iPhone 6 Plus Batarya | Kaç mAh?| En İyi Batarya Tavsiyesi

iPhone 6 plus batarya konusunda Apple mobil cihazlar içerisinde adından en çok söz ettiren modellerin başında gelir. Adından söz ettirmesi ilk başta iyi olarak algılanabilir anca bu cihazın bataryası hakkında yapılan yorumların pek de iyi olmadığı rahatlıkla görülebilir. Kullanıcıların tahmin edilen düzeyden de fazla batarya şikayetlerinin olduğu birçok platformda görülür.

iPhone 6 plus batarya şikayetlerini gören kullanıcılar, ilk etapta bu şikayetlerin sonradan, yetkili olmayan servislerde taktırılan bataryalardan kaynaklandığını düşünürler. Halbuki orijinal bataryada da orijinal olmayan bataryalarda da durum aynıdır ve şikayetlerin son derece yoğun olduğunu net bir şekilde görmek mümkündür. 6 Plus batarya ürünü hakkında yapılan araştırmalarda, batarya probleminin, batarya hücreleri ve mAh kapasitesinden kaynaklı olduğu net bir şekilde görülebilir.

Bataryanın üretimi sırasında kullanılan batarya hücreleri ne yazık ki yeterli seviyede ve kalitede değildir. Ayrıca telefonun batarya mAh değeri de son derece düşüktür ve haliyle bu durum batarya sorunlarının temeli oluşturan unsurların başında gelir. 6 Plus cihazı, donanım konusunda gerek işlemcisi gerek RAM’i gerekse grafik işlemcisi gibi üniteleriyle oldukça güçlü bir cihazdır. Donanım elemanlarının bu denli güçlü olması ise güçlü bir bataryayı zorunlu kılar.

Fabrika çıkışlı olarak verilen düşük kalitedeki batarya ise yaşanan batarya sorunlarının temelini oluşturur. Batarya ilk etaplarda her ne kadar tatmin edici bir performans gösterse de ilerleyen süreçte bu performansın giderek hızlı bir şekilde düştüğü görülür. Bu yüzden iPhone 6 plus batarya tavsiye konusunda alacağınız iyi bir yönlendirme ile batarya problemine uzun soluklu bir çözüm getirmeniz söz konusu olur.

iPhone 6 Plus Batarya Tavsiye

iPhone 6 plus batarya tavsiye ile çok daha doğru sonuçlar alınabilir. Tavsiye üzerine alınan bir batarya, aynı zamanda kullanıcı deneyimi ve yorumlarının olumlu olduğu anlamına da gelir. 6 Plus cihazı için genel olarak sıklıkla tavsiye edilen batarya ürünü ise Rova Bilişim iPhone bataryaları içerisinde yer alan 6 Plus modeli için özel olarak geliştirilmiş batarya ürünüdür.

Rova Bilişim, batarya geliştirirken, bataryaların kullanıcılardan ne gibi şikayetler aldığına dikkat ederek bataryalarını üretir. Haliyle kullanıcıların yaşamış oldukları sorunlara çözüm olarak üretilen bataryalar, cihazların çok daha uzun ömürlü bataryalara sahip olmalarına yol açar. Bununla birlikte Rova Bilişim iPhone 6 Plus batarya ürünü, mAh değeri olarak orijinal iPhone bataryasına göre çok daha üstündür.

Bilindiği üzere mAh değeri, bir bataryanın full dolum sonucunda ne kadar enerji depolayabileceğini belirten bir değerdir. Rova Bilişim ise standart iPhone bataryalarının, cihazlara göre ne kadar yetersiz olduğunun bilincinde hareket ederek, bataryaların mAh değerini çok daha üst seviyelerde üretir. Bununla birlikte telefon bataryaları, dış unsurlardan çok fazla etkilenirler. Özellikle elektrik akımı ve sıcaklık gibi unsurlar, bataryanın yıpranmasına yol açan unsurlardır. Haliyle bataryanın bu unsurlara karşı dayanıklı ve hatta korunaklı olması gerekir.

