Gösterilen sonuç sayısı: 14

Xiaomi batarya alanında yapmış olduğu çalışmalar ve piyasaya sürmüş olduğu telefon modellerine özgü olarak geliştirmiş olduğu bataryalar ile akıllı telefon kategorisinde fark yaratan bir markadır. Xiaomi marka akıllı telefon kullanıcılarının, kullanmış oldukları cihazlara dair en memnun oldukları konuların başında belki de batarya konusu ön planda yer alır.

Xiaomi batarya olarak gerçek anlamda taraflı tarafsız her bireyin beğenisini kazanmış olsa da bu durum bataryaların bir müddet sonra kullanım ömürlerinin doldukları gerçeğini değiştirmez. Kullanım ömrünün dolmasıyla birlikte Xiaomi batarya değişimi yapılabilir ancak bu konuda tercih edilebilecek seçenekler ufak çaplı bir kararsızlığa neden olabilir. Cihazınız için batarya değişim gerekliliği söz konusu ise önceliğiniz fiyat olmamalı, aksine batarya performansı ve bataryanın özellikleri olmalıdır. Bataryanın marka değeri, sahip olduğu temel özellikleri, mAh değeri, garantisi ve genel kullanım ömrü gibi detaylar, bataryanın fiyat unsurundan çok daha önemli konulardır.

Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünleri ise uygun fiyatla birlikte; ürün garantisi, daha uzun ömürlü batarya, daha yüksek kapasiteli batarya, daha korunaklı batarya gibi birçok özelliği de sunar. Kullanıcılar böylelikle batarya tercih ederken, yaptıkları seçimden emin olabilirler ve aslında maliyet anlamında da en uygun seçeneği tercih ettiklerinin de farkına varabilirler.

Xiaomi batarya fiyatları olarak mutlaka her bütçe için ideal bir seçenek bulunabilir. Xiaomi orijinal batarya fiyatları da kullanıcılar için bir seçenektir ancak batarya verimliliğine göre fiyat tercihi yapılmalıdır. En ucuz bataryanın tercih edilmesi, o bataryanın aylar sonra değişimi anlamına gelecektir. Bir sene içerisinde en ucuz batarya seçimi nedeniyle 3-4 kere batarya değişimi yapılabilir ve bu durum aslında çok daha büyük bir maliyeti getirir. Orijinal batarya tercih edilmesi durumunda ise bir batarya için çok yüksek bir meblağ ödenebilir. Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünleri ise gerek uzun ömürleri gerekse uygun fiyatları nedeniyle, tüm batarya ve batarya değişim seçeneklerinin en optimum noktasında yer alırlar.

Xiaomi Mi 6 Batarya

Xiaomi Mi 6 batarya arayışı, son dönemlerde popülaritesini arttırmış olan bir arayış olarak tanımlanabilir. Bunun nedeni ise Xiaomi marka akıllı cep telefonlarının en çok tercih edilen modellerinden biri olan Mi 6 modellerinin, son dönemlerde yavaş yavaş batarya ömürlerini tamamlamalarıdır. Ayrıca bu cihazların işletim sistemi ve uygulama güncellemeleriyle birlikte çok daha fazla enerji sarf edip, orijinal bataryadan istedikleri verimi alamamaları da batarya ömürlerinin tamamlanmış olmasının temel sebeplerinden biridir. Xiaomi Mi 6 batarya ürünü için en ideal ve en uygun fiyatlı seçeneğin Rova Bilişim tarafından sunulduğunu söylenebilir. Xiaomi 6 cihazınızın güncel enerji ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olan bu batarya, aynı zamanda cihazın gelecekteki enerji ihtiyacı düşünülerek de tasarlanmıştır. Bu nedenle batarya ömrü orijinal bataryaya göre %30 oranında daha fazladır.

