Gösterilen sonuç sayısı: 2

LG batarya modelleri çok geniş bir skalaya ayrılır ve LG akıllı telefon kullanıcıları her model için batarya araştırması yaparlar. LG markasının model anlamında geniş olması ise batarya konusunda seçimi zorlaştırır. Modellerin fazla olmasıyla birlikte bir modele özgü batarya seçeneklerinin de son derece fazla olduğu görülür. Böylesi bir durum karşısında kullanıcıların tercihi neye göre yapmaları gerektiği konusu büyük bir karmaşaya bürünür ve bu karmaşa nedeniyle zaman zaman pek sağlıklı seçimler yapılamayabilir. LG batarya seçimi yaparken elbette ki en güvenilir ve en ideal seçenek olarak, LG orijinal batarya seçeneği öne çıkacaktır ancak orijinal bataryalar konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

LG batarya modelleri ve LG dışındaki diğer akıllı telefon üreticilerinin orijinal batarya satışı konusunda izlemiş oldukları politikaları sabit politikalar olarak tanımlamak mümkündür. Kullanıcılar elbette ki işletim sistemi güncellemeleri ve cihazda yer alan uygulamaların güncellemeleriyle birlikte çeşitli batarya problemleriyle karşılaşacaklardır. Batarya ömrünü dolduran cihazların ise batarya değişimleri, bu sorunlar göz ardı edilmeden yapılmalıdır. Aksi takdirde sürekli tekrar eden batarya sorunları ortaya çıkacaktır. Böylesi bir durumun önüne geçebilmek adına izlenmesi gereken adım ise daha kaliteli bir batarya ve cihazların güncel batarya problemleri göz önünde bulundurularak geliştirilen batarya ürünlerini tercih etmektir. Bu noktada ise tüm LG batarya arayışı içerisinde olan kullanıcıların karşılarına Rova Bilişim LG batarya ürünleri çıkar.

Rova Bilişim LG batarya ürünleri özelinde tespit etmiş olduğu sorunları, cihazların halihazırdaki bataryalarının ilerleyen süreçte ortaya çıkarabilecekleri problemleri ve batarya konusunda uzun ömürlülüğü esas alarak hareket eder. Rova Bilişim tarafından sunulan ve geliştirilen her batarya, orijinal batarya ve piyasada yer alan diğer bataryalardan kat kat daha üstün seviyelerdedir. Böylelikle kullanıcıların kesinlikle tatmin olacakları ve faydasını görecekleri bir batarya ürünü ile karşılaşmaları mümkün olur.

LG G4 Batarya

LG G4 batarya araştırması ile ilgili öncelik verilmesi gereken detay, bataryanın genel yapısı ve mevcut problemleridir. LG G4, günümüz şartlarında eski sayılabilecek bir akıllı telefon modelidir ve haliyle özellikle üzerinde orijinal bataryası olan cihazların çeşitli batarya problemleri ile karşılaşmaları kaçınılmaz bir hal almıştır. Böylesi bir durum karşısında LG G4 kullanıcıların tercih yaparken asıl dikkat edecekleri nokta, halihazırda mevcut olan orijinal bataryanın kaliteli anlamında biraz daha üst seviyelerinde olan bir bataryanın tercih edilmesidir.

Rova Bilişim LG G4 batarya ürünü ise cihazın güncel batarya problemlerinin incelenmesi, bu batarya problemlerinin uzun soluklu olarak giderilmesi ve cihazın uzun süre yeni bir batarya ihtiyacı hissetmeden çalışması gibi konular özelinde geliştirilmiştir. Rova Bilişim tarafından sunulan LG G4 batarya ürününde, çeşitli elektronik problemlere karşı ekstra duyarlı korumalar mevcuttur ve böylelikle bataryanın kullanım ömrü çok daha fazlalaşmaktadır. Bunun yanı sıra mAh değeri bakımından da gelişmiş olan bu ürün, en ideal LG G4 batarya ürünlerinden biri olarak tercih edilebilecek bir donanımdadır.

