Tek bir sonuç gösteriliyor

Sony batarya ile ilgili performans yorumları incelendiğinde, Sony marka akıllı cep telefonlarında batarya performansı tatmin edici bir seviyede olduğu görünse de batarya sorunlarının çözümü konusunda ne yazık ki aynı tatmin seviyesine rastlanılması zordur. Bunun en önemli nedenlerinden biri, Sony markasının bataryalarında herhangi bir geliştirme yapmamış olması ve aynı zamanda bataryalarının kolay erişilebilir olmamasıdır. Sony orijinal batarya bulmak adına kullanıcıların internet araştırmaları veya yetkili servis araştırmaları ne yazık ki bazı modeller için sonuçsuz kalabilmektedir. Sony batarya modelleri konusunda istenilen sonuçlar alınamasa da çeşitli şekillerde erişilen bataryaların da tam olarak istediği sonucu vermeleri söz konusu olmayabilir.

Rova Bilişim Sony batarya anlamında kullanıcıların yorumlarını dikkate alarak, halihazırdaki Sony akıllı telefon modellerinin bataryalarında birtakım iyileştirmelere gitmiştir. Batarya sorunların çözümüne odaklanan Rova Bilişim, Sony marka akıllı telefon kullanıcılarının batarya değişimi sonrasında uzun vadeli kullanabilecekleri bataryalar tasarlamıştır. Bu çerçevede Sony batarya modelleri üzerinde Rova Bilişim tarafından yapılan geliştirmeler ise şu maddeler ile açıklanabilir:

 • Bataryaların yapısal anlamda zarar görmesinin önüne geçecek sertifika destekli korumalar,
 • Bataryalarda mAh iyileştirmeleri,
 • Li-On içerikli bataryalar,
 • Uzun ömürlülük ve dayanıklılık hedefleri doğrultusunda üretilen bataryalar,
 • En az 1 yıl KVK garantili bataryalar,

Sony batarya hizmeti alma konusunda Rova markasını tercih etmeniz durumunda yukarıda belirtmiş olduğumuz başlıca avantajlardan yararlanmanız mümkündür. Rova Bilişim Sony batarya konusunda henüz tüm modellere özgü ürünler geliştirmemiş olsa da ilerleyen süreçte hemen hemen herkes tarafından kullanılan Sony marka akıllı cep telefonu modellerinin bataryalarına rastlamak söz konusu olabilir.

Sony Vaio Batarya

Sony Vaio batarya, bir akıllı telefon bataryası değil, Sony marka dizüstü bilgisayar bataryasıdır. Rova Bilişim tarafından henüz akıllı telefon dışında herhangi bir cihaz için batarya üretimi söz konusu olmamıştır. Bu nedenle Sony Vaio batarya araştırmanız adına farklı markalar ya da kaynakları kullanmanız gerekecektir.

Sony Xperia Xa1 Ultra Batarya

Sony Xperia Xa1 ultra batarya genel performans değerlendirmesi açısından kullanıcıları tarafından yeterli bulunsa da cihazın yaşı gereği batarya değişim ihtiyacı ortaya çıkması oldukça doğal bir durumdur. Cihazın bataryasının değişimi için de mutlak suretle kaliteli öncelikli, bununla birlikte mali değer açısından da en verimli seçeneğin tercih edilmesi önerilir. Sony Xperia Xa1 ultra batarya ürünü için henüz Rova Bilişim tarafından bir üretim söz konusu değildir ancak ilerleyen süreçte bu modele özgü taleplerin artmasıyla birlikte stoklarda bu model batarya yerini alabilir. Böylelikle Xperia Xa1 ultra kullanıcıları, cihazları için en iyi en ideal ve en güçlü batarya seçeneğinden yararlanabilirler.

Sony Xperia Z2 Batarya

Sony Xperia Z2 batarya arayışının son dönemlerde çok daha artış gösterdiğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır. Bu Sony akıllı telefon modeline özgü artışın en temel nedenlerinden biri de telefonun model olarak en çok tercih edilmiş modellerden biri olması ve aynı zamanda batarya ömrünü son dönemlerde doldurmasıdır. Rova Bilişim Sony Xperia Z2 batarya ürününü henüz stoklarında bulundurmasa da önümüzdeki dönemlerde bu modele özgün gelişmiş batarya seçeneklerine oldukça uygun fiyatlarla rastlanması mümkün olabilir.