Xiaomi Redmi Note 8 Batarya

Xiaomi Redmi Note 8 batarya olarak başarılı bir noktada yer alır ve Redmi Note 8 cihazının da enerji ihtiyacını yeteri miktarda karşılar. Sadece ortalama 2 sene sonunda batarya ömrünün dolmasıyla birlikte artık cihazın yeni bir batarya ile kullanılması gerekebilir. Bu noktada da öncelikle cihazın eskisi gibi şarj tutmaması sorunuyla uyarı verdiği görülür. Rova Bilişim Xiaomi Redmi Note 8 batarya ürünü ise cihazın güncel ve geleceğe dair batarya ihtiyaçları düşünülerek geliştirildiği için uzun ömürlü bir batarya performansı sunar. Ayrıca 1 yıl KVK güvencesinde olan bu bataryalar, Redmi Note 8 cihazının orijinal batarya değişim işlemine göre çok daha uygun maliyete olanak sağlayan, aynı zamanda daha kaliteli olan bir çözümdür.

Xiaomi Mi 5 Batarya

Xiaomi Mi 5 batarya yapısı, cihazın güncel anlamdaki batarya ihtiyacını karşılamamaktadır. Cihazın özellikle Xiaomi tarafından yapılan işletim sistemi güncellemeleri ve aynı zamanda uygulamaların son dönemlerde çok daha ağır algoritmalara sahip olmaları, cihaz donanımlarının da ihtiyaç duydukları enerjinin artmasına yol açar. Xiaomi Mi 5 cihazı için mutlaka güncel batarya değişim işlemleri adına iyi bir batarya tercihi yapılmalı, böylelikle batarya değişim aralıklarının uzun süreli uzatılması sağlanmalıdır. Xiaomi Mi 5 batarya çözümü adına tercih edilmesi gereken önemli seçeneklerden biri de Rova Bilişim tarafından geliştirilmiş Mi 5 bataryasıdır. Li-On içerikli, %30 daha fazla mAh kapasiteli, 1 yıl KVK garantili ve daha birçok artısı ile diğer bataryalara ve hatta orijinal bataryaya göre fark yaratan Rova Bilişim Xiaomi Mi 5 batarya, maliyet açısından da seçilebilecek en avantajlı ürünlerden biridir.

Xiaomi Redmi Note 8 Pro Batarya

Xiaomi Redmi Note 8 Pro batarya olarak genel manada adından övgü ile bahsedilen bir cihaz olsa da bataryasının değişmesi gerekliliği belirli bir şarj döngüsü veya cihazın belirli bir kullanım süresine ulaşmasının ardından ortaya çıkacaktır. Cihazın her açıdan kaliteli ve performans anlamında da donanımı nedeniyle iyi bir enerji ünitesi gerektiren cihaz olmasından ötürü, Rova Bilişim Redmi Note 8 Pro batarya ürünü, tam anlamıyla bu cihazın güncel ve gelecek adına en ideal enerji ünitesi olacaktır. Bataryanın yapısı gereği piyasadaki en kaliteli ve orijinal bataryaya kıyasla da olsa en güçlü bataryalardan biri olması, seçilmesi gerekliliğinin nedenlerinden sadece biridir.

Xiaomi Batarya Değişimi

Xiaomi batarya değişimi tamamıyla kullanıcıların öncelikleri doğrultusunda şekillenen bir süreçtir. Öncelikle kullanıcılar garantisi devam eden cihazları için ücretsiz değişim yoluna gitmelidirler ancak ücretsiz değişim adına cihazları uygun değilse de en kaliteli batarya bulmak adına çaba göstermelidirler. Batarya arayışı içerisinde kullanıcıların karşılaşacakları seçenekler şunlar olacaktır:

 • Xiaomi yetkili servisi batarya değişimi,
 • Android cihaz teknik servisleri,
 • Bireysel değişim,
 • İnternet üzerinden batarya siparişi ve teknik servis desteği ile değişim,

Bu 4 temel seçenek karşısında en ucuzu Android cihaz teknik servisleri gibi görünebilir ancak bataryanın akıllı telefonlar için önemli parçalar olduğu unutulmamalıdır. Böylesi önemli bir işlem için en ucuz yolun tercih edilmesi, aynı zamanda en kalitesiz seçeneğin tercih edilmesi anlamına gelir. Xiaomi yetkili servis batarya değişimi işlemi de en kaliteli seçenek olarak görünebilir ancak hiçbir akıllı telefon üreticisi bataryalarını, akıllı telefonların güncel enerji ihtiyaçlarına göre güncellemezler. Bu konuda özelinde yapılması gereken; Xiaomi marka akıllı telefonlar için özel olarak batarya geliştiren, cihazların güncel batarya ve enerji sorunlarını dikkate alan batarya üreticilerinin ürünlerini tercih etmektir.

Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünleri ise tam anlamıyla güncel Xiaomi marka cihazların enerji ünitelerine dair yaşanılan sorunların çözümü adına üretilirler. Hedeflenen çözümün ise kısa veya orta vadeli değil, tamamıyla uzun vadeli olması amaçlanmaktadır. Rova Bilişim Xiaomi markasının her akıllı telefonunun uzun yıllar boyu batarya sorunu yaşamasını önleyecek şekilde bataryalar geliştirerek, batarya özelinde de 1 yıllık KVK güvencesi sağlar. Bunun yanı sıra fiyat anlamında da kullanıcıların en uygun seçeneklerden yararlanabilmesine imkan tanır. Rova Bilişim Xiaomi batarya siparişi veren kullanıcıların siparişlerine ek olarak batarya değişim kiti gönderir. Böylelikle bireyin bireysel değişim yapabilmesi söz konusu olur. Ayrıca kullanıcılar Rova Bilişim Xiaomi batarya ürününü, herhangi bir teknik servisten destek alarak da cihazlarında kullanmaya başlayabilirler.

Xiaomi Batarya Kalibrasyonu

Xiaomi batarya kalibrasyonu, akıllı telefon teknik servisleri tarafından önerilen bir işlemdir ve bu işlem sayesinde cihaza entegre bataryanın, cihazla daha uyumlu çalışması ve batarya ömrünün daha da uzaması sağlandığı yönünde bir tavsiye söz konusudur. Xiaomi batarya kalibrasyonu için belirtilen adımların büyük bir çoğunluğu aslında tüm akıllı telefonlar için önerilir. Söz konusu kalibrasyonu işlemi için adımlar ise şu şekildedir:

 • Batarya cihaza takıldığına veya cihaz yeni alındığında var olan şarjın tamamı kullanılmalı ve cihaz bu kullanım sonucunda yetersiz enerji nedeniyle kapanmalıdır.
 • Cihaz kapandıktan sonra hemen şarja takılmamalı, öncelikle tekrar açılmaya çalışılmalıdır. Cihaz açılmaya çalışıldıktan sonra şarj uyarısı ile karşılaşılmalı, eğer şarj uyarısı yerine cihaz açılıyorsa, kalan şarjın da tekrar tüketilmesi gerekmektedir. Tüm enerji tüketildikten sonra cihaz tekrar açılmaya çalışılmalı ve yetersiz şarj uyarısı ile karşılaşılmalıdır.
 • Bu işlemin ardından cihaz şarja takılmalı ve %100 seviyesine ulaşana kadar şarj edilmelidir. Bu süreçte ise cihaz tamamen kapalı olmalıdır. Şarj seviyesi %100 olduktan sonra ise tamamıyla bitene kadar kullanılmalı ve bu süreçte cihaz şarja takılmamalıdır.
 • İlk %100 dolumdan sonra şarj tamamıyla bitince, tekrardan cihaz kapalı bir şekilde %100 şarj edilmeli ve elde edilen şarj yine batarya boşalana kadar kullanılmalıdır.
 • Tüm bu işlemlerin sonucunda batarya kalibrasyonu tamamlanır ve cihaz istenilen şekilde şarj edilebilir veya kullanılabilmektedir.

