net bir şekilde kendini gösterir. Özellikle batarya sorunları aşamalı bir şekilde büyür ve aşamalar ilerledikçe batarya sorunları çok net bir şekilde kendini göstermeye başlar.

iPhone 5s batarya arızası ise şu problemler neticesinde anlaşılabilir:

  • Telefonun şarjı esnasında batarya kısmının aşırı ısınması,
  • Gün içerisinde bataryanın eskiye göre çok daha hızlı bir şekilde tükenmesi,
  • Telefonun Ayarlar>Pil>Pil Sağlığı bölümlerine girerek, pil sağlığının %90’ın altında olduğunun görülmesi,
  • Telefonun %30-40 gibi şarj seviyelerindeyken, birden bire kapanması ve açılmaya çalıştığında ise bataryanın boş olduğuna dair bir uyarı vermesi,
  • Bataryanın şişmesi,

gibi birçok sorun, 5s cihazınızda pil değişim zamanının geldiğini gösteren temel sorunlardır.

iPhone 5s Batarya Kaç mAh?

iPhone 5s batarya kaç mAh?” tarzında sorulan sorular, genel olarak batarya sorunlarıyla karşılaşan ve bu konu hakkında araştırma yapan 5s kullanıcılarının merak ettikleri temel sorulardan biridir.

Fabrika çıkışlı veya orijinal olarak tabir edebileceğimiz 5s cihazların net batarya kapasiteleri 1570 mAh olarak bilinir. Bu batarya kapasitesi ilk etaplarda yeterli gözükse de birkaç kullanımdan sonra yetersiz hale geldiği net bir şekilde görülür. Rova Bilişim iPhone 5 batarya ürünü ise toplamda 1800 mAh gibi önemli bir batarya kapasitesine sahiptir. Haliyle batarya çok daha uzun ömürlü bir şekilde kullanıcıların karşısına çıkar. Böylelikle batarya sorunu da uzun süre çözülmüş olur.

Bu batarya kapasitesi, Rova bataryanın orijinal iPhone bataryasına göre de çok daha güçlü olduğunu gösterir. Bu nedenle batarya değişimi konusunda Rova bataryanın neden tercih edilmesi gerektiği net bir şekilde anlaşılabilir.

iPhone 5s Batarya Çok Isınıyor

iPhone 5s batarya çabuk ısınıyor şikayeti, batarya sorunlarının başladığı her telefonda kullanıcılar tarafından dile getirilir. Bitmiş ve verimliliğini yitirmiş olan herhangi bir batarya, çok daha çabuk ısınır. Bu durum ise batarya sorunlarının çok başlangıcı olarak kabul edilebilir.

Bununla birlikte yaz aylarında bataryaların gerek telefonun yoğun kullanımı gerekse şarj esnasında ısındığı bilinir. Bataryanın bu gibi durumlar karşısında çok yüksek sıcaklıklara çıktığı ve haliyle içindeki batarya hücrelerinin de öldüğü bilinir. Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş olan yeni nesil iPhone 5s batarya ürünü ise yüksek ısıya karşı korumalıdır. Üstelik koruması, belgeli ve onaylıdır. Bu nedenle güvenilir olduğu, yüksek ısıya karşı gerçekten koruma sağladığı ve haliyle 5s cihazının batarya sorunlarından uzak olmasına olanak sağladığı rahatlıkla söylenebilir.

Önceki Yazı

iPhone 5 Batarya Sorunları ve Çözümü | iPhone 5 Batarya Değişimi ve Maliyeti

Sonraki Yazı

iPhone 5 SE Batarya Kaç mAh? | iPhone 5 SE Batarya Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!