iPhone 6s Batarya Fiyatı – Değişimi ve En İyi Batarya Tavsiyesi

iPhone 6s batarya özelliklerinden ötürü her ne kadar başarılı bir batarya performansı deneyimi sunacak gibi dursa da kullanıcı kitlesi tarafından yoğun eleştiriye uğradığı söylenebilir. Batarya performansının zayıf olmasının, şarjının çabuk bitmesinin ve bataryanın değişmesi gerekliliğinin ardında birçok sebep yer alır. Orijinal batarya veya herhangi bir teknik servisten alınan batarya fark etmeksizin, üst düzey bataryalar değişim sonrasında tercih edilmezse, 6s batarya sorunları sonsuza dek devam eder. iPhone 6s batarya sorununun tamamen aşılabilmesi adına nokta atışı bir batarya tercihi yapmak gerekir.

iPhone 6s batarya tavsiye araştırması ya da batarya seçimi yaparken, iPhone 6s batarya kaç mAh? iPhone 6s batarya fiyatı ne kadar? iPhone 6s orijinal batarya fiyatı ne kadar? Gibi sorular eşliğinde araştırma yapılabilir ancak bu sorulara istinaden dikkat edilmesi gereken sadece fiyat değildir.

İlk olarak batarya sorununu tamamen ortadan kaldırmak istiyorsanız, mutlaka mAh değeri yüksek bir batarya seçimi yapmanız gerekir. Bununla birlikte fiyatının uygun olması, kalite bakımından zayıf batarya ürünlerine yönelmenize yol açar. Fiyatının pahalı olması da yüksek kalite ürün tercih yaptığınız anlamına gelmez. iPhone 6s cihazınız için batarya satın alırken veya batarya tercihi yaparken mutlaka fiyat/performans gibi verimlilik unsurunun üst düzeyde olmasını gözetmelisiniz.

Bu detaylar eşliğinde batarya tercihi yapmanız durumunda da cihazınız için en iyi batarya seçimi yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Cihazınızın batarya ömrünü uzun süreli olarak devam ettirebilecek, güçlü batarya hücrelerinden oluşan ve kaliteli yapısı nedeniyle günlük şarj verimliliğini maksimuma çıkaran batarya ürünlerini bu detaylar eşliğinde edinebilirsiniz.

iPhone 6s Batarya Tavsiye

iPhone 6s batarya tavsiye araştırması sonucunda, araştırmayı hangi kaynaktan yaparsanız yapın, karşınıza Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş olan iPhone 6s batarya ürünü çıkacaktır. Bu batarya ürününün, son dönemlerin en gelişmiş ve tam olarak cihaz ihtiyacına göre hazırlanmış bir ürün olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Artık telefonlara yüklemiş olduğumuz uygulamalar ve telefonun güncel işletim sistemi yani, IOS yazılımı gibi unsurlar, bataryanın arka planda çabuk bir şekilde tükenmesine yol açarlar. Telefonun yazılım yükü ne kadar artarsa, aynı oranla donanım yükü de artar ve bu durumda daha fazla enerji tüketimi söz konusu olur. Bataryanın kapasitesi ve içerisinde barındırabildiği enerji miktarı, ilk piyasaya sürüldüğü tarihteki planlamalarla uyuşmaz ve günümüz şartlarında yetersiz kalır. Haliyle iPhone 6s batarya tavsiye araştırması yapan kişiler de mutlaka daha gelişmiş ve günümüz şartları düşünülerek üretilmiş bataryaları tercih etmelidirler.