Xiaomi Batarya Ömrü

Xiaomi batarya ömrü, çeşitli argümanların bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir sonuç olarak tanımlanabilir. Cihazın halihazırdaki şarj ömrünün tamamıyla kullanıcı alışkanlıklarına göre değiştiğini söylemek doğru olacaktır. Bu nedenle net bir batarya ömrü belirtmek mümkün olmayabilir ancak genel anlamda Xiaomi akıllı telefon kullanıcıların çeşitli şekillerde belirtmiş oldukları verilere göre batarya ömrünün en az 1 buçuk yıl olduğu görülebilir. Xiaomi batarya ömrü 1 buçuk yıl gibi bir süre olarak belirtilse de bu süre, cihaza ve kullanıcısına göre çok daha uzayabilir veya kısalabilir. Xiaomi genel manada batarya anlamında uzun ömürlü bir kullanıma imkan tanısa da Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünleri sayesinde bu kullanım ömrünün %30 oranında daha da arttırılması mümkündür. Cihazınızın batarya anlamında çok daha iyi bir performansla çalışması adına Rova Bilişim tarafından Xiaomi akıllı telefon modellerine özgü olarak geliştirilen bataryaları tercih edebilirsiniz.

Xiaomi Batarya Değişimi Garanti Kapsamında mı?

Xiaomi batarya değişimi garanti kapsamında mı?” sorusu, tüm Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünleri için “evet” olarak yanıtlanabilir. Rova Bilişim, Xiaomi akıllı telefonları için geliştirmiş olduğu her batarya için 1 yıllık KVK güvencesi sağlar. Bataryadan kaynaklı problemler sonucunda KVK vasıtasıyla cihazın batarya değişimi, yeni bir batarya ile sağlanır.

Xiaomi Orijinal Batarya

Xiaomi orijinal batarya; ilk, ikinci, üçüncü ve daha fazla batarya değişimi işlemleri için sağlıklı bir seçenek olarak görünebilir ancak mantıklı bir seçenek değildir. Orijinal batarya değişimi nedeniyle ödenecek ücret, diğer seçeneklere göre 2-3 kat daha fazladır. Üstelik bataryanın üzerinde herhangi bir geliştirme yapılmamıştır. Bu da cihazın güncel çalışma verilerine göre uyumlu olmayan bir batarya anlamına gelir. Böylesi bir durumda orijinal batarya değişimi gereksiz masraf olarak nitelendirilebilir. Batarya değişimi için Rova Bilişim Xiaomi batarya ürünlerinin tercih edilmesi, Xiaomi marka akıllı telefon kullanıcılarının orijinal bataryaya göre çok daha güçlü ve çok daha uygun fiyatlı bir batarya değişim işleminden yararlanmaları anlamına gelir. Üstelik Rova Bilişim’den alınan tüm bataryaların 1 yıllık garantisi olması da bu konu özelinde önemli bir avantajdır.

Rova Bilişim Xiaomi Batarya

Rova Bilişim Xiaomi batarya konusunda, güncel anlamda en çok tercih edilen Xiaomi marka akıllı telefon modelleri oldukça etkili çözümler sağlar. Fiyat/performans ölçeği konusunda en iyisini elde etmek isteyen tüm kullanıcılar, Rova Bilişim tarafından geliştirilen bataryaları tercih edebilirler. Rova Bilişim tarafından üretilen tüm Xiaomi bataryaları, cihazlarda uzun ömürlü batarya kullanımı amaçlanarak üretilmiştir. Rova Bilişim Xiaomi batarya konusunda şu modeller için uzun ömürlü ürünler sağlar:

 • Xiaomi Mi 5- 5S- 5S Plus batarya,
 • Xiaomi Mi 6 batarya,
 • Xiaomi Mi 8- 8 Lite batarya,
 • Xiaomi Mi A1/ Mi 5X- A2 Mi 6X batarya,
 • Xiaomi Redmi 5 Plus batarya,
 • Xiaomi Redmi Note 3 batarya,
 • Xiaomi Redmi Note 4 batarya,
 • Xiaomi Redmi Note 4X batarya,

Rova Bilişim’in özel olarak geliştirdiği Xiaomi batarya modelleri yukarıda yer alır ve oldukça uygun fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Bataryaların yanında değişim için gerekli kit de gönderilir ve böylelikle bireyin evde kendi batarya değişim işlemini yapması amaçlanır.

