Samsung Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır? 11 Etkili Öneri

Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusunun yanıtı aslında kullanıcılarının telefon kullanım alışkanlıklarıyla da ilgilidir. Telefonun batarya açısından doğru ve bir miktar tedbirli bir şekilde kullanılması, cihazınızın çok daha sağlıklı bir batarya performansına sahip olmasına yol açacaktır. Samsung batarya performansının artışı ve çok daha optimum bir seviyeye gelmesi adına Samsung tarafından önerilen batarya ömrü arttırma tavsiyelerinin uygulanması yeterli olacaktır. Ayrıca Samsung batarya ömrü uzatma konusunda atılması gereken bir diğer önemli adım ise kaliteli bir batarya tercihidir.

Samsung orijinal batarya seçeneklerine göre çok daha üst seviyede bir bataryanın tercih edilmesi, bununla birlikte söz konusu batarya tedbirlerinin uygulanması, seneler boyu herhangi bir batarya problemi ile karşılaşmamanıza yardımcı olacaktır. Orijinal bataryadan daha kaliteli bir bataryanın bulunabilmesi adına ise Rova Bilişim Samsung batarya seçenekleri, size bu konuda tam olarak aradığınızı sunacaktır. Kaliteli bir batarya ve batarya ömrünü kesin olarak uzatan birçok detay için içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz.

Ekran Parlaklığı Seviyesinin Azaltılması

Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusuyla ilgili olarak, en temel atılması gereken adımlardan biri ekran parlaklığı seviyesidir. Samsung akıllı telefon kullanıcılarının sürekli olarak yüksek parlaklıkla cihazlarını kullanmaktan kaçınmaları önerilir. Yüksek telefon parlaklığı, cihazın aşırı ısınmasının ve bu ısının da bataryaya zarar vermesinin temel sebeplerinden biridir. Ayrıca yüksek ekran parlaklığı, cihazın kısa süre içerisinde enerjisini tüketecek olan unsurların başında gelmektedir. Cihazın şarjının kısa sürede tükenmesi ise şarj döngüsünün hızlı bir şekilde artmasına yani, batarya ömrünün kısalmasına yol açacaktır.  Ekran parlaklığının Samsung batarya ömrü uzatma konusunda en optimum noktaya çekilebilmesi adına aşağıdaki adımlar uygulanabilir:

  • Samsung Ayarlar sekmesine gelin ve yukarıda yer alan arama kısmına “Ekran Parlaklığı” ibaresini yazın.
  • Karşınıza çıkan ekranda, cihazın ekran parlaklığının otomatik olarak ayarlanması seçeneğini aktif edin.
  • Ayrıca yukarıdan kontrol panelini indirin ve dişli simgesine dokunun. Ardından “Cihazım” sekmesine ilerleyin ve “Ekran” seçeneğine giriş yapın.
  • “Ekran Zaman Aşımı” kısmında, ekran zaman aşımının en minimumda olmasını sağlayın.

Kullanılmayan Uygulamaların Cihazdan Arındırılması

Cihazın içerisinde kullanılmayan ve kullanıcı için herhangi bir şekilde işe yaramayan birçok uygulama bulunabilir. Bu uygulamaların cihazda bulunması, pil tüketimi konusunda olumsuz etki yaratacaktır. Siz kullanmıyor olsanız dahi bu uygulamaların arka planda veri ve pil tüketimine neden olmaları söz konusu olabilir. Bu durumu önlemek için de kullanıcıların, gereksiz uygulamaları cihazdan kaldırmaları gerekir. Uygulamaları kaldırmak adına şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Samsung Ayarları> Uygulamalar adımlarını izleyin.
  • Gereksiz olan uygulamaların üzerine tıklayın ve bu “Kaldır” seçeneği ile uygulamaları cihazdan kaldırın.

Her Zaman Açık Ekran Özelliğini Kapatın

Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusunun yanıtları içerisinde “Her Zaman Açık Ekran” özelliği de yer almaktadır. Bu özelliğin kapatılması cihazın bataryasına son derece büyük katkı sağlayacaktır. Bu özellik nedeniyle cihazın ekranı zamansız ve gereksiz yere açılabilir. Bununla birlikte saat veya takvim gibi temel bilgileri göstermek için de bu özellik cihazın bataryasını gereksiz tüketebilir. Bu özelliği kapatmak için;

  • Samsung Ayarları sayfasına gidin ve “Kilit Ekranı ve Güvenlik” sekmesine ilerleyin.
  • “Kilit Ekranı Her Zaman Açık” menüsüne giriş yapın ve bu seçeneği devre dışı bırakın.

 

Cihaz Boştayken Wifi, Bluetooth ve GPS’i Kapatın

Samsung cihazınızın bazı özelliklerini günlük kullanım içerisinde ihtiyaç olmadığı halde kapatarak, cihazınızın bataryasında genel manada ciddi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Wifi, Bluetooth ve GPS gibi özellikler, cihazın enerji sarfiyatını arttıran özelliklerdir. Özellikle sürekli olarak aktif olduklarında, ağlara erişmeye çalıştıklarında veya yeni cihaz araması içerisinde olduklarında, bataryanın enerjisini çok çabuk bir şekilde tüketirler. Üstelik bu özellikler sürekli olarak tarama yaparlar veya aktif olurlar. Haliyle enerji sarfiyatı seviyesini maksimumuma çıkarırlar. Bu özelliklerin kullanılmaması durumunda ise kapatılması, cihazın bataryasını gereksiz enerji sarfiyatından korur. Ayrıca cihazın şarj döngüsü sayısının düşmesine de yardımcı olur. Haliyle Samsung batarya pil ömrü uzatma amacınıza ulaşmanız, bu özelliklerin kapatılmasıyla bir adım daha yaklaşmanız mümkün olur.

