iPhone 6s Plus Batarya

iPhone 6s plus batarya konusunda Apple markasının belirli bir süre beğeni toplamış olan cihazları arasında yer almıştır. Batarya kapasitesi nedeniyle şarj dayanıklılığı konusunda diğer modellere oranla bir nebze daha iyi bir durumda olan iPhone 6s Plus modeli, böylelikle kullanıcılarının batarya performansı konusunda özellikle ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde olumlu yorumlar yapmalarına neden olmuştur.

İlerleyen süreçte Apple tarafından cihazlara gönderilen IOS güncellemeleri, uygulamaların boyut olarak ve işlem olarak büyümesi, Apple markasının iPhone 6s Plus modelinin üstüne daha birçok cihaz piyasaya sunması gibi birçok durum, batarya konusunda son dönemlerde şikayetlerin oluşmasına yol açmıştır. Ayrıca cihazların genel batarya ömürlerini doldurmaları da son dönemlerdeki batarya sorunlarının boy gösterme sebeplerinden biri olarak bilinir. iPhone 6s plus batarya anlamında her ne kadar iyi bir noktada yer alıyor olsa da ilerleyen süreçte bu sorunlar kendilerini çok daha şiddetli bir şekilde göstereceklerdir. Haliyle kullanıcıların artık yeni bataryalara ve daha gelişmiş batarya seçeneklerine yönelmeleri gerekecektir.

iPhone 6s Plus Batarya Kaç mAh?

iPhone 6s Plus batarya kaç mah?” tarzında bir merak içerisinde olan kullanıcıların, diğer iPhone modellerine göre kıyaslama yaptıklarında çok şaşıracaklarını söylemek doğru olacaktır. iPhone modelleri arasında en yüksek mAh değerlerinden birine sahip olan iPhone 6s Plus modeli, 2750 mAh gibi bir batarya kapasitesine sahiptir. Söz konusu batarya kapasitesi sayesinde cihazın özelikle ilk kullanım yıllarında herhangi bir problem çıkarmadığı ve batarya performansı konusunda iyi bir profil çizdiği çok rahat bir şekilde söylenebilir. Her ne kadar bu batarya kapasitesinin genel manada yeterli olduğu söylenebilse de batarya değişim süreci sonrasında kullanıcıların mümkünse daha yüksek mAH değerine sahip bataryalara yönelmeleri ciddi anlamda önerilmektedir.

iPhone 6s Plus Batarya Fiyat

iPhone 6s Plus fiyat konusunda birçok değişkenin bataryanın fiyatı konusunda etkili olduğunu söylemek doğru olacaktır. Batarya fiyatı mAh değeri, ürünün hangi maddelerden üretildiği, garantisi, genel yapısı ve dayanıklılığı ile doğru orantılıdır. Orijinal batarya fiyatının ise böylesi ürünlerden farklı tutulması gerekir. Genel olarak internet üzerinden yapılan araştırmalar neticesinde 100 TL’den başlayan batarya fiyatlarının 250 TL’ye kadar uzandığını görebilmek söz konusudur. Fiyattan ziyade mAh değeri, batarya markası ve garanti durumu gibi detaylar her zaman seçim konusunda öncelik olmalıdır.

iPhone 6s Plus Batarya Orijinal

iPhone 6s Plus batarya orijinal fiyatı ise Apple servisleri tarafından değişim işlemi ücreti dahil olarak belirtilen fiyattır. Apple yetkili servisleri söz konusu cihazın tüm batarya onarım işlemleri adına 399 TL gibi bir fiyat sunmaktadırlar. Söz konusu fiyatın ise diğer seçeneklere göre biraz pahalı olduğunu düşünmek pek de yanlış değildir. Daha kaliteli ve mAh değeri bakımından daha üst seviye bir bataryayı çok daha uygun fiyatlarla mal etmek mümkün olan bir durumdur.

iPhone 6s Plus Değişimi

iPhone 6s Plus değişimi için seçim yapma arifesinde olan iPhone 6s Plus kullanıcılarının seçim önceliklerini her zaman için en uygun fiyattan yana belirlemeleri, ilerleyen süreçte şu an için yaşadıkları batarya problemlerinin kısa bir süre sonra tekrar karşılarına çıkmasına yol açacaktır. Bu nedenle kullanıcıların çok daha iyi bir batarya değişim seçeneğine yönelmeleri, genel manada fiyat/performans ölçeği konusunda seçim yapmaları önerilmektedir. Uzun soluklu kullanılabilecek ve yüksek kapasiteye sahip olan bataryalar, bu konuda her zaman için daha çok öncelik halini almalıdırlar.

iPhone 6s Plus Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 6s Plus değişimi nasıl yapılır?” konusu hakkında merak sahibi olan bireylerin öncelikle bu konu özelinde herhangi bir deneyimi olmamaları durumunda kendi başlarına hareket etmemeleri ve mutlaka uzman destek almaları önerilir. Deneyimi ve gerekli ekipmanları olan iPhone 6s Plus kullanıcılarının ise internet üzerinden kaliteli bataryalar tercih ederek değişim işlemlerini gerçekleştirmeleri konusunda herhangi bir sakınca söz konusu olmamaktadır. Değişim işlemleri tecrübeli bir birey için en geç 1 saat içerisinde sonuçlanacaktır. Böylelikle genel maliyet bakımıdan da ciddi bir avantaj elde edilmiş olacaktır.

iPhone 6s Plus Batarya Tavsiye

iPhone 6s plus batarya tavsiye noktasında 6s Plus cihaz kullanıcılarının faydalanabilecekleri birçok seçeneğin olduğunu söylemek mümkündür ancak bu konuda tek bir marka öne çıkmaktadır. Rova Bilişim iPhone 6s Plus batarya, özel geliştirilmiş yapısıyla uzun ömürlü bir performans sağlamaktadır.

Önceki Yazı

iPhone 7 Pil

Sonraki Yazı

iPhone 5s Pil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!