Tüm bataryalarımız 1 yıl boyunca KVK Teknik Servis garantisi altındadır.

Bayi Portalı
info@rovabilisim.com
Bizimle Çalışmak İster Misiniz?
Tüm Türkiye'ye Ücretsiz Kargo
0850 466 7682

iPhone Pil

iPhone pil anlamda genel olarak dünya genelinde sahip olduğu popülerliği ve kötü unvanı ile bilinir. Nitekim iPhone modellerinin ilk defa satışa çıkacağı dönemlerde dahi satış mağazaları önünde oluşan kuyruklar için rakip firmalar bekleyen bireylere powerbank dağıtarak, iPhone cihazların pil ömrüne ve performansına atıflarda bulunmuşlardır. Birkaç modeli dışında bir müddet sonra çok ciddi batarya sorunları boy göstermekte ve bu durum da kullanıcıların ekstra maliyetlerle karşı karşıya kalmalarına yol açmaktadır. Her ne kadar cihazların garanti süreleri 2 yıl olsa da bu süreç içerisinde tanınan 500 pil döngüsü hakkı ve aynı zamanda %80 ve altı pil sağlığı gibi şartlar, garantiden batarya değişim ihtimalinin de ciddi anlamda ortadan kalmasına yol açmıştır. iPhone pil konusunda özellikle eski model olarak tanımlayabileceğimiz cihazların tam anlamıyla batarya sorunlarının kullanıcılar için büyük bir mücadele konusu olduğunu da söylemek doğru olacaktır.

iPhone pil değişim işlemlerinin garanti kapsamında yapılması da sıkıntılı bir süreç olduğu için kullanıcılar genelde yerel servislerde yönlenmektedirler. Ne yazık ki çoğu yerel servisin de kalitesiz batarya kullanmasından ötürü çoğu birey çok ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalmakta ve gerçek anlamda kalıcı çözümler aramaktadırlar. Pil değişim işlemi için en sağlıklı seçenek, bilinen, tanınan, mAh değeri orijinal iPhone bataryalarına göre daha yüksek olan ve garantisi bulunan bataryaların tercih edilmesidir. Böylelikle kullanıcılar çok daha verimli bir değişim süreci ile karşı karşıya kalabilirler.

iPhone Pil Sağlığı

iPhone pil sağlığı konusuyla ilgili birçok detay vardır ve pil sağlığının cihazın batarya durumu hakkında oldukça net bilgiler verdiği de söylenebilmektedir. Pil sağlığını öğrenebilmek adına öncelikle Telefon Ayarları içerisine girip hemen ardından Pil bölümünde yer alan Pil Sağlığı ekranına erişim sağlanmalıdır. Bu ekrana erişim sağlanmasından sonra ise bireyler telefonlarının batarya durumu hakkında özet bilgiler alabilirler. %95 ila %100 sağlık durumuna sahip olan bataryaların, yeterli ömürleri ve sağlıkları oldukları söylenebilir. %90’ın altında pil sağlığı olan bataryaların ise yavaş yavaş kullanım ömrünü doldurmaya başladıkları yorumu yapılabilir. iPhone pil sağlığı bölümünde karşılaşılan %80’in altındaki durumlarda ise cihazın bataryasının en kısa süre içerisinde değiştirilmesi gerekliliği söz konusudur. Cihazın bataryasının değiştirilmesi kararı alınırsa da mutlaka iyi bir seçim yapmak ve ilerleyen süreçte kötü batarya seçiminden dolayı oluşabilecek sorunların önüne geçmek son derece önemlidir.

iPhone Pil Tavsiye

iPhone pil tavsiye araştırması yapıp, pil tavsiyesi almak en azından bilinçsiz bir şekilde batarya değişim işlemi yaptırmaktan daha sağlıklı olacaktır. Elbette ki her Apple marka cep telefonu kullanıcısının batarya değişim işlemlerinde ilk olarak akıllarına gelen seçenek Apple yetkili servisleridir. Apple yetkili servisleri sayesinde bireyler batarya değişim işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler ancak uzun ömürlü bir değişim olmadığı konusunda tüm uzmanlar hemfikirdir. Apple servislerinde pil değişiminin uzun ömürlü bir çözüm olmasının nedeni ise bataryalarda Apple markası tarafından herhangi bir geliştirme yapılmıyor olmasıdır. Yeni bir pil seçimi sırasında daha güçlü ve daha dayanıklı olan bir bataryanın tercih edilmesi şarttır.

iPhone pil tavsiye konusunda tercih yapılırken batarya kalitesi her zaman ön planda tutulmalıdır ve batarya kalitesi denildiği zaman akla direkt olarak Rova Bilişim tarafından geliştirilen bataryalar gelmektedir. Bu bataryalar, yapı gereği, içerdikleri maddeler gereği ve en önemlisi KVK güvencesi altında olmasından ötürü son derece sağlıklı seçeneklerdir. Üstelik mAh değerleri konusunda iPhone orijinal bataryalarına göre %30 oranında fazlaları vardır. Tüm bu detaylar eşliğinde ise bataryanın çok daha uzun ömürlü ve çok daha iyi bir performans göstermesi mümkün olabilmektedir.

iPhone Pil Ömrü Uzatma

iPhone pil ömrü uzatma konusunda dikkat edilmesi gereken birkaç detay vardır ve bu detaylar sonucunda biraz daha sağlıklı bir batarya sahibi olabilmek mümkündür. Pil ömrü uzatma adına uygulanabilecek bazı önlemler şu şekildedir:

  • iPhone pilinin şarjının her zaman için tam dolum şeklinde şarj edilmesi,
  • Gereksiz arka plan etkinliği gösteren cihazların telefondan kaldırılması,
  • Şarj işlemi devam ederken cihazın uzun süreli kullanılmaması,
  • Cihazın şarj esnasında sıcaklığı artacağı için bu sıcaklığı daha da yüksek seviyelere çıkaracak unsurlardan uzak bir şekilde şarj edilmesi,
  • Orijinal şarj adaptörü ve şarj kablosu kullanımına özen gösterilmesi,

Gibi detaylar kullanıcılara iPhone pil ömrü uzatma konusunda yardımcı olacaklardır.

Önceki Yazı

iPhone 6s Batarya Fiyatı | iPhone 6s Tüm Batarya Fiyatları

Sonraki Yazı

iPhone 8 Plus Batarya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!