Rova Bilişim ise üretmiş olduğu bataryalarda gerçek sertifikalı ve bataryaların her türlü ihtiyacına cevap veren korumalar sağlar. Rova Bilişim iPhone 6 plus batarya ürününde yer alan önemli korumalar ise şu şekilde kullanıcıların karşılarına çıkar:

 • Yüksek Sıcaklıklara Karşı Isı Koruması,
 • Elektrik Akımına Karşı Düşük Akım Koruması,
 • Dengesiz Elektrik Akımına Karşı Yüksek Akım Koruması,
 • Çift Katmanlı Devre ile Batarya Hücrelerinin Maksimum Seviyede Korunması,
 • Kısa Devre Koruması,

Rova Bilişim iPhone 6 Plus batarya ürününde bu gibi korumalar sunarak, bataryanın ömrüne ömür katan bir avantaj sağlar. Bununla birlikte tüm bu korumaların; C-Tick, RoHS, CE ve FCC sertifikaları mevcuttur. Bu sertifikaların alınması adına bataryalar gerekli testlere tabi tutulmuşlardır.

Söz konusu ürün için bir diğer önemli koruma ise garantili olmasıdır. Bu ürünün tam 1 yıl KVK garantisi kapsamında olması nedeniyle çok daha korunaklı olduğu söylenebilir. iPhone orijinal bataryalarında dahi bu tür garantiler sunulmamaktadır.

iPhone 6 plus batarya tavsiyesi konusunda yukarda saymış olduğumuz sebepler nedeniyle Rova Bilişim iPhone bataryaları, piyasada yer alan tüm iPhone bataryalarına göre daha tavsiye edilebilir durumdadır. Bununla birlikte bir diğer önemli detay ise mAh değeridir. Peki, iPhone 6 plus batarya kaç mAh? Rova Bişişim 6 Plus batarya ürünü kaç mAh değerindedir?

iPhone 6 Plus Batarya Kaç mAh?

iPhone 6 plus batarya kaç mAh?” konusunda yanıt arayan her kullanıcı mutlaka artık cihazında ciddi batarya sorunlarıyla karşılamış ve araştırmalar sonucunda da mAh değeri gibi bir kavramı keşfetmiştir. Haliyle de cihazının mAh değerinin kaç olduğunu öğrenmek istemektedir. Standart ve orijinal bir iPhone 6 Plus cihazının bataryası toplamda 2915 mAh değerindedir. Söz konusu mAh değerinin aslında diğer iPhone modellerine göre şaşırtıcı olduğu söylenebilir ancak bu denli iyi sayılabilir bir mAh değerine göre telefonun batarya sorunu yaşadığı görülmektedir.

Rova Bilişim iPhone 6 Plus batarya mAh değeri ise 3410 mAh olarak kullanıcıların karşısına çıkarken, bu mAh değerinin yaklaşık %30 oranında orijinal bataryaya kıyasla fazla olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu yüzden bataryanın her açıdan çok daha uzun ömürlü olduğu ve kullanıcılarını tatmin ettiği görülür.

Eğer sıradan bir teknik serviste batarya değişimi yaptırırsanız, telefonunuza takılan yeni bataryanın mAh değeri, çok daha düşük seviyelerde olacaktır. Apple yetkili servisinde yapılan değişimler ise mAh değerinde herhangi bir değişim olmadığını gösterir. Haliyle bu konuda en mantıklı seçenek, yüksek mAh değeri nedeniyle Rova Bilişim 6 Plus batarya ürünüdür.

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi ve Fiyatı

iPhone 6 Plus Batarya Değişimi

iPhone 6 plus batarya değişimi ve fiyatı, yapılan veya yapılacak değişim işlemleri öncesinde kullanıcıların zihinlerini en çok bulunduran detaylardan biridir. Kullanıcılar genel olarak uygun batarya değişim seçeneklerini tercih ederler ve 100-150 TL gibi ücretler karşılığında yetkili olmayan yani, sıradan telefon servislerinde batarya değişimi yaparlar. Bu değişimler sonucunda cihaza takılan yeni batarya, vasat bir performansla çalışır. Bataryanın kullanımı henüz 1 seneyi bile doldurmamışken, batarya sorunlarının ortaya çıktığı ve bataryanın cihaza yetersiz kaldığı rahatlıkla görülür. Haliyle tekrar batarya değişimi gerekir ve sene bazında yapılan bir değerlendirmede, sıradan teknik servislerde yapılan değişimlerin aslında 100-150 TL değil, 200-300 TL aralığında olduğu anlaşılır.