LG G5 Batarya

LG G5 batarya gibi önemli bir donanım parçasının değişim vaktinin geldiği birçok problemle çok kolay bir şekilde anlaşılabilir. Bataryanın eskisi gibi şarj seviyesini koruyamıyor olması ve bununla birlikte şişme ya da birdenbire kapanma gibi problemlerle karşılaşılması, LG G5 modeli için batarya değişim zamanının geldiğinin en önemli göstergelerinden biridir. Kullanıcıların bu konu özelinde yapmaları gereken ise cihaz için hem şu an hem de gelecek adına yeterli olabilecek bir bataryayı bulmaktır.

Rova Bilişim LG G5 batarya ürünü ise kullanıcıların böyle bir donanım parçasını bulabilmeleri ve sağlıklı bir şekilde batarya değişim yapabilmeleri adına sunulmuştur. Tamamıyla uzun ömürlü ve kaliteli bir batarya performansı sunmak adına geliştirilen bu ürünün, 1 yıl boyunca KVK güvencesi altında olması da önemli avantajlarından biridir. %30 oranında daha iyi performans ve daha uzun ömürlü bir batarya performansı ile karşılaşmak adına LG G5 kullanıcılarının Rova Bilişim LG G5 batarya ürününü seçmeleri uzmanlar tarafından da önerilmektedir.

LG G3 Batarya

LG G3 batarya modeli seçimi yaparken, kullanıcıların son derece dikkatli olmaları gerekir. LG G3 modeline özgü üretilen birçok batarya mevcuttur ve kalite olarak bu bataryaların hangi seviyelerde oldukları ne yazık ki tam olarak bilinmemektedir. Bataryanın içeriğine, yapısına ve özelliklerine bakılarak alınması, bu konu özelindeki en önemli noktalardan biridir. Aksi takdirde yeni bataryanın dahi çok kısa süre sonra sorun çıkarması durumuyla karşılaşılabilir. Rova Bilişim LG G3 batarya modeli adına henüz ürün sunmuyor olsa da ilerleyen süreçte her açıdan bu cihaz modeli adına en optimum bataryayı mutlaka kullanıcılara sağlayacaktır.

LG K10 Batarya

LG K10 batarya performansıyla ilgili olarak yaşanan problemlerin tek çözümü yeni bir bataryanın cihaza yerleştirilmesidir. Bu konuda birçok kullanıcı Rova marka bataryalar tercih etmek istese de Rova Bilişim LG K10 batarya çalışmalarını halen daha sürdürmektedir. İlerleyen süreçte bu cihazla ilgili bir batarya ürünü sunulabilir ancak şu an için Rova marka tarafından bu modele özgü bir batarya mevcut değildir.

LG Batarya Fiyatları

LG batarya fiyatları olarak kullanıcıların oldukça geniş seçeneklerle karşılaşmaları mümkündür ve bu durum gerek pahalı gerekse ucuz birçok fiyatın karşılarına çıkmasına sebep olur. Batarya fiyatları özelinde araştırma yapan kullanıcılar ise direkt olarak en ucuz LG batarya ürünü tercih etmek isterler. En ucuz bataryanın aslında size bir sene içerisinde tekrar tekrar 2-3 batarya değişimine maruz bırakması söz konusu olabileceği için bu konuyla ilgili yapılması gereken, en iyi bataryayı tercih etmektir. Rova Bilişim LG batarya fiyatları konusunda kullanıcılar için en iyi noktadaki fiyatı sunmayı hedeflerken, sağladığı ürünlerin kalitesi ise orijinal bataryadan bile üstündür. Böylelikle fiyat/performans ölçeğine göre en iyi LG batarya modelini alabilmeniz söz konusu olur.

LG Batarya Soru İşareti

LG batarya soru işareti, batarya seviyesinin yer aldığı bölümde kırmızı renkte veya farklı renklerde bir soru işaretinin belirmesi durumudur. LG marka akıllı telefon kullanıcılarının zaman zaman bu tarz problemlerle karşılaştıkları görülür ve bu soru işaretinin nedeni de çok merak edilir. Özellikle şarj esnasında görülen bu sorun, cihazın şarja takılı olduğu halde şarj olmadığını ifade eder. Bataryayla ilgili veyahut şarj aksesuarlarıyla ilgili bir problem söz konusu olabilir. LG batarya soru işareti probleminin giderilmesi adına batarya değişimi gerekiyorsa, Rova Bilişim LG batarya çözümleri tam olarak size istediğiniz sonucu verecektir.

