iPhone 6 Batarya | iPhone 6 Batarya Kaç mAh? En İyi Batarya

iPhone 6 batarya detayı nedeniyle kullanıcılarını hüsrana uğratan bir modeldir. Özellikle 2020-2021’li yıllarda batarya problemleri yaşayan kullanıcıların sayısının giderek arttığı sanal ortamda çok net bir şekilde anlaşılabilir. Telefonun bataryasının, çok kötü ve kalitesiz bir malzemeden üretilmiş olması, dayanıklılığının da düşük olmasına yol açar. Bu nedenle kullanıcılar iPhone 6 batarya sorunları ile baş başa kalırlar.

Batarya sorunlarının telefonun donanım özellikleri ve bataryası göz önünde bulundurulduğu takdirde son derece normal olduğu söylenebilir. Telefonda kullanılan bataryanın, hücresel olarak çok alt seviyede kalması, telefonda bulunan donanımın da üstün kalitede olması nedeniyle, donanımın güç ihtiyacı zayıf olan bataryadan yeteri miktarda karşılanamaz. Yaşanan bu dengesizlik nedeniyle batarya çok çabuk yıpranırken, seneler sonra yaşanması beklenen batarya problemleri birden bire boy gösterir.

iPhone 6 batarya tercihi yapılırken, hesaba katılmayan tek durum, güçlü donanım değildir. Aynı zamanda ilerleyen süreçte yani, günümüz şartlarındaki yazılımların gücüdür. IOS yazılımının her güncellenmesi durumunda daha güçlü olduğu ve haliyle donanıma daha çok yük bindirdiği bilinir. Ayrıca telefonda yüklü olan her uygulama gelen güncellemeler neticesinde daha fazla yüke sebep olur.

Tüm bu detaylar birleştiğinde bataryanın çabuk yıpranması ve artık donanımın yaşadığı yüksek enerji sarfiyatına yanıt vermemesi gayet doğaldır. Yaşanan batarya sorunlarının tek çözümü ise batarya değişimidir. Peki, hangi batarya neden kullanılmalıdır?

iPhone 6 Batarya Tavsiye

iPhone 6 batarya tavsiye ürünü olarak birçok kullanıcının ve teknik anlamda uzman kişilerin, Rova Bilişim bataryalarını önerdikleri görülür.

Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü, söz konusu cihazın batarya eksiklerinin net bir şekilde tespit edilmesi sonucunda üretilmiştir. Cihazın yaşamış olduğu tüm batarya sorunlarının çözümü ve bu çözümün ise uzun vadeli olması için geliştirilen bu ürün, fiyat/performans bakımından da piyasadaki en ideal bataryalardan biri olarak tanımlanabilir.

Bataryalar zaman içerisinde birçok dış etken nedeniyle yıpranabilir ve dış etkenlerin fazla olması sonucunda ise yıpranma süresi ciddi anlamda hızlanır. Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü ise tüm bu dış etkenlere karşı, batarya için ek, özel, sertifikalı ve belgeli birtakım korumalar geliştirmiştir. Ürünün korumaları ise şu şekildedir:

  • Çift katmanlı devre (Baskılı devre kartı PCB),
  • Kısa devre koruması,
  • Düşük akım ve yüksek akıma karşı korumalar,
  • Yüksek ısı problemlerine karşı batarya koruması,
  • CE, FCC, C-Tick ve RoHS sertifikalı güvenlik önlemleri,

iPhone 6 batarya tavsiye konusunda söz konusu özellikler bile neden bu bataryanın tercih edilmesi gerektiğinin en önemli kanıtlarından biridir. Bunun yanı sıra söz konusu batarya, orijinal iPhone bataryasına göre daha performanslı çalışarak, cihazınızın donanımını rahatlatabilir. Ayrıca mAh değerinin de orijinal iPhone bataryalarına göre çok daha yüksek olduğunu da tavsiye konusunda mutlaka değerlendirmeye katmak gerekir.

iPhone 6 Batarya Değişimi ve Fiyatı

iPhone 6 batarya değişimi
iPhone 6 batarya değişimi

iPhone 6 batarya değişimi ve fiyatı, batarya değişimi zorunlu olan cihaz kullanıcılarının mutlaka araştırmaları gereken bir konudur. Kullanıcılar bu konuda öncelik olarak maliyet faktörünü ele alırlar ve en uygun maliyeti bulmaya çalışırlar.

iPhone batarya değişimi için en uygun maliyetli seçenek, sıradan telefon teknik servislerinin tercih edilmesidir. Maksimum 150 TL’ye batarya değişimi yapılabilir ancak batarya değişiminin aylar sonra tekrar gerekeceğini unutmamak gerekir. Kısacası, bir sene içerisinde cihazınız için 2 veya 3 defa batarya değişimi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Kullanılan bataryanın kalite bakımından ve mAh değeri anlamında oldukça zayıf olması, bu sorunun ortaya çıkmasına yol açacaktır.

