Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

iPhone 6 Batarya Kaç mAh?

iPhone 6 batarya kaç mAh?” gibi bir konunun merakı içerisinde olan her iPhone 6 kullanıcısının yakın zamanda batarya problemleriyle karşı karşıya kaldığını ve bu nedenle de telefonunun bataryasına dair araştırmalara başladığını görmek mümkündür. Şöyle ki; iPhone 6 kullanıcıları batarya araştırmalarını internet üzerinden yapmaları durumunda sürekli olarak mAh kavramının öne çıktığını görürler. 2300 mAh, 2500 mAh vb. şekillerde birçok farklı değer bataryaların hemen yanlarında yer alır. Haliyle bu durum da direkt olarak akıllara “iPhone 6 batarya kaç mAh?” gibi bir sorunun ortaya çıkmasına yol açacaktır.

iPhone 6 batarya kaç mAh?” gibi bir merak içerisinde olan iPhone 6 kullanıcılarının karşılaşacakları ana değer 1810 mAh olacaktır. iPhone ilk üretim aşamasında söz konusu telefon modelleri için bu mAh değerini yeterli görmüş ancak bir müddet sonra bu değerin pek yeterli olmadığı kullanıcıların geribildirimleri sonucunda net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Telefonun şarjının çok kısa sürede bitmesi ve gün içerisinde 3-4 defa şarj ihtiyacının doğması gibi bir durum, doğal olarak böyle bir sorunun ortaya çıkmasında etkili olmuştur. Böyle bir sorunun giderilmesi adına ise iPhone 6 kullanıcılarının çok daha kaliteli ve mAh değeri bakımından çok daha yüksek modelleri tercih etmeleri son derece önemlidir.

iPhone 6 Batarya Kaç TL?

iPhone 6 batarya kaç TL?” sorusunun iki farklı cevabı olduğunu söylemek doğru olacaktır ve bu cevaplar kullanıcıların tercihlerine göre şekillenebilir. Kimi kullanıcılar iPhone batarya değişimi konusunda genel olarak orijinal yani, servis üzerinden değişim yapmayı tercih ederler kimi kullanıcılar ise sıradan yetkili servislerde değişim yapmanın herhangi bir sakınca yaratmadığını düşünürler. Her iki tercihte de maliyet farkının çok ciddi seviyelerde olduğunu söylemek mümkünken, iPhone 6 batarya değiştirme işlemi için bireylerin yapmaları gereken ilk işlem, doğrudan iPhone 6 batarya konusunda servis fiyatlarına göz atmalarıdır. Eğer cihazınız garanti kapsamında değilse Apple servisi batarya değişimi konusunda iPhone 6 cihazınız için 399 TL gibi bir ücret talep eder. Üstelik batarya değişimi sırasında cihazda farklı sorunlar da tespite edilirse, bu sorunların da giderilmesi konusunda ekstra ücret talebinin de ortaya çıkma ihtimali son derece yüksektir.

iPhone 6 batarya kaç TL?” gibi bir araştırmayı diğer batarya sağlayıcıları üzerinden yapmayı amaçlarsanız da çok farklı fiyat aralıklarıyla karşı karşıya kalırsınız. 90 TL’den başlayan batarya fiyatları, 200 TL ve hatta daha üst rakamlara kadar çıkabilir. Kimi bataryalar gerçek anlamda çok kaliteli iken, kimi bataryalar ise sadece 1 ay gibi kısa bir süre sonra sorunlarını kullanıcıların karşısına çıkaracaktır. En pahalı batarya en iyi bataryadır diye bir düşünce içerisinde olmak da yanlıştır ancak batarya seçimi yaparken, garantili, mAh değeri yüksek olan ve kaliteli içeriği olan bataryaları tercih etmek son derece önemlidir.

iPhone 6 Batarya Kaç Yıl Gider?

iPhone 6 batarya kaç yıl gider?” sorusuna istinaden bir cevap verebilmek adına öncelikle bataryanın durumu incelenmelidir. Sonrasında ise kullanıcının telefon kullanma alışkanlıklarının da büyük önem taşıyan bir detay olduğunu söylemek mümkündür. iPhone 6 bataryasının kullanım süresi orijinal bataryada 1-2 yıl aralığındadır. Kullanıcının telefonu kullanma şekline göre bu süre uzayabilir ya da daha da kısalabilir. Bu süreç sonrasında tercih ettiği bataryaya göre aylar içerisinde tekrardan iPhone 6 batarya değişim ihtiyacı duyabilir, senelerce batarya değişim sorunundan da kurtulabilir. mAh değeri yüksek olan bataryaların tercih edilmesi, garantili bataryaların satın alınması ve içerik konusunda kaliteli malzemelerden üretilen bataryaların kullanımı gibi birçok detay, iPhone 6 batarya değişim süresini etkileyen unsurlardır.

iPhone 6 Orijinal Batarya Fiyatları Ne Kadar?

iPhone 6 orijinal batarya fiyatları ne kadar?” gibi bir sorunun cevabını üst kısımlarda cevaplamıştık. Apple servislerinde değişim ücreti de dahil olmak üzere iPhone 6 bataryasının toplam maliyeti kullanıcılara 399 TL olarak çıkarılmaktadır. Söz konusu değişim ücreti sadece batarya değişimi için geçerlidir. Batarya değişim işlemi sırasında telefonunuzun kasa kusurları varsa, ekranı çatlaksa vb. problemleri varsa ne yazık ki bu sorunlar onarılmadan batarya değişimi yapılmamaktadır. Haliyle bu sorunların onarımı için de ekstra bir ücret gerekliliği söz konusu olmaktadır.

Önceki Yazı

iPhone 6 Batarya Değişim Sonrası

Sonraki Yazı

iPhone 8 Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!