Sony Xperia Z1 Batarya

Sony Xperia Z1 batarya, Sony akıllı telefon modelleri içerisinde batarya konusunda en çok talebin olduğu modellerden biri olarak nitelendirilebilir. Cihazın ilk piyasaya sürüldüğü dönemlerde ciddi satış rakamlarına ulaşması, son dönemlerde batarya talebinin artmasıyla doğru orantılıdır. Her ne kadar bu cihaz için batarya talebi artmış olsa da ne yazık ki kullanıcılar istedikleri kalitede bataryayı pek bulamamışlardır. Rova Bilişim Sony Xperia Z1 batarya konusunda oldukça hassas, yerinde ve cihaz kullanıcılarının taleplerine uygun şekilde geliştirmeler yaparak, bu model özelinde önemli bir batarya çözümü sunmuştur. Kullanıcılar sağlanan bu üst düzey özelliklerdeki bataryaya ise son derece uygun bir fiyatla ulaşabilirler. Üstelik batarya kapasitesi, ömrü, performansı ve dış etkenlere karşı koruması bakımından, Rova Bilişim tarafından geliştirilen ürünün orijinaline göre çok daha üstün bir ürün olduğu da kullanıcıların deneyimleri veya incelemeleri sonucunda anlaşılabilir.

Sony M5 Batarya

Sony M5 batarya ürünü konusunda araştırma yapan kullanıcıların birçok seçenekle karşı karşıya gelmeleri söz konusu olabilir. Bu batarya modeli için seçim önceliği kesinlikle fiyat değil, bataryanın kalitesi olmalıdır. Elbette ki batarya kalitesi denildiği zaman akla direkt olarak cihazın orijinal bataryası gelir ancak günümüz şartlarında, cihazın işletim sistemi ve uygulamalarla birlikte donanım üzerinde yarattığı baskı, ne yazık ki orijinal bataryanın bu cihaz için yeterliliğine son vermiştir. Sony M5 batarya ürünü için her açıdan daha gelişmiş olan bir bataryanın tercih edilmesi önerilmektedir. Rova Bilişim Sony M5 batarya modeli adına şu an için herhangi bir ürün bulundurmuyor olsa da ilerleyen süreçte taleplerin de artmasıyla birlikte stoklarında bu model için son derece kaliteli batarya çözümleri sağlayacaktır.

Rova Bilişim Sony Batarya

Rova Bilişim Sony batarya modelleri üzerinde kullanıcı deneyimleri, Sony batarya sorunları, Sony akıllı telefonlarının genel yapıları vb. birçok unsuru dikkate alarak çalışmalarını yürütür. Rova Bilişim tarafından Sony markası için sunulan her türlü batarya modeli, cihazın temel enerji ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla üretilmektedir. Bataryanın uzun ömürlülüğü en temel hedeflerden biriyken, fiyat/performans anlamında orijinal batarya başta olmak üzere, kullanıcıların ulaşabilecekleri her batarya özelinde en iyi hizmeti sağlamak da bu hedefler arasındadır. Rova Bilişim Sony batarya konusunda şu an için sadece Sony Z1 batarya ürününü elinde bulunduruyor olsa da Sony akıllı telefon kullanıcılarına ilerleyen süreçte her türlü model adına kaliteli batarya sunmak için çalışmalar yapacaktır.

Sony Batarya Fiyatları ve Modelleri

Sony batarya fiyatları ve modelleri, batarya konusunda tercih ettiğiniz kaynağa göre farklılık gösterecektir. Rova Bilişim Sony batarya fiyatları ve modelleri ile farklı bir kaynağın fiyat ve modelleri uyuşmayabilir. Kullanıcılar markalar arası veya orijinal batarya ile kıyaslama yaparken, bataryanın özellikleri üzerinde durarak, fiyattan ziyade bataryanın içeriğine yönelik bir karşılaştırma ile doğru seçimi yapmalıdırlar.