Xiaomi Batarya Şişmesi

Xiaomi batarya şişmesi, Xiaomi marka akıllı telefonların kullanımı esnasında karşılaşılabilen ve önem düzeyi yüksek olarak atfedilebilecek bir problemdir. Batarya şişmesi durumu sadece Xiaomi marka akıllı telefonlarda görülen bir durum değildir. Her markanın akıllı telefonlarında batarya şişmesi gibi bir problemle karşılaşılabilir. Böylesi bir problemin görülmesi ise artık kullanılan cihazın batarya ömrünü tamamen doldurduğunu gösterir.

Xiaomi batarya şişmesi durumunda kullanıcıların Rova marka Xiaomi bataryalarını tercih etmeleri, bir sonraki batarya şişmesiyle karşılaşılması periyodunu ciddi ölçüde uzatır. Rova Bilişim bataryaları uzun ömürlü bataryalardır ve böylesi sorunlara karşı dayanıklılık gösterebilmeleri adına geliştirilmişlerdir. Batarya değişim işlemiyle birlikte şişen batarya cihazdan uzaklaştırılarak, cihazın da batarya anlamında ve genel anlamda rahat bir nefes alması sağlanır. Aksi takdirde şişen bataryanın cihazda büyük bir stres yarattığı göz ardı edilmemelidir. Bataryanın şişmesiyle birlikte cihazın kasasında baskı ve ekranında baskı oluşturması söz konusudur. Ayrıca cihazın donanımı da yeterli seviyede enerjiyi şişmiş yani, ömrünü sonlandırmış olan bir bataryadan alamamaktadır. Haliyle tüm bu detaylar cihazın genelinde büyük bir strese neden olmaktadır. Ayrıca şişen bataryaların patlama riski oluşturdukları da unutulmamalıdır.

Xiaomi Batarya Sıkça Sorulan Sorular

 1. Xiaomi Batarya Sorunları Nelerdir?
  Xiaomi batarya sorunları konusunda genel manada bir probleme neden olmaz ancak bataryaların ömrünü doldurmasıyla birlikte; şişmesi, şarj tutamaması, cihazın birdenbire yetersiz enerji sebebiyle kapanması ve cihazın şarjdayken aşırı ısınması gibi problemler karşılaşılabilir.
 2. Xiaomi Batarya Değişimi Ne kadar?
  Xiaomi batarya değişim ücreti, kullanıcıların batarya değişimi için hangi seçeneği tercih ettiklerine göre değişebilir. Fiyat anlamından ziyade, fiyat verimliliği konusunda en uygun seçeneklerin Rova Bilişim tarafından sunulduğu, Xiaomi batarya kıyaslaması yapıldığında net bir şekilde anlaşılabilir.
 3. Xiaomi Batarya Garanti Süresi Ne Kadar?
  Rova Bilişim bataryalarının tümü 1 yıl KVK garantisi ile Xiaomi kullanıcılarına sunulur. Orijinal Xiiaomi batarya garanti süresi de garantisi devam eden cihazlar için 2 yıldır.
 4. Xiaomi Batarya için En İyi Batarya Hangisidir?
  Xiaomi batarya seçimi konusunda şu an için en iyi batarya seçeneği açık ara Rova Bilişim’dedir. Rova marka bataryaların yapıları, garanti süreleri, fiyatları, ömürleri ve performansları, en iyi oldukları konusundaki önemli belirleyicilerdir.
 5. Xiaomi Batarya Değişimi Nasıl Yapılır?
  Xiaomi batarya değişimi; yetkili servisler, sıradan teknik servisler ve cihaz kullanıcısı tarafından yapılan değişimler sayesinde gerçekleştirilebilir.
 6. Xiaomi Pil Sağlığı Nasıl Öğrenilir?
  Xiaomi pil sağlığı öğrenebilmek adına, Play Store içerisinde yer alan çeşitli Pil Sağlığı uygulamalarından faydalanılabilir. iPhone marka cihazlarda olduğu gibi Xiaomi marka cihazlarda pil sağlığı hakkında doğrudan bilgi veren herhangi bir ayar ekranı mevcut değildir.
Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!