iPhone SE Batarya

iPhone SE batarya kapasitesi, dayanıklılığı ve ömrü konusunda ilk çıktığı günden itibaren kullanıcılarını veya meraklılıklarını çok şaşırtmıştır. Bilindiği üzere iPhone SE modelleri genel olarak birlikte piyasaya sürüldükleri serinin en küçük kasa yapısına sahip olurlar ancak donanım olarak en yüksek modellere yakın olan sürümler olarak bilinirler. Ekonomik ancak verimli bir telefon modeli olarak tanımlayabileceğimiz SE modellerinin haliyle yapısal anlamda da birtakım eksiklikleri, maliyet tasarrufu nedeniyle mevcuttur. En büyük eksikliklerin başında ise ne yazık ki batarya konusu yer almaktadır. iPhone SE batarya konusu, iPhone SE kullanıcılarının en büyük problemlerinden biridir ve bu konu hakkında şikayetlerini çeşitli şekillerde dile getirmişlerdir. Peki, sorunlar tam olarak nedir? SE modeli ne gibi batarya sorunlarını ortaya çıkarır?

iPhone SE Batarya Sorunu

iPhone SE batarya sorunu günümüzün en çok tartışılan konularından biri olarak bilinir. Bunun en önemli nedeni ise SE modelinin çok düşük bir batarya kapasitesine sahip olmasıdır. Telefonun donanım özellikleri olarak çok şaşırtıcı bir yapıda olması ve performans anlamında da bekleneni veriyor olması, bireylerin bu konu özelinde çok beğenisini toplarken, en önemli kusurları arasında da bataryasını yazmak mümkündür. Bataryanın gündelik olarak dayanıklılığı çok zayıfken, uzun vadede de ne yazık ki kullanıcıların sürekli olarak bir batarya maliyeti ile karşı karşıya olmalarına yol açacaktır.

iPhone SE Batarya Kapasitesi

iPhone SE batarya kapasitesi, bu denli yaşanan batarya sorunlarının temelinde yer alır. Çünkü batarya kapasitesi olarak 1624 mAh gibi oldukça küçük bir değere sahip olan SE modeli, bu özelliği nedeniyle de birçok kişiyi olumsuz yönde şaşırtmıştır. SE modelinin bu denli düşük bir mAh değerine sahip olması da ilerleyen süreçte muhakkak farklı ve daha güçlü bir batarya değişimi ihtiyacını doğuracaktır. Haliyle batarya değişimi, fiyatları ve genel işleyişi hakkında bilgi sahibi olunduktan sonra bu cihazın satın alınması son derece önemlidir. SE batarya kapasitesinin yükseltilebiliyor olması en önemli avantajları arasında yer almaktadır. Bu nedenle kullanıcılar, mutlaka bir müddet sonra ihtiyaç duyabilecekleri, yorumları olumlu olan ve kendini ispatlamış olan batarya seçeneklerini değerlendirmelidirler.

iPhone SE Batarya Fiyatları

iPhone SE batarya fiyatları, kullanıcıların hangi kaynaktan fiyat aldıklarına bağlıdır ve büyük ölçüde farklılık gösterir. Şöyle ki; orijinal batarya tercih eden kullanıcıların karşılaşacakları fiyat zaten sabittir ve bu fiyatı tek bir kaynaktan alabilirler. O kaynak ise Apple yetkili servislerinin ta kendisidir. Apple yetkili servisleri genel batarya onarım işlemleri adına 399 TL’lik bir fiyat tarifesi belirlemiştir. iPhone SE batarya fiyatları konusunda teknik servislerden fiyat alınması konusunda ise 100 TL ile 200 TL gibi bir fiyat aralığı bireylerin karşılarına çıkar. Batarya kalitesine, yapısına ve mAh değerine göre bu fiyatın farklılık göstermesi söz konusudur ancak kullanıcılar kesinlikle uzun ömürlü olan ve mAH değeri yüksek olan bataryaları tercih etmelidirler. Yine internet üzerinden yapılan araştırmalar neticesinde de SE kullanıcıları 90 TL ile 190 TL gibi bir fiyat aralığı dahilinde batarya bulma şansına sahiplerdir.

iPhone SE Batarya Orijinal

iPhone SE batarya orijinal olarak sadece Apple yetkili servislerinde yer alır ve herhangi bir şekilde farklı bir kaynaktan temini söz konusu değildir. Bireylerin SE orijinal bataryasını tercih etmeleri elbette ki sağlıklı bir seçenektir ancak bu batarya üzerinde herhangi bir geliştirme olmadığı da bilinmelidir. Bir önceki orijinal bataryanın mAh değeri 1624 mAh olarak belirlenmiştir. Pil değişim ihtiyacı ortaya çıktığında se alınan bataryanın yine mAh değeri 1624 mAh olacaktır. Haliyle bu batarya kapasitesi günümüz şartları için uygun olmayan ve mutlaka geliştirme isteyen bir kapasitedir. Orijinal bataryanın herhangi bir geliştirme içermiyor olmasından ötürü bireyler kısa bir müddet sonra aynı sorunlarla karşılaşabilirler ancak daha güçlü bir batarya, söz konusu sorunların uzun vadede çözümü anlamına gelmektedir.

iPhone SE Batarya Süresi

iPhone SE batarya süresi özelinde kullanıcı verilerinin dikkate alınması son derece önemlidir. Nitekim bazı kullanıcılarının günü rahat bir şekilde tamamlayabilirler ancak bazı kullanıcıların ise günde 2-3 kere telefonu tam dolum yapmak zorunda kalmaları söz konusu olabilir. Gün içerisinde yoğun kullanımda 10 saati çıkarma gibi bir ihtimali varken, 6 saat sonunda şarj uyarları ekranda belirmeye başlayabilir. Çok daha güçlü ve mAh değeri bakımından etkili bir batarya tercih edilmesi durumunda ise bu süreler, bir tam gün süresini dahi bulabilir. Öte yandan kaliteli bir batarya en az 2 senelik bir ömür de sağlayabilir.

iPhone SE Batarya Tavsiye

iPhone SE batarya tavsiye konusu özelinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, gelişmiş bir batarya tercihidir. Rova Bilişim iPhone SE batarya ürünü ise her anlamda orijinal iPhone bataryasına göre çok daha gelişmiş ve kaliteli bir üründür. Ürünün 1 yıl garantisinin olması en önemli avantajı olarak tanımlanabilir. Ayrıca mAh değerli bakımından da orijinal bataryaya göre %30 daha fazla kapasitesi vardır.

Önceki Yazı

iPhone 6s Batarya

Sonraki Yazı

iPhone 7 Pil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!