Rova Bilişim iPhone 6s batarya ürünü, günümüz şartları düşünülerek ve “yeni nesil batarya” anlayışıyla üretilmiş olan bir üründür. Telefonunuzun şarj performansını en verimli hale getirerek, telefondaki yazılımdan ötürü oluşan donanım yüküne, en uygun şekilde enerji sağlar. iPhone 6s batarya tavsiye veya önerisinde bulunurken, Rova Bilişim ürününün neden seçilmesi gerektiği de şu maddeler ile açıklanabilir:

 • Daha fazla mAh kapasitesi ve daha fazla şarj ömrü,
 • Li-On teknolojisinden üretilmiş batarya hücreleri,
 • Dış veya çevresel etkenlere karşı daha korunaklı bir batarya,
 • 1 yıl KVK garantisi,
 • Telefonunun günümüz şartlarındaki ihtiyacına uygun bir şekilde geliştirilmesi,
 • Tüm güvenlik ve uzun ömürlülük testlerinden başarılı bir sonuç alması,
 • Sahip olduğu batarya korumalarında önemli kuruluşlar tarafından belgelerinin bulunması,

Rova Bilişim iPhone 6s batarya ürününün tercih edilmesi gerekliliğini oluşturan maddelerdir. Bu maddelere sahip herhangi bir iPhone 6s bataryasının olmadığı rahatlıkla söylenebilir. Orijinal 6s bataryasının bile bu denli gelişmiş ve özellikli olmadığını söylemek doğru olacaktır. 1 yıl KVK tarafından garantisinin olması, üreticinin ürününe olan güvenine en önemli örneklerden biridir.

iPhone 6s Batarya Fiyatı ve Değişimi

iPhone 6s batarya değişimi ve fiyatı

iPhone 6s batarya fiyatı ve değişimi konusu, 6s kullanıcılarının yanlış seçimlere yönelmelerine neden olan asıl konulardan biri olarak tanımlanabilir. Kullanıcılar batarya seçimi için tamamıyla maliyet kriterine odaklanırlar ve batarya verimliliğini ikinci planda dahi düşünmezler. Halbuki maliyeti düşük olan bataryaların, uzun vadede daha maliyetli oldukları rahatlıkla söylenebilir.

Maliyeti düşük olan bataryaların ömürlerinin zayıf olduğu ve bu nedenle bir sene içerisinde 2-3 değişime yol açtıkları kaçınılmaz bir gerçektir. Bu gerçek hesaba katılarak, uygun fiyatlı batarya seçmek yerine doğrudan kaliteli ve uzun ömürlü bir batarya seçimi yapmak, iPhone 6s batarya fiyatı ve değişimi detayının en makul seviyeye çekilmesine yol açar.

6s bataryasının değişimi için fiyat tercih ettiğiniz değişim seçeneklerine göre değişir. Eğer Apple servisine batarya değişimi için başvurursanız, garantili cihazınız ücretsiz olarak değiştirilir. Garantisini bitmişse de 399 TL karşılığında değişim işlemleri tamamlanır.

Yakınınızda bulunan bir telefon servisine gitmeniz durumunda ise 100-150 TL aralığında değişim işlemleriniz tamamlanır. Telefon servislerinde yapılan değişimler için bu fiyatın 2 veya 3’le çarpılması gerekir. Değişim yapıldıktan sonra bir sene içerisinde en az 2-3 defa batarya değişimi söz konusu olacaktır. Bu nedenle telefon servislerinde verilen fiyatın 2 veya 3 katıyla çarpılması gerekir.

Rova Bilişim iPhone 6s batarya fiyatı ise tam olarak 139 TL gibi son derece makul bir fiyattır. Bataryanın bu fiyata rağmen 1 yıl KVK garantili olması önemli bir avantajdır. Ayrıca bataryanın mAh değeri yüksektir. Peki, 6s batarya kaç mAh? Bataryanın mAh değerinin yüksek olması ne gibi avantajlar sağlar?

iPhone 6s Batarya Kaç mAh?

iPhone 6s batarya kaç mAh?” merakı içerisinde olmamak, özellikle de batarya sorunu yaşayan 6s kullanıcıları için imkansızdır. Batarya sorunlarının araştırılması nedeniyle “mAh” kavramı ile sıklıkla karşılaşılır ve yazımızda da belirttiğimiz üzere, batarya sorununun uzun vadeli çözümü adına bataryanın mAh değerinin yükseltilmesi büyük önem taşır.

