Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Fiyatı ve Değişimi
Xiaomi Mi 5 Batarya 124,90
Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Fiyatı ve Değişimi
Xiaomi Mi 6 Batarya 124,90
Brand: Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Fiyatı ve Değişimi

Xiaomi Mi 5S Plus Batarya

124,90

Yeni nesil batarya ile artık şarj aletleri veya powerbanklara bağlı kalmaktan kurtulabilirsiniz. Rova batarya tam olarak ihtiyaç duyduğunuz teknolojiyi güvenle sunar.

Rova Batarya üzerinde yazan değerleri tam ve stabil olarak sağlar. Orijinal kalite diye satılan bataryalara göre yaklaşık 2 kat daha performanslı ve verimlidir.

Türkiye’de sadece Rova Batarya’ya özgü olan KVK Teknik Servis garantisi sayesinde dilediğiniz şehirde dilediğiniz KVK servis noktasından 1 yıl boyunca garanti hizmeti alabilirsiniz.

Kapasite

3800mAh

Uyumlu Marka

Uyumlu Model

Mi 5S Plus

Garanti

1 Yıl (KVK Teknik Servis)

Pil Türü

Li-ion (Lityum İyon)

Marka

ROVA

Model Kodu

BM37

Stokta

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Kredi Kartı ile Güvenli Öde

kartlar
Stok kodu: MI5SPLUS Kategoriler:

Çift Katmanlı Devre

Bataryalarımızda çift katmanlı koruma için baskılı devre kartı (PCB) kullanmaktayız.

Sertifikalı Koruma

Bataryalarımız CE, FCC, RoHS ve C-Tick sertifikalarına sahiptir.

Düşük Akım Koruması

Düşük akım sorunlarının önüne geçebilmek için tüm bataryalarımız düşük akım korumasına sahiptir.

Yüksek Akım Koruması

Yüksek akım riskine karşı tüm bataryalarımızda yüksek akım koruması bulunmaktadır.

Kısa Devre Koruması

Oluşabilecek kısa devre sorunlarına karşı tüm bataryalarımızda kısa devre koruması mevcuttur.

Yüksek Isı Koruması

Bataryalar şarj esnasında aşırı ısınabilirler, bu sebeple tüm bataryalarımızda yüksek ısı koruması mevcuttur.

Xiaomi Mi 5S Plus batarya, orijinal kapasitesi bakımından oldukça yeterli mAh değerlerine sahip olan bir bataryadır. Yapısal anlamda da bataryanın orta kalitede olması, kullanım süresi bakımından kullanıcılar için nispeten “yeterli” olarak değerlendirilebilecek bir seviyededir. Her ne kadar batarya iyi bir kullanım ömrü ve kullanıldığı sürede yeterli bir performans sağlasa da kullanım ömrü bir müddet sonra dolacaktır. Her akıllı telefon bataryasının kullanım ömrü bir müddet sonra dolar ve bu süreçten kullanıcılar bataryayı değiştirmek durumunda kalırlar. Xiaomi Mi 5S Plus batarya yapısı bakımından kaliteli olsa da güncel kullanım şartları, cihazlardaki yazılımların donanıma bindirmiş oldukları yük ve enerji sarfiyatlarının giderek artıyor olması gibi durumlar, batarya anlamında çok daha gelişmiş seçeneklerin kullanılması ihtiyacını ortaya çıkarır.

Xiaomi Mi 5S Plus batarya, tercihi yapacak olan Mi 5S Plus kullanıcılarının da orijinal bataryaya göre daha gelişmiş ve kaliteli bir batarya bulmaları pek mümkün olmayabilir. Çevrim içi satış platformlarında, telefon tamircileri ve Xiaomi yetkili servislerinde elde edilecek olan bataryaların büyük bir kısmı, ne yazık ki sanıldığı kadar kaliteli değildir. Orijinal Xiaomi Mi 5S plus batarya dahi sürekli olarak sabit özelliklerde kaldığı için ilerleyen süreçte cihaz için eski verimliliğe sahip olmayacak ve eskisi kadar canlı bir performans sağlamayacaktır. Xiaomi Mi 5S Plus batarya için günümüz şartlarına ayak uyduracak, aynı zamanda geleceğe dair yeterliliği de olan tek batarya Rova Bilişim tarafından geliştirilen Xiaomi batarya ürünleridir.

Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya, kullanıcıları ilerleyen süreçte çok ciddi maliyetlerden kurtaracak ve batarya anlamında da seneler boyu herhangi bir ekstra değişim ihtiyacından da kurtaracaktır. Rova Bilişim tarafından geliştirilen bu ürün, cihazın bataryasına dair yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilmiştir ve aynı zamanda Mi 5S Plus ürününe dair en iyi bataryayı üretmek amacıyla satışa sunulmuştur.

Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Değişimi

Xiaomi Mi 5S Plus batarya değişimi ile ilgili olarak, Mi 5S Plus cihaz kullanıcıların tercih edebilecekleri seçeneklerin sınırlı olduğunu söylemek doğru olacaktır. Şöyle ki; telefon tamircileri veyahut Xiaomi yetkili servislerinden alınan yardımlar neticesinde batarya değişim işlemi kısa süre içerisinde kolaylıkla sağlanabilir ancak değişim işlemlerine dair en önemli detay, bataryanın nerede değiştiği değil, yeni bataryanın ne gibi özelliklere sahip olduğudur.

Xiaomi Mi 5S Plus batarya değişimi sonucunda cihazınıza takılan yeni bataryanın mutlak suretle gelişmiş bir batarya olması gerekir. Orijinal bataryanın tercih edilmesi, önceki bataryadan alınan performansın aynısının alınması, markası veya teknik özellikleri belli olmayan bataryaların tercih edilmesi durumunda da orijinal bataryaya göre çok daha hayal kırıklığına yol açabilecek bir batarya performansının ortaya çıkması söz konusu olabilir. Haliyle batarya değişim seçeneklerinin sonuçları belliyken, gelişmiş bir batarya ile alınacak sonuçları çok daha yukarı seviyelere çıkarmak mümkündür. Xiaomi Mi 5S Plus batarya değişimi adına orijinal ve diğer batarya seçeneklerine oranla teknik açıdan çok daha üstün batarya opsiyonlarına göz atılması önerilir.

Xiaomi Mi 5S Plus batarya değişimi adına en ideal seçeneğin ise Rova Bilişim tarafından geliştirilen Xiaomi Mi 5S Plus batarya ürünü ile olabileceğini belirtmek isteriz. Bunun nedeni ise Rova tarafından üretilen bataryaların, teknik anlamda %30 oranında orijinal bataryaya göre çok daha başarılı bir performans sunuyor olması ve aynı zamanda batarya dayanıklılığının çok daha üst seviyede olmasıdır. Böylelikle kullanıcılar diğer batarya değişim seçeneklerine göre çok daha uygun maliyet ve çok daha üstün verimle karşı karşıya gelebilirler.

Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Ömrü

Xiaomi Mi 5S Plus batarya ömrü konusunda veriler her ne kadar değişken olsa da kullanım ömründe esas olan detaylardan biri kullanıcı profilidir. Kullanıcıların cihazın nasıl kullandıkları, batarya ömrünü etkileyen unsurlardan biridir. Cihazın batarya ömrüne dair detaylar ise ne düşük yoğunlukta ne de tam performanslı kullanıma dair verilerdir. Genel olarak orta yoğunluktaki bir kullanım çerçevesinde kullanıcıların karşılarına çıkar değerlerdir. Şöyle ki; Xiaomi Mi 5S Plus batarya ömrü toplamda 1 buçuk yıl ila 2 yıl gibi bir süreç arasında dolar. Bu süreçten sonra ise bataryanın şarj tutma yeteneği giderek zayıflar gün içi kullanım süresi de düşüş gösterir. Gün içerisinde 10-12 saat ortalama kullanım süresine sahip olan bu batarya, kullanım ömrünün dolmasıyla birlikte 4-5 saat gibi günlük kullanım sürelerini görebilir. Xiaomi Mi 5S Plus batarya ömrü konusunda elde edilen bu veriler, orijinal bataryaya göre elde edilen verilerdir. Çok daha zayıf bir bataryanın kullanılması, bu verilerin çok daha alt seviyelere gerilemesine neden olacaktır. Bu nedenle üstün özelliklere sahip bataryaları tercih ederek, çok daha iyi seviyede bir kullanım ömrü elde etmeniz mümkündür. Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya ürünü ise bu kullanım ömrü verilerinin her zaman için en ideal ve en iyi seviyede olması amacıyla geliştirilmiş bir üründür.

Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Sorunları ve Çözümü

Xiaomi Mi 5S Plus batarya sorunları ve çözümü adına, öncelikle yaşanan sorunların belirlenmesi önemlidir. Sorunların belirlenmesinden önce, cihazın genel manada ilk kullanımdan itibaren herhangi bir batarya sorununa sahip olmadığı ve batarya sorunlarının asıl olarak; kullanım ömrünün dolmasıyla birlikte ortaya çıktığı söylenebilir. Xiaomi Mi 5S Plus batarya ömrü dolduğunda ise muhtemelen cihaz kullanıcıları şu problemlerle karşılaşırlar:

  • Cihaz normal şartlarda gün içerisinde 1 defa şarjla günü tamamlayabilirken, batarya ömrünün dolmasıyla birlikte günlük şarj sayısı 3 ve daha fazla kez olabilir.
  • Cihazın çoğu uygulamada performansı büyük ölçüde düşer.
  • Cihazın bataryası çok ısındığından kasa ve ekranda anormal sıcaklıklar hissedilir. Bu durum cihazın diğer donanım parçalarına zarar verebilir.
  • Batarya ömrü dolduğu için artık her şarj işleminde bataryanın hacim olarak büyüdüğü yani, şiştiği görülecektir.
  • Cihazın şarj seviyesi yeterli görünse bile her an yetersiz pil seviyesi uyarısı nedeniyle kapanması durumuyla karşılaşılabilir.

Xiaomi Mi 5S Plus batarya sorunları ve çözümü konusuna dair sorunlar yukarıda görüldüğü gibi olacakken, çözümü ise oldukça basittir. Bu sorunların çok daha uzun süreler sonucunda ortaya çıkması adına Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya ürünü, en etkili çözüm olacaktır. Peki, neden Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya ürünü tercih edilmelidir?

Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus Batarya

Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya ürününün tercih edilmesi gerekliliğinin en önemli nedenlerinden biri, yukarıda bahis geçen sorunların hepsinin Rova üretim ekibi tarafından tespit edilmiş olması ve üretilen Mi 5S Plus batarya ürününün de bu sorunlara karşı çözüm olarak geliştirilmesidir. Bataryanın üretimindeki asıl amaç, her akıllı telefon bataryasında görülen bu sorunların ortaya çıkma süresini ciddi bir şekilde uzatmaktır. Nitekim batarya içeriğine bakıldığında da hedeflenen ürünün üretildiği söylenebilir.

Rova Bilişim Xiaomi Mi 5S Plus batarya, orijinal batarya da dahil olmak üzere diğer batarya seçeneklerine göre dış etkenlere karşı çok daha korunaklı bir bataryadır. Sertifikalı olarak; yüksek akım, düşük akım, yüksek ısı, çift katmanlı devre gibi diğer birçok koruma seçenekleri mevcuttur. Haliyle bataryanın yapısal anlamda bu korumalar sayesinde zarar görmesi oldukça zorlaşmaktadır. Bunun yanı sıra bataryanın pil hücreleri, Li-On maddesini içerir. Günümüz bataryalarının uzun ömürlü olması ve akıllı bir şekilde enerji kullanımının sağlanabilmesi adına Li-On maddesinin önemi büyüktür. Bunun yanı sıra mAh kapasitesi de cihazın tam olarak ihtiyaç duyduğu seviyededir. Tüm bu detaylar bir araya geldiği için de cihaz için en iyi seviyedeki bir bataryanın ortaya çıkması kaçınılmaz olmuştur. Son olarak; 1 yıllık KVK güvencesi, bu bataryanın cihaz için tam anlamıyla harika bir seçenek olarak değerlendirilmesine büyük katkı sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz inceleme yapılmadı.

“Xiaomi Mi 5S Plus Batarya” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You have to be logged in to be able to add photos to your review.

Alışveriş Sepeti
Giriş Yap

Henüz hesabınız yok mu?

Hesap Oluştur
Xiaomi Mi 5S Plus Batarya Fiyatı ve Değişimi

Xiaomi Mi 5S Plus Batarya

124,90

Stokta

Çerez Bildirisi
Sitemizde kullanımı analiz etmek, içerik ve reklamları kişiselleştirmek, reklam kampanyalarının etkinliğini ölçmek ve ziyaret tercihlerini hatırlamak için çerezler kullanmaktayız.
Tamam
Yardım mı lazım?Buradayız!