Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

iPhone 8 Batarya

iPhone 8 batarya konusunda tabiri caizse “orta halli” olarak tanımlanabilecek bir telefondur ve batarya konusunda kimi kullanıcılar memnunken kimi kullanıcıların çok sert bir şekilde tepkilerini dile getirdikleri görülür. Batarya konusunun bu denli ön planda olmasının en önemli nedenlerinden biri ise telefonun genel anlamda batarya konusunda dayanıklılık konusunda orta sınıfta yer almasıdır. Telefonlarını yoğun bir şekilde kullanan veya kullanmak zorunda olan her kullanıcının batarya konusunda az da olsa şikayetçi oldukları görülür. iPhone 8 batarya sorunları genel olarak telefon şarjının erkenden bitmesi veya batarya değişim ihtiyacının bir sene bile olmadan ortaya çıkmasıdır. Böyle bir durum karşısında bireylerin yapmaları gereken derhal yetkili servislerden yardım almaktır.

iPhone 8 batarya konusunda garanti kapsamında hizmet sağlar ancak cihazın 2 sene içerisinde 500 şarj döngüsünü aşmamış olması ve bununla birlikte donanımsal değişiklikler veya etkili servis izni olmadan kasanın açılması gibi durumların yaşanmaması olması, en temel gereklilikler arasında yer almaktadır. Eğer söz konusu olumsuz şartlar yaşanmadı ise pil sağlığının düşmesi durumunda ücretsiz olarak değişim sağlanır veya garantisi bozulmuşsa da değişim ücretli yapılır. iPhone 8 batarya değişimi için de kullanıcılar yetkili servis yerine çok daha kaliteli ve mAh değeri yüksek olan bataryaları tercih ederek, batarya konusunda etkili bir çözüm elde edebilirler.

iPhone 8 Batarya Kaç mAh?

iPhone 8 batarya kaç mAh?” tarzında bir sorunun kullanıcılar tarafından yaşanan batarya sorunları neticesinde en merak edilen sorulardan biri halini alması son derece doğaldır. iPhone 8 modelinin batarya mAh değeri konusunda hem uzmanlar hem de kullanıcılar tarafından bir miktar yetersiz kaldığı rahatlıkla söylenebilir. Bataryanın yetersiz kalmasının en önemli nedenlerinden biri ise iPhone 8 batarya mAh değerinin 1821 olmasıdır. Haliyle böylesi iyi donanım ve özelliklere sahip olan bir telefonun, batarya mAh değeri bakımından bu denli zayıf olması, bireyler tarafından en çok şaşırılan noktalardan biri olmuştur.

iPhone 8 Bataryası Ne Kadar?

iPhone 8 bataryası ne kadar?” gibi bir soru karşısında bireylerin birçok fiyat seçeneği ile karşı karşıya kalmalarının muhtemel olduğunu söylemek doğru olacaktır. Batarya fiyatları konusunda öncelikle Apple servisinin vermiş olduğu fiyatlar, sonrasında ise genel olarak internet satıcılarının ve teknik servislerin vermiş olduğu fiyatlar incelenmelidir. Böylelikle iPhone 8 cihazının batarya konusunda nasıl bir değere sahip olduğu çok net bir şekilde anlaşılabilir.

“iPhone 8 bataryası ne kadar?” sorusu için Apple servisinin sunmuş olduğu fiyatlara göz atıldığında, 399 TL gibi bir fiyatla karşılaşılması söz konusudur. Bununla birlikte normal teknik servisler ve çevrimiçi satılan iPhone 8 bataryalarının fiyatlarına bakıldığında, 124,90 TL’den başlayan fiyatlar, 250 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu fiyat aralığında yer alan bataryaların bazılarında tamir kiti de gönderilmektedir. Ayrıca teknik servislerden alınan fiyatlarda değişim yani, işçilik bedeli olarak tabir edebileceğimiz bedel de dahildir. Fiyattan ziyade bataryanın sağlayacağı performansa göre bir seçim yapılması çok daha önemlidir.

iPhone 8 Batarya Sorunu

iPhone 8 batarya sorunu konusunda bireylerin karşılaştıkları temel sorunların birkaç sorun, bu birkaç sorunun da iPhone 8 bataryasına dair tüm sorunlar olduğu söylenebilir. En çok karşılaşılan problemlerden biri bataryanın gün içerisinde çabuk bitmesi ve buna bağlı olarak 2-3 defa şarj ihtiyacı doğurmasıdır. Bu durum tüm kullanıcıların karşılaştıkları durumlardan biridir ve bataryanın son dönemde yapılan IOS güncellemeleri, aynı zamanda uygulamaların güncellemeleriyle birlikte telefonun yüksek enerji harcama ihtiyacına karşılık vermemesiyle alakalıdır. Bu durum da bataryanın bitmesine yani, kullanım ömrünün dolmasına yol açacaktır. Haliyle bataryanın ömrünün tükenmesi de bağlantılı olarak batarya şişmelerine ve ekranda da baskı gibi problemlere yol açacaktır. Ayrıca bataryanın çok ısındığı yönünde şikayetlerin de görüldüğü söylenebilir. Temel olarak iPhone 8 batarya sorunları bu şekilde ifade edilebilmektedir.

iPhone 8 Batarya Değişimi

iPhone batarya değişimi konusunda kullanıcılar üç farklı seçeneği değerlendirebilirler. Öncelikle Apple servisinden, telefonun garantisi devam ediyorsa ve telefon 500 şarj döngüsünü 2 sene içerisinde doldurmamışsa ücretsiz değişim haklarını kullanarak yeni bir batarya elde edilebilir. Öte yandan telefonun garantisi bitmiş olsa dahi yine Apple servisinde talepte bulunarak, 399 TL gibi bir ücret karşılığında batarya değişimi sağlanabilir.        Bunun dışında bireyler kendilerince de batarya değişimi sağlayabilirler. İnternet üzerinden veya fiziki telefon teknik servislerinden iPhone 8 bataryası satın alarak, evde gerekli ekipmanlarla batarya değişim işlemlerini yapabilirler. Son olarak iPhone 8 kullanıcıları telefon yetkili servislerini kullanarak belirli bir ücret karşılığında batarya değişimini yapabilirler ancak bu noktada da bataryanın markasına, mAh değerine, kalitesine ve içeriğine dikkat etmelidirler.

Önceki Yazı

iPhone 6 Batarya Kaç mAh?

Sonraki Yazı

iPhone 6s Batarya Fiyatı | iPhone 6s Tüm Batarya Fiyatları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!