Tek bir sonuç gösteriliyor

Lenovo batarya performansı değerlendirmeleri bakımından bazı modellerde övgü ile bahsedilen bazı modellerde ise ne yazık ki bu övgülerin görülmesi zor olacak şekilde bir profil çizmiştir. Her markanın akıllı telefonlarında çeşitli problemler veya iyi özellikler olacağı gibi Lenovo batarya modelleri içerisinde de bazı modellerin gerçekten çok başarılı bazı modellerin ise ne yazık ki beklenen performansın altında kalmış olması, o modellere dair batarya arayışını da arttırmaktadır.

Lenovo batarya arayışı içinde olan akıllı telefon kullanıcılarının, orijinal batarya cihazlarında takılıyken yaşadıkları problemleri aşmalarının tek yolu, orijinal bataryaya nazaran daha kaliteli bir batarya tercihidir. Bunun yanı sıra farklı bir batarya markasını tercih etmiş ve batarya sorunlarını aşamamış, bununla birlikte farklı birçok sorun yaşamış Lenovo akıllı telefon kullanıcılarının ise daha kaliteli bir bataryaya yönelmeleri en makul seçeneklerden biridir.

Rova Bilişim Lenovo batarya ürünleri ise tüm Lenovo akıllı telefon kullanıcılarına batarya konusunda ortak noktada toplar. Orijinal bataryaya göre veya farklı bataryalara göre kat kat daha üstün performans sunan bataryaların sunulmasıyla birlikte cihazın modeli ne olursa olsun batarya sorunu uzun vadeli olarak ortadan kalkar. Rova Bilişim tarafından geliştirilen Lenovo batarya ürünleri, cihazların halihazırda yaşamış oldukları batarya sorunları veya eksiklikleri gözetilerek geliştirilir. Böylelikle cihazın uzun süre batarya sorunu yaşamasının önüne geçilir ve cihazın tam olarak ihtiyaç duyduğu, ilerleyen süreçte de ihtiyaç duyacağı enerjiyi sağlayabilecek batarya çözümleri sağlanır.

Lenovo K6 Note Batarya

Lenovo K6 Note batarya performansı anlamında Lenovo akıllı telefon modelleri içerisinde fark yaratmayı başarmıştır. Bahsi geçen cihaz modelinin batarya performansı her ne kadar övgü dolu olsa da cihazın bu kabiliyetini bir süre koruyabiliyor olması, ilerleyen süreçte zorunlu batarya değişimine yol açar. K6 Note modelinin bataryası, cihazın kullanılmaya başladığı ilk dönemlerde çok iyi bir şarj performansı sağlar ancak ilerleyen süreçte dayanıklılığının zayıf olmasından ötürü ne yazık ki bu batarya performansı başarısını beklenildiği gibi koruyamaz. Haliyle bu durumun ortadan kaldırılabilmesi adına uzun soluklu dayanıklılık sağlayabilecek bir batarya değişimi gerekir.

Rova Bilişim Lenovo K6 Note batarya ürünü ise tam anlamıyla cihazın üstün batarya ihtiyacına yönelik olarak geliştirilmiştir. Cihazın seneler boyu kararlı bir batarya performansı ile ömrünü sürdürmesine olanak sağlayan Rova Bilişim bataryası, ilk 1 yıl için de performans garantisi ile takdim edilir. Cihazınızın senelerce batarya değişim ihtiyacı hissetmeden ve orijinal bataryaya göre çok daha güçlü bir batarya ile kullanımı adına Rova Bilişim tarafından geliştirilen K6 Note batarya ürünü, mutlaka değerlendirmeniz gereken batarya çözümleri arasında yer almalıdır.

Lenovo K5 Batarya

Lenovo K5 batarya, tıpkı bir önceki bahsi geçen K6 Note modeli gibi Lenovo markasının akıllı telefonları konusunda popüler bir yedek parça ürünü olarak tanımlanabilir. Cihazda zamanla ortaya çıkan çeşitli batarya problemleri, kullanıcıların da bu yönde araştırmalar yapmalarına neden olur. Lenovo K5 batarya için Rova Bilişim henüz envanterinde bir ürün bulundurmasa da ilerleyen süreçte bu ürüne dair batarya çözümleri karşınıza çıkabilir. Böylelikle cihazınız için en iyi batarya değişimi adına Rova Bilişim tarafından K5 modeli için sunulan en iyi bataryayı kullanmanız mümkün olur.