Standart 6s bataryası toplamda 1715 mAh gibi tabiri caizse komik bir değere sahiptir. Teknik açıdan yüksek kalite ve özelliklere sahip olan bir telefonun, yazılımsal yükünün artması sonucunda söz konusu mAh değerinin yetersiz gelmesi son derece doğaldır.

Rova Bilişim iPhone 6s batarya ürünü ise toplamda 2300 mAh gibi orijinal bataryaya göre devasa bir mAh değerine sahiptir. Böylelikle gün içerisinde tekrar tekrar şarj etme zorunluluğu ortadan kalkar. Özellikle telefonunuzu orta sıklıkla kullanan bir kullanıcı profiline sahipseniz, gün içerisinde şarj ihtiyacı çok daha azalır.

iPhone 6s Batarya Çabuk Bitiyor

iPhone 6s batarya çabuk bitiyor veya batarya birdenbire kapanma sorunu yaratıyorsa, telefonunuzun ne yazık ki batarya değişim zamanı gelmiş demektir. Kullanıcılar doğal olarak bataryanın neden çabuk bittiğini merak ederler. Bataryanın çabuk bitmesinin en temel nedeni, artık batarya hücrelerinin kullanılamaz hale gelmesi yani, ölü hücre olmalarıdır. Bu yüzden batarya çabuk biter ve bunun dışında diğer birçok 6s batarya ömrünü azaltan detay vardır. Bataryanın çabuk bitmesine neden olan diğer detaylar ise şu şekildedir:

 • Kalitesiz şarj kaynağı,
 • Telefonda açık olan arka plan uygulamaları,
 • IOS güncellemeleri,
 • Yazılım güncellemeleri,
 • GPS,
 • Ekran parlaklığının fazla olması,
 • Uygulamaların erişimlerinin fazla olması,
 • Bataryanın tamamıyla bitmesi,
 • Telefonda kullanılan bataryasının kalitesiz olması,

6s batarya çabuk bitiyor veya şarj çabuk tükeniyor gibi şikayetlere sahip olan kullanıcılar, telefonlarının bu tür unsurlardan ötürü batarya sorunu çektiğinden emin olabilirler. Özellikle değişim zamanı gelmiş veya çabuk bitme durumunu alışkanlık edinmiş bataryalar için değişim şarttır.

iPhone 6s Batarya Büyütme

iPhone 6s batarya büyütme kavramı, telefonun sahip olduğu orijinal batarya verilerinin çok daha farklı bir seviyeye çıkarılması ve bataryanın mAh değerinden tutun da diğer birçok özelliğine kadar daha yüksek teknik özelliklere sahip olmasını ifade eden bir kavramdır.

Rova Bilişim iPhone 6s batarya büyütme konusunda en ideal ürünlerden biri olarak tanımlanabilir. Bunun nedeni ise bu ürünün en başta mAh değerinin orijinal bataryaya göre yüksek olmasıdır. Piyasada bulunan birçok 6s bataryası 2300 mAh değerine sahip değillerdir. Ayrıca bataryaların 1 yıl KVK tarafından garantili olmaları da söz konusu değildir. Piyasada bulunan diğer 6s bataryaları; kısa devre, yüksek sıcaklık, düşük akım, yüksek akım ve çift katmanlı devre gibi önemli korumalara sahip değillerdir. Haliyle Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş olan 6s bataryasının tercih edilmesi, direkt olarak batarya büyütme veya daha üst seviye bir batarya tercih etme anlamına gelir.

Önceki Yazı

iPhone 6 Batarya | iPhone 6 Batarya Kaç mAh? En İyi Batarya

Sonraki Yazı

Apple Batarya Değişimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!