İşini daha sağlama almak isteyen kullanıcılar ise batarya değişim işlemlerini Apple yetkili servislerinde gerçekleştirirler. Apple servisleri garantisi bitmiş olan 6 Plus cihazlar için tam olarak 399 TL batarya değişim bedeli alırlar. Üstelik cihazınız, diğer donanımsal sorunlar yaşıyorsa, bu sorunların da giderilmesi gerektiğini ve bu nedenle bataryanın bu sorunlar giderildikten sonra değişeceğini söylerler. Haliyle böyle bir durumda batarya değişimi binlerce TL’ye mal olabilir.

Rova Bilişim iPhone 6 plus batarya değişimi ve fiyatı sadece batarya nezdinde 149 TL’dir. 149 TL gibi bir fiyata, yüksek kalitede ve 1 yıl garantisi olan bir batarya satın alabilir, uygun değişim maliyetleriyle veya kendiniz değişim yaparak, uzun süreli batarya ihtiyacı olmadan, değişim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone 6 Plus Batarya Çabuk Bitiyor

iPhone 6 plus batarya çabuk bitiyor ve çok kısa süre içerisinde batarya şarj oluyorsa, batarya problemlerinin artık net bir şekilde kendini göstermeye başladığı rahatlıkla söylenebilir.

Telefonu ilk kullanmaya başladığınız dönemlerde bataryasının çok hızlı bir şekilde bitmediği ve hatta günlerce, telefonu çok kullanmadığınız zaman şarjının bitmediğini bile görebilirsiniz. Bu batarya seyri ne yazık ki sadece bir süreliğine devam eder. Bir müddet sonra bataryanın kalitesiz yapısı gereği çok daha çabuk bir şekilde şarjının bittiği görülür. Buna istinaden telefon şarja takıldığında, bataryanın çok kısa süre içerisinde tam doluma ulaştığı da keşfedilebilir. İşte bu durumda yapılması gereken, direkt olarak yeni batarya almaktır ve profesyonel bir batarya ile cihazı tekrar eski performansına kavuşturmaktır.

Gerçek, başarılı ve %100 müşteri memnuniyeti adına aşağıda yer alan batarya ürünün tercih etmeniz mümkündür. Rova Bilişim tarafından geliştirilen 6 Plus bataryası sayesinde batarya problemlerinin artık uzun bir süre cihazınızdan uzak olması sağlanır. Peki, yaşanan batarya sorunlarının sebebi nedir? iPhone 6 plus batarya sorunu neden olur?

iPhone 6 Plus Batarya Sorunu Neden Olur?

iPhone 6 plus batarya sorunu neden olur?” sorusunun tek bir cevabı yoktur ve batarya sorunlarının ortaya çıkmasına yol açan birçok unsur vardır.

İphone 6 Plus batarya sorunlarını tetikleyen unsurlar ise şu şekildedir:

 • IOS güncellemeleriyle birlikte yazılımın, donanımı daha fazla çalıştırması ve bataryanın eski donanım gücüne uygun bir şekilde geliştirilmiş olmasından ötürü, cihazın enerji ihtiyacını karşılayamaması,
 • Cihazın aşırı ısınmasından kaynaklı batarya hücrelerinin ölmesi,
 • Dengesiz akım ve kısa devre gibi sorunlara bataryanın dayanıksız olması,
 • Bataryanın üretim aşamasında yeterli kalitede ve uygun hammaddeler ile üretilmemesi,
 • Telefonun çok güçlü bir donanıma sahip olması,
 • Bataryanın yeterli miktarda mAh değerine veya gücüne sahip olmaması,

Yukarıda yer alan tüm unsurlar, yaşanan iPhone 6 plus batarya sorunları için temel sebeplerdir. İyi bir batarya tercihi ile tüm bu sorunlara neden olan unsurları cihazınızdan uzak tutabilir ve tekrar tekrar telefonunuz için batarya değişimi yapma zorunluluğundan kurtulabilirsiniz.

Önceki Yazı

iPhone 5 SE Batarya Kaç mAh? | iPhone 5 SE Batarya Tavsiyesi

Sonraki Yazı

iPhone 6 Batarya | iPhone 6 Batarya Kaç mAh? En İyi Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!