Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

iPhone 6s Batarya

iPhone 6s batarya anlamında Apple markasının tabiri caizse sınıfta kalan modellerinden biri olarak tanımlanabilir. 6s bataryanın sınıfta kalmasının en büyük nedeni ise elbette ki cihaza yetememesi ve cihazın enerji ihtiyacını karşılayamamasıdır. Özellikle son dönemlerde bu sorunun çok daha net bir şekilde kendini gösterdiğini görmek mümkündür. Bunun nedeni ise cihazın çok ciddi bir donanıma, ekran boyutuna ve potansiyele sahip olup, bu denli güzel özelliklerle donatılmasına karşın yüksek bir enerji ihtiyacının olacağının tahmin edilememesidir. Özellikle bilindiği üzere ilerleyen süreçlerde cihazın yazılım anlamında donanıma ekstra yük bindirmesi nedeniyle enerji sarfiyatının çok daha başka boyutlara çıkması söz konusu olmaktadır.

iPhone 6s batarya cihazının bu denli yüksek enerji sarfiyatına karşın düşük mAh değerine sahip bir batarya ile piyasaya sunulmuş olması doğal olarak kullanıcılarda çok ciddi bir hayal kırıklığına neden olmuştur. Özellikle günümüz şartlarında cihazın şarj ihtiyacı olmadan gün içerisinde kullanılması neredeyse imkansızdır. Hatta yoğun bir şekilde cihazı kullanan bireylerin gün içerisinde 3 defa dahi telefonu şarj döngüsüne aldıkları bilinmektedir. iPhone 6s batarya konusunda tüm bu olumsuz yönlerin olması, herhangi bir çözümünün olmayacağı ve problemlerin ortadan kaldırılamayacağı anlamına gelmez. Son derece basit yöntemler, çözümler ve iyi batarya tercihleri sayesinde tüm problemlerin kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulduğunu söylemek doğru olacaktır. Batarya değişimi konusunda kesin ve etkili çözüm, doğru batarya tercihi yapmaktır.

iPhone 6s Batarya Kaç mAh?

iPhone 6s batarya kaç mAh?” konusu özelindeki merakın, batarya problemleri ile mücadele içerisinde olan her iPhone 6 kullanıcısı tarafından merak beslenen bir konu olduğu çok rahat bir şekilde söylenebilir. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki iPhone 6s cihazının batarya mAh değeri tam olarak 1715 mAh olarak bilinir ve haliyle bu durumun da çok ciddi bir probleme yol açtığını söylemek hiç de yanlış olmayacaktır.

Telefonun donanım anlamında son derece zengin ve gerçek anlamda güçlü bir telefon olması, böylesi bir batarya kapasitesinin doğal olarak yetersiz bir şekilde sonuçlanmasına neden olmaktadır. Batarya kapasitesi konusunda yaşanan sorunun çözümü ise batarya değişim sürecinde mAh değeri bakımından çok daha yüksek olan bir bataryanın değişim için tercih edilmesidir. Aksi durumda bu sonuç hiçbir şekilde değişmeyecek ve cihazın bataryası her zaman için problemli olmaya devam edecektir.

iPhone 6s Batarya Değişimi

iPhone 6s batarya değişim işlemlerinin tercihi konusunda kullanıcıların karşılaşacakları veya değerlendirebilecekleri en temel seçeneklerden biri Apple yetkili servisi aracılığıyla yapılan değişimdir. Bu değişimin maliyetinin yüksek olması ve buna karşın fiyat/performans olarak sınıfta kalan bir sonuç içermesinden ötürü pek önerilmediğini söylemek doğru olacaktır. Batarya tercihi konusunda bireylerin ilk olarak yapmaları gereken, doğru bir batarya bulmak ve bu bataryanın da cihaza takılmasıdır. Yerel servislerden bu konuda yardım alınabiliyor olsa da her zaman için orta kalitede veya son derece kalitesiz bataryaların değişim işlemlerinin bir parçası oldukları bilinir. Böyle bir durum nedeniyle de yaşanan problemlerin hiçbir zaman kesin çözüme kavuşacağı söylenememektedir.

iPhone 6s batarya değişimi için etkili bir çözüm arayan kullanıcıların, kaliteli batarya kullanan yerel servisleri tercih etmeleri gerekir. Bunun yanı sıra kendileri mAh değeri daha yüksek olan, daha kaliteli ve garantili olan ürünlere yönlenmeleri durumunda da batarya değişimi konusunda verim almaları söz konusu olur. Böylesi bataryaları keşfettikten hemen sonra yerel servislerden sadece değişim için hizmet alınabilir.

iPhone 6 Batarya Orijinal Fiyatı

iPhone 6 batarya orijinal fiyatı olarak kullanıcılara 399 TL, değişim işçilik hizmeti dahil olan bir fiyat sunar. Bu fiyatın sadece batarya değişimi için olduğunu ve cihazda ortaya çıkan her türlü sorun için ekstra ücretin tarafınızdan alınacağını söylemek doğru olacaktır. Bu yüzden görünen fiyat 399 TL’dir ancak fiyatın daha da artma ihtimalinin olduğu da göz ardı edilmemelidir.

iPhone 6s Batarya Tavsiye

iPhone 6 batarya tavsiye araştırması içerisinde olan bireylerin mutlaka Rova Bilişim bataryalarının teknik özellikleri hakkında araştırma yapmaları önerilir. Rova Bilişim iPhone 6s batarya ürünü, mAh değeri açısından orijinal iPhone bataryalarına göre %30 daha fazla kapasiteye sahiptir. Ayrıca bataryaların 1 yıl KVK garantisi kapsamında olması ve kalite anlamında da orijinal bataryadan üstün olduğu bilinmektedir.

Önceki Yazı

Apple Batarya | Apple Batarya Sorunlar | Apple Batarya Tavsiye

Sonraki Yazı

iPhone SE Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!