Lenovo A7000 Batarya

Lenovo A7000 batarya olarak günümüz şartlarında, özellikle de orijinal bataryasıyla son derece zor koşullarda bir performans sağlar. Günümüz yazılım yükü ile donanımın enerji ihtiyacı, söz konusu cihazın orijinal bataryası ile tam anlamıyla karşılanamaz. Haliyle orijinal bataryaya göre çok daha üstün ve günümüz şartlarına göre çok daha verimli bir batarya tercih edilmesi gerekir. Rova Bilişim Lenovo A7000 batarya ürünü olarak herhangi bir çözüm sunmasa da ilerleyen süreçte bu cihaza tam olarak uygun ve tüm batarya problemlerini ortadan kaldıracak çeşitli çözümler sağlayabilir.

Lenovo Batarya Çıkarma

Lenovo batarya çıkarma işlemi akıllı telefonlarda oldukça kolaydır. Cihazın alt bölümünde yani, şarj soketi girişinin yan kısımlarında bulunan vidaların gevşetilmesiyle birlikte kapak ayrımı yapılarak, batarya çıkarma işlemi yapılabilir. Lenovo batarya çıkarma kavramı daha çok dizüstü bilgisayarlar için araştırılan bir kavramdır. Bu nedenle batarya çıkarma işleminin yapılabilmesi adına profesyonel destek alınması önerilir. Dahili olan Lenovo dizüstü bilgisayar bataryalarını çıkarmak birtakım teknik beceriler isteyebilir ve bu nedenle yardım alınması çok daha sağlıklı bir seçenektir.

Rova Bilişim Lenovo Batarya Modelleri

Rova Bilişim Lenovo batarya modelleri olarak daima en ideal ve en güçlü bataryayı üretebilmek adına tasarlanır. Rova Bilişim, Lenovo markası başta olmak üzere diğer tüm markaların bataryalarını geliştirirken mutlak suretle o markanın ve modellerinin batarya araştırmalarını yapar. Halihazırdaki batarya sorunları tespit edilir ve cihazların bataryaları incelenerek, geleceğe dair yaşanabilecek batarya sorunları hakkında da öngörü sahibi olunur. Böylelikle Rova Bilişim Lenovo batarya modelleri veya diğer marka batarya modelleri adına en iyi performansı sağlayacak bir batarya ortaya çıkarma hedefine ulaşılması pek de zor olmaz.

Rova Bilişim Lenovo batarya modelleri, Lenovo tarafından sunulan akıllı telefon bataryalarına göre %30 oranında daha güçlüdür. Ayrıca tüm Lenovo markası bataryalarında ve diğer marka bataryalarında 1 yıl KVK güvencesi mevcuttur. Bataryaların çeşitli elektronik zararlı dış etkenlere karşın etkili korumaları vardır. Ayrıca batarya içerisinde yer alan maddenin de Li-On gibi son derece kaliteli bir madde olması gibi birçok detay, Rova Bilişim Lenovo batarya modelleri konusunda en üst düzey bir ürünün ortaya çıkmasına neden olur.

Lenovo Batarya Fiyatları

Lenovo batarya fiyatları, akıllı telefon kullanıcıların bataryayı hangi kanaldan tercih ettiklerine göre değişim gösterir. Akıllı telefon kullanıcıları batarya tercih ederken yetkili servislere başvururlarsa farklı, sıradan teknik servislere başvurmaları durumunda ise farklı fiyatlarla karşılaşacaklardır. Fiyat farklılıklarının yanı sıra fiyatların gerçek anlamda ne kadar performans sağlayacağı da tartışılır. Rova Bilişim Lenovo batarya fiyatları ise tam anlamıyla tercih etmiş olduğunuz bataryanın karşılığını veren fiyatlar olarak tanımlanabilirler. Rova Bilişim Lenovo bataryalarına ilişkin en iyi ürünleri üretmek isterken, aynı zamanda bataryaların fiyat/peformans anlamında da en iyisi olmasını hedefler.

