iPhone 7 Pil

iPhone 7 pil olarak Apple marka cep telefonlarının en popüler modelleri arasında yer alır. Popüler olmasının sebebi ne yazık ki performans ya da bir başarı ile alakalı değildir. Pil kapasitesi ve performansı bakımından iPhone 7 cihazının üzerinde gelen batarya, ne yazık ki hiçbir şekilde kullanıcıları memnun etmemiştir. Böylesi bir durum karşısında ise kullanıcıların yaşadıkları batarya sorunları da cihaza dair şikayetlerin giderek artmasına ve aynı zamanda cihazın pil probleminin de cihazın performansına doğrudan olumsuz yöne etki etmesine yol açmıştır. Bireylerin bu konu özelinde dikkatli olmaları gereken nokta ise pil sorunlarının önceden fark edip, cihazın herhangi bir şekilde zarar görmesine mahal vermeden, acil bir şekilde değişiminin sağlanmasıdır. Böylelikle iPhone 7 pil genel maliyetinin çok daha uygun bir hal alması mümkün olabilir.

iPhone 7 pil mAh değeri bakımından, iPhone modelleri arasında yapılan orantılı kıyaslamada en düşük ve en yetersiz modellerden biri olarak anılır. Haliyle batarya değişimi planlayan 7 kullanıcılarının bir sonraki batarya seçimlerinde mutlaka mAh değerini dikkate alarak hareket etmeleri önerilir. Böylelikle batarya sorunlarının geçici değil, uzun soluklu ve etkili çözümü sağlanmış olacaktır.

iPhone 7 Kaç mAh?

iPhone 7 kaç mAh?” tarzında bir sorunun, batarya sorunu yaşayan ve batarya konusunda cihazın yetersiz olduğunu başka kullanıcılardan da işiten 7 kullanıcıları tarafından sorulması son derece normaldir. Aslında cihazın güncel mAh değerinin öğrenilmesi sonrasında bu denli problemlere yol açması son derece normal karşılanacaktır. mAh değeri bakımından böylesi yetersiz bir cihazın ne yazık ki sağlıklı bir batarya performansına yol açması gibi bir durum da söz konusu değildir.

iPhone 7 Pil Sağlığı

iPhone 7 pil sağlığı öğrenme işlemi birkaç adımda gerçekleştirilebilir. Yine aynı şekilde pil sağlığını korumak da birkaç detay sonucunda mümkün olabilir. Pil sağlığı kontrol etmek adına hemen Telefon Ayarları>Pil>Pil Sağlığı adımlarının izlenmesi yeterli olacaktır. Pil sağlığını korumak adına da uygulanması gerekenler, en başta telefonun şarj esnasında kullanılmaması olmalıdır. Bununla birlikte telefonun şarj esnasında hava alan ve sıcaklığını körüklemeyecek bir alanda şarj edilmesi de önemlidir. Batarya değişimleri için kaliteli bataryaların tercih edilmesi de pil sağlığının korunması konusunda bireylere yardımcı olacak olan diğer unsurlardır.

iPhone 7 Pil Ömrü

iPhone 7 pil ömrü konusunda kullanıcı bildirimlerine göre hareket etmek en mantıklı seçeneklerden biridir. Her iPhone 7 cihazının aynı pil ömrüne sahip olması neredeyse imkansızdır. Bunun nedeni ise kullanıcıların cihazları farklı kullanma alışkanlıklarına sahip olmalarıdır. Bu yüzden ortalama 1 senelik bir pil ömrünün olduğu söylenebilir. 1 sene sonrasında ise kullanım alışkanlıklarına göre bu süreç, çok daha kısalabilmekte ya da 2 sene ve üstü sürelere kadar da uzayabilmektedir.

iPhone 7 Pil Değişimi

iPhone 7 pil değişimi adına çeşitli seçeneklerin olduğunu söylemek doğru olacaktır ancak en doğru seçeneğin, en iyi batarya seçimi olduğunu söylemek gerekir. En iyi batarya seçimi konusunda hemen yetkili servisten alınan bataryalar akla gelmemelidir. Yetkili servisten alınan bataryaların büyük bir kısmı herhangi bir şekilde geliştirilmemiş ve ilk gün olduğu gibi aynı özelliklerde kalmışlardır. Bu nedenle daha çok gelişmiş, özellik bakımından üstün ve orijinal mAh değerine göre daha yüksek değerlere sahip olan bataryaların tercih edilmesi mantıklı olacaktır.

iPhone 7 Pil Fiyatı

iPhone 7 pil fiyatı tercih etmiş olduğunuz satın alma kanalına göre farklılık göstermektedir. Bunlardan birincisi elbette ki herkesin de aklına geldiği gibi yetkili servislerdir. Yetkili servisler aracılığı ile yapılan değişim işlemlerinin genel maliyeti 399 TL’dir. Söz konusu tutar karşılığında yapılan işlemin ise maksimum 11 iş günü içerisinde tamamlanacağına dair bir ibare Apple servisleri tarafından cihaz sahiplerine iletilmektedir. Apple servisleri dışında da birçok pil seçeneğinin olduğunu söylemek doğru olacaktır ve bunların başında internet aracılığı ile alınan, telefon kullanıcıları tarafından bireysel batarya değişim işlemleri yapılan seçeneklerdir. İnternet üzerinden 90 TL’den başlayıp, 230 TL’ye kadar uzanan iPhone 7 pil seçeneği ile karşılaşmak mümkündür. Ayrıca son olarak sıradan telefon servislerine bu konuda müracaat ederek de 150 ila 200 TL gibi fiyatlar aralığında değişim işlemlerinin yapılması mümkündür.

iPhone 7 Pil Çabuk Bitiyor

iPhone 7 pil çabuk bitiyor gibi bir problemle karşı karşıyaysanız, bataryanızın kullanım ömrü dolmuş demektir. Böyle bir sorun cihazın normal kullanımında da mevcuttur ancak normale oranla daha hızlı ve daha kısa sürede tükenen bataryalar, artık batarya ömrünün ne denli kısaldığının en önemli göstergeleri olarak bilinirler. Bu süreçten sonra bataryanın cihaza zarar verme ihtimali vardır ve bu nedenle acil bir şekilde halihazırdaki bataryanın yenisi ile değiştirilmesi gerekliliği vardır.

Önceki Yazı

iPhone SE Batarya

Sonraki Yazı

iPhone 6s Plus Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!