Cihazı Sürekli Olarak Güç Tasarruf Modunda Kullanın

Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusunun en önemli detayları arasında güç tasarrufu modu yer alır. Güç tasarrufu modunun Samsung cihazlarının pil tüketimleri konusunda olumlu yönde çok büyük etkisi vardır. Güç tüketiminin neredeyse yarı yarıya düşürülmesi adına güç tasarruf modunun sürekli olarak aktif edilmesi önerilir. Böylelikle bataryanın enerjisi çok daha yavaş tükenecektir ve cihazın şarj döngü sayısının artması önlenecektir. Haliyle bu şekilde Samsung cihazınızın batarya ömrü bir nebze daha korunacaktır.

Samsung İşletim Sistemi Güncellemelerini Sürekli Takip Edin

Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusunun en önemli detaylarından bir diğer ise Samsung işletim sistemi güncellemeleridir. Kullanıcıların yapmaları gereken, işletim sistemi güncellemelerini sürekli olarak takip etmek ve bu güncellemelerin yorumlarına göz atmaktır. İşletim sistemi güncellemelerinin takip edilmesi önerisi genel olarak yanlış anlaşılmakta ve kullanıcılar işletim sistemi güncellemelerini yakından takip ederek, cihazları için sunulan güncellemeleri anında uygulamaktadırlar. Her işletim sistemi güncellemesinin uzaktan takip edilmesi daha önemlidir. Gelen işletim sistemi güncellemelerinin kullanıcı yorumları okunmalı ve özellikle bu yorumlar içerisinde bataryayla ilgili olan bölümler esas alınmalıdır. Yeni işletim sistemi güncellemesinin bataryada çeşitli sorunlara yol açtığının tespit edilmesi durumunda ise bu işletim sistemi güncellemesinin olabildiğince cihazdan uzak tutulması önerilmektedir.

Cihazın Arka Planda Yenileme Süresini Düşürün

Cihazda yüklü uygulamaların büyük bir çoğunluğu belirli aralıklarla kendilerini yenilerler ve veri almaya çalışırlar. Haliyle her yenileme işleminin de bataryada belirli bir tüketime neden olduğu bilinir. Batarya tüketim hızını arttıran bu özelliğin sınırlandırılması durumunda ise batarya ömrüne genel manada ufak da olsa olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Kullanıcıların yapmaları gereken arka planda yenileme uygulamaları tamamen yenileme konusunda devre dışı bırakmak ya da sadece belirli uygulamaların yenileme işlemine izin vermektir.

Yeni Samsung Cihazlarda Pil Seviyesini %20’den Aşağı Düşürmeyin

Yeni Samsung marka cihazlarda “Samsung batarya ömrü nasıl uzatılır?” sorusuna yanıt arayan kullanıcıların dikkat etmeleri gereken bir diğer husus, minimum pil seviyesidir. Yeni nesil Samsung cihazlarda pil sağlığının korunabilmesi adına pil seviyesinin %20’nin altına düşmesi pek önerilmez. Pil seviyesinin %20’yi görmesiyle birlikte şarj edilmesi önerilir. Eski tip Samsung akıllı telefonlarda bataryanın tamamen boşaltıldıktan sonra şarj edilmesi, en çok önerilen detaylardan biridir ancak yeni tip Samsung cihazlarda %20 seviyesinden sonra şarj edilmesi gerekliliğine daha çok dikkat edilmelidir.

Rova Bilişim Uzun Ömürlü Samsung Batarya Ürünlerini Deneyin

Rova Bilişim Samsung batarya konusunda, herhangi bir Samsung marka akıllı telefonu için çok titiz çalışmalar yürütür. Her Samsung bataryasının üretim aşamasından önce çok ciddi bir araştırma içerisine girilir. Bataryaların problemleri, yapıları, sorunları, kullanıcı şikayetleri ve cihazların ihtiyaç duydukları batarya kalitesi ile teknik detayları gibi birçok unsur, üretilecek olan Samsung batarya için hesaba katılır. Elde edilen veriler ışığında ise orijinal bataryadan dahi üstün olacak şekilde bir batarya üretimi yapılır. Üstelik tüm bataryalara 1 yıl KVK garanti güvencesi tanınır. Bataryalarla birlikte gönderilen ufak çaplı batarya değişim kitleri ile kullanıcıların kendi cihazlarının bataryalarını kendileri değiştirmeleri sağlanır. Bataryanın üstün kalitesi, dayanıklı yapısı ve cihaz için en uygun mAh değeri (mAh değerleri orijinal bataryalardan az olmaz) belirlenir. Sonrasında ise en kaliteli Samsung batarya ürünleri Rova Bilişim tarafından Samsung akıllı telefon kullanıcılarına sunulur.

Önceki Yazı

Akıllı Telefonların Batarya Sağlığını Korumak için 10 İpucu

Sonraki Yazı

iPhone Şarj Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!