Apple yetkili servislerinde ise cihazınızın garantisi olmaması durumunda 399 TL gibi bir seçenekle batarya değişim işlemi yapabilirsiniz. Batarya değişim işlemine ek olarak, cihazınızda meydana gelmiş olan diğer arızalar da onarılmak istenirse, batarya değişim maliyeti, telefonun genel değerinin de üstünde olabilir.

Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü ise sadece 134 TL gibi bir tutarla kullanıcıların karşısına çıkar. Üstelik bu ürün, tam 1 yıl garantilidir ve kullanıcılar uzun süre boyunca batarya problemi yaşamayacakları için sene bazında batarya değişim maliyetini 60 ve hatta 45 TL gibi rakamlara düşürebilirler.

iPhone 6 Batarya Kaç mAh?

“iPhone 6 batarya kaç mAh?” konusu hakkında merak sahibi olan her iPhone 6 kullanıcısı yakın dönemde mutlaka batarya sorunlarıyla karşılamış ve yaptığı araştırmalar neticesinde mAh kavramıyla karşılaşmıştır.

mAh kavramı, bataryanın tek bir full dolum kapsamında içerisinde tutabildiği şarj veya enerji değeri olarak tanımlanabilir. Orijinal bir iPhone 6 modelinin batarya mAh değeri 1810 mAh olarak belirlenmiştir. Eğer herhangi bir telefon servisinden orijinal olmayan bir batarya değişimi yaptırırsanız, bu değer çok daha alt seviyelere düşebilir.

Rova Bilişim iPhone 6 batarya ürünü ise tüm bu değerlerin çok üstündedir. Ürünün mAh değeri 2300 mAh olarak bilinir ve bu değer, günümüz IOS güncellemeleriyle uygulamaların telefonda oluşturduğu yük için son derece yeterlidir.

iPhone 6 Batarya Bittiği Nasıl Anlaşılır?

iPhone 6 batarya bittiği nasıl anlaşılır?” tarzında bir soru soran iPhone 6 kullanıcısı, telefonunda ufak veya orta çaplı batarya sorunları sezmeye başlamıştır. Telefonunun batarya değişim süresinin gelip gelmediğini anlamak ve bu konuda net bir kanıya varmak adına da bu tür bir araştırma içerisine girerek, telefonun bataryasının durumu hakkında fikir edinmek istemektedir.

iPhone 6 modeli ise batarya konusunda kullanıcıların karşısına şu gibi sorunlar çıkararak bittiğini belli eder:

  • iPhone 6 cihazınızın bataryasının bitmesiyle birlikte şarj tüketiminin çok hızlı cereyan ettiği görülür. Bataryanın yüzdelik dilimleri saatler içerisinde erir.
  • Yüzdelik dilim %90 seviyelerindeyken, birden bire %40-50 seviyelerine kadar düşebilir. İlerleyen süreçte ise %40-50 seviyelerindeyken, birden bire bataryanın boşalması ve telefonun da kapanması söz konusu olabilir.
  • iPhone 6 cihazının bataryasının bitmesi durumunda şarjı çok çabuk bir şekilde dolar. Normalde saatler içerisinde dolan batarya, şarjın tükenmesiyle birlikte dakikalar içerisinde dolar.
  • Batarya ciddi manada şişer. Şiştiği için önce ekrana, ardından telefonunun kasasına baskı yapar. Bu durum kasada yamulmaya veya açılmalara yol açabilir.
  • Pil sağlığı menüsünde, telefonun pil sağlığının %89 ve daha alt seviyelerde olduğu görülür.

Tüm bu detaylar neticesinde iPhone 6 cihazınızın artık batarya ömrünü tamamladığını söylemek isteriz.

Önceki Yazı

iPhone 6 Plus Batarya | Kaç mAh?| En İyi Batarya Tavsiyesi

Sonraki Yazı

iPhone 6s Batarya Fiyatı – Değişimi ve En İyi Batarya Tavsiyesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!