Sony Batarya Değişimi

Sony batarya değişimi adına kullanıcıların yetkili servisler başta olmak üzere, akıllı telefon tamircileri ve kendi imkanlarıyla yapacakları değişim gibi birçok seçenekleri bulunur. Tüm bu seçeneklerin maliyet bakımından değerlendirildikten sonra seçildiği görülürken, maliyet odaklı seçimlerde ise ne yazık ki batarya problemleri çözüme kavuşturulamaz. Rova marka Sony bataryaları gibi daha çok kalite odaklı üretilmiş ve özellikleri bakımından da diğer bataryalara göre üstün olan bataryaların tercih edilmesi, Sony akıllı telefon kullanıcılarına daha çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca maliyet anlamında uzun ömürlülüğü nedeniyle diğer bataryalara göre ciddi bir fark yaratacaktır.

Sony Batarya Şarj Aleti

Sonny batarya şarj aleti ilişkisi birçok kullanıcı tarafından pek önemsenmese de Sony markası başta olmak üzere, diğer birçok akıllı telefon için şarj aleti ile batarya arasındaki ilişkinin önemi oldukça büyüktür. Bunun nedeni ise orijinal olmayan şarj aletleri bataryaları yeterli seviyede şarj etmez ve bu durum da bataryanın ömrünün hızlı bir şekilde azalmasına neden olur. Sony batarya ömrünü uzatmak adına yapılması gerekenlerden biri, mutlaka telefonun her şartta orijinal şarj aleti ve kablosu ile şarj edilmesidir.

Sony Batarya Sıkça Sorulan Sorular

 1. Sony Batarya Ne Kadar?
  Sony batarya fiyatlarının genel olarak modele, batarya özelliklerine ve markasına göre değiştiği söylenebilir. Rova Bilişim Sony bataryalarında ise fiyatı, cihazın modeli belirlemektedir.
 2. Sony Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?
  Sony batarya değişimi konusunda kullanıcıların bireysel değişim yapma imkanları vardır. Özellikle Rova marka Sony bataryalarında bu imkanın daha kolay olduğu söylenebilir. Bunun nedeni ise Rova Bilişim tarafından batarya ile birlikte tamir kitinin de gönderilmesidir. Öte yandan yetkili servisler veyahut telefon tamircileri de batarya değişimleri için tercih edilebilecek diğer seçeneklerdir.
 3. Sony Batarya Kaç mAh?
  Sony bataryalarının mAh değerleri, cihazların modellerine göre farklılık gösterir. Her bataryanın farklı bir mAh değeri vardır ve genel olarak Sony bataryalarının mAh değerleri, rakiplerine oranla biraz daha yüksektir. Rova Bilişim Sony batarya ürünlerinde de mAh değerinin orijinali ile aynı veya daha üst seviyede olmasına dikkat edilmektedir.
 4. Sony Batarya Pil Ömrü Nasıl Uzatılır?
  Batarya ömrünü uzatmak adına cihazın şarj esnasında kullanımından uzak durulması, en önemli etkenlerden biridir. Ayrıca cihazın her zaman tam dolum şarj edilmesi, orijinal şarj aleti kullanımı, arka planda aşırı derecede güç tüketen uygulamaların kapatılması, cihazın şarj esnasında hava alan ve ısıya neden olmayacak bölgelerde şarj edilmesi gibi detaylar, Sony pil ömrünü uzatabilecek detaylardır.
 5. Sony Batarya Sorunları Nelerdir?
  Sony bataryaları kronik olarak herhangi bir soruna sahip değillerdir ancak kullanıma bağlı olarak bataryanın ömrü tükendiğinde elbette ki bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Bataryanın eskisi gibi iyi şarj tutamaması, bataryanın şarj esnasında aşırı ısınması, bataryanın şişmesi ve cihazın yeterli şarj seviyesi olduğunu göstermesine karşın yetersiz pil uyarısıyla birlikte kapanması gibi durumlar, ömrü dolmuş bir bataryanın temel sorunları olarak tanımlanabilirler.

 

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!