Lenovo Batarya Değişimi

Lenovo batarya değişimi işlemi konusunda akıllı telefon kullanıcıları birçok seçeneğe sahiplerdir. Değişim işlemleri için her zaman öncelikli olarak fiyat parametresi doğrultusunda hareket edilir ve en ucuz bataryanın temin edilmesi amacında olunur. En ucuz bataryanın aslında en maliyetli batarya olduğunu anlamak pek uzun sürmeyecektir. Bunun nedeni ise ucuz olmasından ötürü satın alınan bataryaların, ilerleyen süreçte arıza vermeleri ve kısa süre sonra yeni batarya gerekliliği doğurmalarıdır. Bu nedenle batarya içeriğine göre hareket etmek, batarya fiyatına göre hareket etmekten daha az maliyetli olacaktır.

Rova Bilişim Lenovo batarya değişimi konusunda kullanıcılara en optimum seçeneği sunan bir markadır. Fiyat anlamında son derece uygun seçenekler söz konusu iken, kullanıcıların tercih edebilecekleri en iyi özelliklerdeki bataryayı tercih etmeleri mümkün olur. Üstelik tercih ettikleri batarya 1 yıl KVK garantili, uzun ömürlü, %30 orijinal bataryaya göre daha fazla kapasiteli ve dış etkenlere daha dayanıklı bir batarya olacaktır. Lenovo akıllı telefon kullanıcıları isterlerse telefon servislerine telefonlarını götürerek isterlerse de kendileri değişim yaparak, batarya tercihi anlamında oldukça kaliteli bir sonuca varabilirler. Kendilerinin değişim yapabilmesi adına da Rova Bilişim tarafından gerekli teçhizatlar kullanıcılara gönderilmektedir.

Lenovo Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

Lenovo batarya ömrü uzatma konusunda akıllı telefon kullanıcıların uygulayabilecekleri çeşitli teknik detaylar şu şekildedir:

 • Cihazın şarj işlemleri için orijinal aksesuarların kullanılmasına öncelik vermek,
 • Ekran açık kalma ya da bekleme süresini kısaltmak,
 • Cihazın ilk olarak veya bataryanın ilk olarak kullanılmaya başlanması durumunda direkt olarak cihazı şarja takıp, %100 dolduktan sonra kullanmaya başlamak,
 • Bataryanın tamamen boşalması durumunda cihazın şarja takıldıktan sonra hemen başlatılmaya çalışılması yerine, birkaç dakika şarj olmasını bekledikten sonra başlatılmasını sağlamak,
 • Cihazın şarj süresi esnasında olabildiğince kullanılmamasını ve hatta mümkünse kapalı bir şekilde şarj edilmesini sağlamak,
 • Arka planda cihazın şarj performansını etkileyen uygulamaların tespit edilip, bu uygulamalarının kullanımını kapatmak,

Gibi yöntemlerin, Lenovo batarya ömrü uzatma konusunda uygulanabilecek etili yöntemler olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Lenovo Bataya Sıkça Sorulan Sorular

 1. Lenovo Batarya Garanti Süresi Ne Kadar?
  Lenovo batarya garanti süresi orijinal batarya için 2 yıldır. Rova Bilişim tarafından üretilen Lenovo bataryalarının ise 1 yıl KVK garantisi bulunmaktadır.
 2. Lenovo K6 Note Batarya Kaç mAh?
  Lenovo K6 Note cihazı toplamda 4000 mAh gibi oldukça devasa bir kapasiteye sahiptir.
 3. Lenovo Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?
  Hemen bir üst başlıkta yer alan “Lenovo batarya ömrü nasıl uzatılır?” yönergelerini okuyarak, siz de akıllı cihazınızın batarya ömrünü çok daha uzun hale getirebilirsiniz.
 4. Lenovo En İyi Batarya Tavsiyesi Hangisidir?
  Lenovo batarya tavsiye
  konusunda şu an için Rova Bilişim ürünleri tüm kesimlerden ve uzmanlardan beğeni toplayan ender ürünlerden biridir. Rova Bilişim bataryalarının dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü, en iyi batarya olarak bir profil çizmesinin en temel unsurlarında sadece birkaçıdır.
Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!