Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

iPhone 6 Batarya Değişim Sonrası

iPhone 6 batarya değişimi sonrası kullanıcıların birçok sorunla karşılaşmaları veya sonrasındaki süreç hakkında merak sahibi olmaları son derece doğaldır. Değişim sonrası nasıl bir süreçle karşılaşacakları ve telefonda herhangi bir problem yaşayıp yaşamayacakları gibi bir durum hakkında akıllarında hep bir soru işareti olur. Apple batarya değişimi sonrasında yaşanan temel sorunlar ya da kullanıcıların akıllarına takılan temel durumlar şu şekildedir:

  • İphone 6 batarya değişimi sonrası şarj olmuyor,
  • Batarya değişimi sonrası telefon açılmıyor,
  • Batarya değişimi sonrası telefon kapanıyor,
  • Batarya değişimi sonrasında telefon daha çok ısınıyor,
  • Batarya değişimi sonrası performansı nasıl olur?
  • Batarya değişiminde telefonda kayıtlı bilgiler gider mi?
  • Batarya değişimi sonrasında telefon kaç saat şarj edilmeli?

Gibi birçok soru ya da konu kullanıcılar tarafından merak edilir. Sadece merak edilmekle kalmaz ve aynı zamanda kullanıcıların yukarıda yer alan bazı maddelerdeki problemlerle de karşı karşıya kalmaları söz konusu olur. iPhone 6 batarya değişimi sonrasında yaşanan bazı problemler, servis tercihinin kötü olmasından kaynaklı olabilir veyahut çeşitli unsurların bir araya gelmesi nedeniyle de ortaya çıkabilir. Peki, bu sorunlar neden olur? Nasıl aşılır? Değişim sonrasında yaşanabilecek, dikkat edilmesi gereken vb. detaylar nelerdir?

iPhone 6 Batarya Değişimi Sonrası Şarj Olmuyor

iPhone 6 batarya değişimi sonrası şarj olmuyor problemiyle karşı karşıya olan iPhone 6 kullanıcılarının bu duruma yaşamalarına birçok detay sebebiyet verebilir. Batarya değişimi sonrasında telefonun şarj olmaması, şarj soketi ile batarya arasındaki bağlantının yapılmamasından kaynaklı olabilir. Şarj soketinin çeşitli sebeplerden ötürü batarya değişimi sırasında zarar görmesi söz konusu olabilir. Bununla birlikte batarya değişimi işleminden önce veya sonra, şarj soketinin etrafının toz, pislik vb. maddeler ile dolması da mümkün olabilir. Tüm bu detaylar bireylerin iPhone 6 batarya değişimi sonrası şarj olmuyor problemi ile karşı karşıya kalmalarına yol açacaktır. Tüm bu detayların yanı sıra diğer birçok sebepten ötürü de bataryanın şarj almaması durumu yaşanabilir.

iPhone 6 Batarya Değişimi Sonrası Kapanıyor

iPhone 6 batarya değişimi sonrası kapanıyor sorunu da diğer sorunlar gibi karşılaşılan bir durumdur. Genel olarak bataryanın telefon ana kartına gerekli şekilde bağlanmaması ve bu durumda da telefonun kısa devre olarak tabir edilen durumla karşı karşıya kalmasından ötürüdür. Öte yandan bataryanın kalitesinin düşük olmasından ötürü telefonda dengesiz akıma yol açması da böyle bir sorunun ortaya çıkmasında etkili olabilir. Batarya değişimi konusunda karşılaşılan bir diğer durum ise bataryanın ölü batarya olması yani, zaten kasıtlı ya da yanlışlıkla telefona ömrü olmayan bir bataryanın takılması durumudur. Tüm bu durumlar sonucunda batarya değişimi sonrasında telefonun kapanması sonucuyla karşılaşılabilir.

iPhone 6 Batarya Değişimi Sonrası Yapılması Gerekenler

iPhone 6 batarya değişim sonrası yapılması gerekenler sayesinde bataryanın telefona daha kolay adapte olmasını ve aynı zamanda bataryanın daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Batarya değişimi sonrasında telefonun şarjda kullanılmaması en önemli etkenlerden biridir. Bununla birlikte değişim sonrasında bataryanın uzun ömürlü olabilesi adına orijinal kablo ile şarj edilmesi de son derece önemlidir. Mümkün olduğunca bataryanın minimum boşalma seviyesi sonrasında telefonun şarj edilmesi gerekir ve tam dolum olmadan şarjının kesilmemesi de değişim sonrası yapılması gerekenler arasında yer alır.

iPhone 6 Batarya Değişimi Sonrası Isınma

iPhone 6 batarya değişimi sonrası ısınma durumunu birçok etkene göre değerlendirmek gerekir. Şöyle ki; batarya değişimi sonrasında yaşanan ısınma durumunun önüne geçebilmek zaman zaman mümkün olmayabilir ve batarya kaliteli olsa dahi bu sorun ortaya çıkabilir. Öncelikle telefonun arka planda çalıştırdığı uygulamalar kontrol edilmelidir. Çok fazla arka plan uygulaması bu duruma yol açabilir. Ayrıca hava sıcaklığı yüksek ve hava almayan bir ortamda bulunması da böyle bir problemi doğurabilir. Bataryanın kalitesiz olması da ısınma problemlerinde önemli bir etkendir. Ayrıca şarj esnasında her bataryanın bir miktar ısınması doğal bir durumdur. Bununla birlikte görsel anlamda zengin oyun veya uygulamaların çalıştırılması da direkt olarak telefonun ısınması ile sonuçlanabilir. Tüm bu detaylar sonucunda yaşanan ısınma problemleri nedeniyle mutlaka teknik bir destek alınması önerilir.

iPhone 6 Batarya Değişimi Sonrası Bilgiler Gider mi? Telefon Sıfırlanır mı?

iPhone 6 batarya değişimi sonrası bilgiler gider mi? Telefon sıfırlanır mı?” gibi bir sorunun bu konu özelinde en çok merak edilen sorulardan biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Batarya değişim işleminin sonrasında herhangi bir şekilde verilerin sıfırlanması söz konusu olmaz. Bu konu özelinde mutlaka yetkili servise danışmak ve veriler konusunda hassas davranılması talebini iletmek gerekir. Böylelikle batarya değişimi sonrasında verilerin kaybolması riski en aza indirilebilir ancak genel manada da batarya değişiminin depolama alanına herhangi bir etkisinin olmadığı da bilinir.

Önceki Yazı

Apple Batarya Değişimi

Sonraki Yazı

iPhone 6 Batarya Kaç mAh?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!