iPhone 5s Pil

iPhone 5s pil problemleri konusunda özellikle son dönemlerde Apple marka cep telefonlarının arasında en popüler modeller arasında yer alır. Öncelikle bilinmelidir ki özellikle 2020 yılından sonra iPhone 5s modellerinin her açıdan ömrünü tamamıyla doldurmuş ve günümüz şartlarında da şans faktörünün de devreye girmesiyle birlikte çalışmasını sürdüren modeller olduğu söylenebilir. Cihazın donanım yapısı ile işletim sistemi arasında büyük bir uyum farkı vardır. İşletim sisteminin genel donanımda yaratmış olduğu baskı oldukça üst seviyededir ve ayrıca yeni versiyon uygulamaların yazılım yükü de cihaz donanımı açısından pek tolere edilebilir bir seviyede değildir. Donanıma bu denli büyük bir yükün binmesi sonucunda ise direkt olarak cihazda enerji sarfiyatı çok daha üst noktalara çıkmakta, haliyle yaşanan batarya sorunları kaçınılmaz olmaktadır.

iPhone 5s pil değişimi gibi bir durumun yaşanan pil sorunları karşısında kaçınılmaz olduğu aşikardır ancak pil sorununa etkili bir çözüm getirmek tamamıyla cihaz kullanıcılarının ellerindedir. Eğer cihaz kullanıcıları pil değişimi konusunda gerek performans gerek kapasite anlamında çok daha iyi tercihler yaparlarsa, pilin yetersizliği nedeniyle yaşanan sorunlardan uzun süreliğine uzaklaşırlar. Pil değişim seçeneklerinin ve önceliklerinin böylesi sorunların uzun süreli değişimlerinde büyük rol oynadığını söylemek doğru olacaktır.

iPhone 5s Pil Değişimi

iPhone 5s pil değişimi sayesinde bireylerin en çok yaşamış oldukları cihaza dair problem olan, bataryanın erkenden bitmesi ve birdenbire yetersiz enerji nedeniyle cihazın kapanması sorunlarının uzun süreliğine ortadan kalkması mümkündür. Böylesi durumlar için dikkat edilmesi gereken nokta, pil değişim öncesinde değişim işlemleri için hangi seçeneğin tercih edileceğidir. Eğer pil değişimi için yetkili servis tercih edilirse, orijinal batarya cihaza monte edilecek ve haliyle aynı sorunlar yine yaşanacaktır. Kalite bakımından ve tecrübe bakımından zayıf bir telefon servisi tercih edilirse de ne yazık ki aylar sonra batarya problemleri tekrar boy göstermeye başlayacaktır. Böylesi bir durumda ise yapılması gereken, kaliteli bir batarya sunan, daha gelişmiş özelliklere sahip olan pil ve iyi bir iPhone servisidir. Söz konusu seçim öncelikleri sonucunda ise pil değişimi ciddi anlamda cihaz için son derece verimli bir işlem haline gelecektir.

iPhone 5s Pil Değişimi Fiyatı

iPhone 5s pil değişimi fiyatı birçok parametreye göre değişim gösterir ve tamamıyla kullanıcı tercihindedir. Kullanıcılar isterlerse Apple yetkili servislerine bu konuda başvuru yaparak, toplamda 399 TL’lik bir maliyet karşılığında pil değişimlerini yaptırabilirler. Bunun yanı sıra herhangi bir teknik servisi tercih ederek de 100 TL’den, 200 TL’ye kadar pil değişim maliyeti ile karşı karşıya kalabilirler. Pil değişim ücretinin kullanıcı tarafından yapılan bireysel değişim sonucunda çok daha uygun tutarlarda mal edilmesi söz konusu olabilmektedir.

iPhone 5s Pil Durumu Öğrenme

iPhone 5s pil durumu öğrenme işlemiş için direkt olarak cihazın ayarlar kısmında yer alan ilgili bölümü kullanabilirsiniz.  Ayarlara giriş yapıldığı takdirde “Pil” seçeneği görülecek ve bu bölümün içerisinde de “Pil Sağlığı” sekmesi yer alacaktır. Söz konusu sekmeye giriş yapılması durumunda ise cihazın anlık olarak pil sağlığı seviyesi çok net bir şekilde görülebilecektir. Pil sağlığı seviyesinin %80’in altında olması büyük bir sorunun habercisidir. %90 seviyesinin altında olması ise cihazın batarya sorunu konusundaki potansiyelini gözler önüne serer.

iPhone 5s Pil Kapasitesi

iPhone 5s pil kapasitesi bakımından oldukça zayıf ve tam anlamıyla yetersiz bir cihazdır. Son dönemlerde IOS güncellemeleri ile birlikte bu kapasite sorunu daha da fazla kendini gösterse de cihazın ilk olarak piyasa sürüldüğü yıllarda dahi kullanıcıların pil konusunda şikayette bulundukları görülmüştür. Bu nedenle iPhone 5s pil kapasitesi zaman fark etmeksizin her zaman için tartışmalara konu olmuştur. Pil kapasitesinin bu denli düşük ve yetersiz olmasının en büyük nedenlerinden biri de 1560 mAh gibi bir kapasiteye sahip olmasıdır. Haliyle bu kapasite böylesi bir cihaz için herhangi bir şekilde yeterli olmayacaktır. Kullanıcılar da direkt olarak pil değişim işlemlerinde daha yüksek mAh değeri olan bataryalara yönelmelidirler.

iPhone 5s Pil Sorunları Nasıl Anlaşılır?

iPhone 5s pil sorunları nasıl anlaşılır?” gibi bir konu özelinde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri, cihazın vermiş olduğu alarmlardır. Pil sorunu olan bir cihaz şarj tutma özelliğini yitirir. Şarjı var gözüküyor olsa bile birdenbire şarj yok uyarısı ile kapanır. Bataryada şişme meydana gelirken, aynı zamanda çok çabuk ısındığı görülür. Tüm bu durumlar pil sorunlarının önemli belirtileridir.

Önceki Yazı

iPhone 6s Plus Batarya

Sonraki Yazı

iPhone 5s Batarya Fiyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!