Rova Bilişim LG Batarya

Rova Bilişim LG batarya donanım parçasına ilişkin özel çalışmalar yürüten bir markadır. Batarya konusunda sadece LG markası özelinde değil, tüm markalar özelinde en iyi ürünü sunmayı hedefleyen Rova, akıllı telefonların batarya sorunlarına yakından mercek tutar. LG marka akıllı telefon kullanıcıların bataryalar konusunda yaşamış oldukları problemleri inceleyen Rova, bataryalar özelinde kendince incelemeler de gerçekleştirir.

Rova Bilişim LG batarya ürünlerini ise tam olarak yapmış olduğu araştırmalar ve incelemeler neticesinde kullanıcılara sunar. Rova marka LG batarya ürünlerinin tümü 1 yıl KVK güvencesi altında iken, orijinal bataryaya göre Rova markası tarafından daha uzun ömürlü bir kullanım vaat edilir. Rova markasının geliştirmiş olduğu bataryaların içerikleri, yapıları, mAh değerli ve daha birçok detayı, üretilen LG bataryaların orijinal LG bataryalarına göre %30 oranında her anlamda üstün olması anlamına gelir.

LG Batarya Değişimi

LG batarya değişimi için sadece LG servislerinde değişim işlemini gerçekleştirmek gibi bir zorunluluk yoktur. Elbette ki garanti süresi devam eden cihazların bataryalarında yaşanan problemler için LG servislerinden yardım alınabilir ancak garantisi sona ermiş cihazlarda teknik servisler veya bireysel LG batarya değişimi gibi işlemler de tercih edilebilir. Üstelik her seçeneğin birbirlerine özgü ciddi fiyat farklılık vardır ve kullanıcılar avantajlı değişim maliyetlerini bu seçeneklerini karşılaştırarak çok rahat bir şekilde bulabilirler.

LG batarya değişimi konusunda maliyet unsuru elbette ki önemli bir unsurdur ancak maliyet nedeniyle kalite bakımından en zayıf olan bataryanın tercih edilmesi büyük bir sorun oluşturacaktır. Batarya değişim işlemi için teknik servislerde cihazlara takılan bataryaların yapısal olarak orijinal bataryalara göre zayıf olmaları, dayanıksız olmaları ve düşük mAh değerine sahip olmaları gibi problemlerle karşılaşılabilir. Aynı zamanda LG batarya değişimi için tercih edilen yetkili servis seçeneği de tekrar aynı yani, daha önce sorun yaşanan bataryanın cihaza yerleştirilmesine yol açar. Batarya değişimi adına mutlaka daha kaliteli, mAh değeri bakımından daha zengin, daha uzun ömürlü ve cihazın ihtiyaç duyduğu enerji sarfiyatına yeteri düzeyde karşılık verebilecek ürünlerin tercih edilmesi gerekir. LG batarya değişimi işlemi için de tam olarak bu tanımlara uyularak geliştirilen tek ürün Rova Bilişim LG batarya modelleri veya ürünleridir.

LG Batarya Ömrünü Uzatma

LG batarya ömrünü uzatma konusuyla ilgili olarak kullanıcıların uygulayacakları birkaç basit yöntemin bu amaca hitap edeceğini söylemek doğru olacaktır. LG marka akıllı cihazınızın batarya ömrünü uzatabilmek adına şu yönergelere özen göstermek yeterlidir:

 • LG marka cihazınızı, LG markası tarafından geliştirilmiş veya temin edilmiş, orijinal olarak tabir edilen şarj aksesuarları şarj ediniz.
 • Cihazının şarj dolumu esnasında olabildiğince çalışmaktan uzak olmasını sağlayınız. Şarj esnasında cihazın tam performans çalışmasını sağlayacak her türlü işlemden kaçınınız.
 • Cihazın kısa sürede şarj olabilmesi, batarya sağlığı için oldukça önemlidir. Bu nedenle mümkünse genel olarak cihaz kapalı iken cihazınızı şarj etmeyi deneyiniz.
 • Şarj işlemi devam ederken batarya bir miktar ısınacaktır ve bu ısıyı arttıracak her türlü unsurdan uzak tutulması gerekir. Bu nedenle yapılması gereken cihazın şarjı esnasında yatak, koltuk, cep vb. ısınmasını tetikleyecek unsurlardan uzak durmasını sağlamaktır.
 • Cihazın arka planda enerjisini fazlasıyla tüketen gereksiz uygulamaların kaldırılması veya senkronizasyonlarının durdurulması da batarya ömrünü uzatma konusunda önemli bir detaydır.

LG Batarya Sorunları

LG batarya sorunları olarak kullanıcıların geribildirimleri ile bilinen ve batarya ömrünün artık dolduğunu ifade eden çeşitli batarya problemleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Bataryanın şişerek cihazın ekranında beyaz lekelere neden olması ve cihazın kasa yapısını bozması,
 • Batarya seviyesi %20-30 ve yakın seviyelerdeyken cihazın birdenbire kapanıp, tekrar şarj edilmesi gerekliliği konusunda uyarı vermesi,
 • Bataryanın şarj sırasında çok ciddi derece ısınması,
 • Bataryanın çok hızlı bir şekilde şarj olması ve beraberinde şarjının çok hızlı bir şekilde tükenmesi,
 • Bataryanın şarj tutma kabiliyetinin zayıflaması ve beraberinde günde 1’den fazla kez şarj edilmesi gerekliliği,

Gibi sorunlar LG batarya sorunları olarak zamanla karşılaşılabilecek problemlerdir. Bu problemlerin aşılabilmesi adına kullanıcıların yapmaları gereken, direkt olarak batarya değişimi yapmalarıdır. Söz konusu batarya problemlerinin direkt olarak cihazların kullanılmaya başlamasıyla birlikte görülmesi mümkün değildir. İlerleyen süreçte yıpranan her bataryada ve ömrünü dolduran her bataryada bu problemler görülebilir. LG markasına özgü batarya problemleri değildir ve böylesi problemlerin ortaya çıkma süresini uzatmak adına Rova Bilişim LG batarya modelleri tercih edilebilir.

LG Batarya Sıkça Sorulan Sorular

 1. LG Batarya Fiyatları Ne Kadar?
  LG batarya fiyatlarının cihazın modeline göre değişim gösterdiği söylenebilirken, bataryayı orijinal mi yoksa orijinal olmayan kaynaklardan mı temin edeceğiniz de fiyatı değiştirir. Fiyat konusunda en uygun seçenek ise her açıdan Rova Bilişim LG batarya ürünleridir.
 2. LG Batarya Garanti Süresi Ne Kadar?
  LG batarya garanti süresi
  Rova marka bataryalarda 1 yıldır ve güvence KVK tarafından sağlanır. Orijinal bataryalarda ise bu güvencenin 2 yıl olarak standart bir şekilde belirlendiği bilinir.
 3. LG Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?
  LG batarya değişimi adına yeterli teknik tecrübesi olan kullanıcılar, birkaç basit işlem sonrasında değişimi sağlayabilir. Rova marka bataryaları sipariş etmeniz durumunda LG batarya ürünlerinin değişimi adına gerekli ekipmanlar gönderilir ve bireysel değişim daha kolay hale gelir. Bunun dışında yetkili servisler ve telefon tamircilerinden de yardım alınarak değişim işlemleri sağlanabilir.
 4. LG Batarya Kaç mAh?
  LG batarya mAh değeri her model için farklılık göstermektedir. LG G5 mAh değeri ile LG G4 mAh değerleri farklıdır ve bu farklılıklar diğer modellerde de görülebilir. Rova Bilişim LG batarya mAh kapasitesi ise orijinal bataryaya göre düşük değil ve hatta %30 oranında daha fazla olabilir.
Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!